DVTK: több mint 800 ezer forint gyűlt össze Rakaczki Bencének

2012.08.03. 11:52
Több mint 800 ezer forintot gyűjtöttek össze a diósgyőri szurkolók a leukémiában szenvedő kapus, Rakaczki Bence megsegítésére indított akció keretében – erről közleményben számoltak be a drukkerek.

A DVTK Fórumfoci Team és a Bajtársak szurkolói csoport a július 27-i DVTK–Újpest FC NB I-es labdarúgó-mérkőzésen pénzgyűjtést szervezett „Dobj egy százast Bencének!” elnevezéssel a leukémiában szenvedő Rakaczki Bencének.

Rengeteg adomány érkezett, a mérkőzés napján összesen 695 300 forint gyűlt össze, amelyet a Bajtársak szurkolói csoport 150 ezer forinttal egészített ki. Így a jótékonysági akció teljes összege pontosan 845 300 forint.

Ezen összeg 20 százaléka a Bonta Zoltán Gyógyászati Alapítványhoz (a miskolci gyermekkórház leukémiás és csontvelő-transzplantált betegek alapítványához) került, míg 80 százalékát Bence családjához juttatták el a DVTK Fórumfoci Team és a Bajtársak képviselői.

 

Legfrissebb hírek

ZTE: bejelentették a Babos Bence, Németh Dániel cserét

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:51

A DVTK-ban folytatja a vb-ezüstérmes csatár dédunokája – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 17:48

Jurek végleg az MTK-é lehet, játékost kaphat érte a DVTK – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 11:30

A DVTK-tól távozó Roguljic Banja Lukában folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.10. 09:29

Hahn duplázott, magabiztos diósgyőri győzelmével bronzérmes a Paks

Labdarúgó NB I
2026.05.16. 19:06

Nagy eredmény lenne Pakson egymás után a harmadik dobogós hely

Labdarúgó NB I
2026.05.16. 08:14

Az ETO megakadályozhatja, hogy a Fradi 100 éve nem látott sorozatot állítson be

Labdarúgó NB I
2026.05.15. 13:18

Női kosárlabda NB I: két légiós távozik az ezüstérmes DVTK-tól

Kosárlabda
2026.05.12. 17:17
Ezek is érdekelhetik