Ferencváros: Berki felháborítónak tartja a Tutoricsot ért vádakat, tiltakozik

2010.05.18. 14:40
Hivatalos közleményben tiltakozott Berki Krisztián, az FTC Zrt. vezérigazgatója a zöld-fehérek labdarúgócsapatának szerb légiósát, Djordje Tutoricsot ért vádak ellen.

„A hétfői napon kaptunk egy nyílt levelet az FSZSZ-től, amelyben a szurkolói csoport egy névtelen szerzőre hivatkozva megvádolja egyik légiósunkat, Djordje Tutoricsot, hogy Szabadkán fiatal korában magyarellenes cselekedeteket hajtott végre. Felháborítónak tartom, hogy manapság névtelenül bárki előállhat ilyen súlyos vádakkal úgy, hogy nem tudja bizonyítani annak valóságtartalmát, és ezzel nem csak a klubnak okoz károkat, de a játékost is támadja. Ez egészen odáig csak rágalmazás, ha az állítás ellenőrizhetetlen forrásból származik, és bizonyítékok sem támasztják alá."

„Természetesen, amint kétséget kizáró bizonyíték érkezik hozzánk, akkor klubunk meg fogja tenni a szükséges lépéseket, addig azonban maximálisan kiállunk a játékosunk mellett. Azt sem értem, hogy ezt miért most, a szezon végeztével, az igazolási időszak előtt vetették fel, és miért nem félévvel ezelőtt, a játékos érkezése után közvetlenül?! Azt hozzá kell tennem, hogy Tutorics felesége ráadásul pont egy vajdasági magyar hölgy, aki jelenleg épp gyermeket vár, és együtt élnek itt Budapesten. Ez a játékos egyértelműen Magyarországra, a Ferencvárosba akart jönni, és annyira megszerette, hogy már itt képzeli el a jövőjét, lakást szeretnének vásárolni. Tutorics a pályán nyújtott teljesítményével 110%-ban bebizonyította elhivatottságát, így személye megkérdőjelezhetetlen számomra. Álljon elém bizonyítékokkal az, aki ezeket a vádakat terjeszti" – mondta Berki a 100% Fradinak.

Legfrissebb hírek

Orosz Pál elárulta, a Ferencváros megtérítteti a vétkes szurkolókkal az okozott kárt

Európa-liga
1 órája

Megvan, mikor játsszák a Mol Magyar Kupa elődöntőit

Labdarúgó NB I
3 órája

Ott lép pályára vasárnap az FTC, ahol még sosem vesztett NB I-es mérkőzést

Labdarúgó NB I
4 órája

Megvan, mikor játszik az FTC az ETO és a Puskás Akadémia ellen a labdarúgó NB I-ben

Labdarúgó NB I
5 órája

A Braga elleni párharc volt a plafon a Fradinak

Európa-liga
10 órája

Alaposan megbüntette az UEFA a Ferencvárost

Európa-liga
Tegnap, 17:16

Leandro: Kár, hogy Bragában nem volt esélyünk

Európa-liga
Tegnap, 15:25

Dibusz Dénes a Kórusiskolában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 15:20
Ezek is érdekelhetik