Immár bizonyos: jövőre másodosztályú mérkőzések lesznek Siófokon

2009.05.23. 21:25
A Soproni Liga utolsó előtti, 29. fordulójában a Zalaegerszeg a Siófokot fogadta. Meglepetésre a vendégek szereztek vezetést rögtön az elején, ezután fordított a ZTE. Erre még volt válasza a Balaton-parti együttesnek, a lett Rudnevs azonban a félidő végén ismét a hazaiakat juttatta előnyhöz. A második félidőt is a zalaiak nyerték meg, a két hazai gólra csak Kogler tudott válaszolni. A gólgazdag mérkőzés után azonban egyik csapat sem lehetett igazán boldog: a ZTE a sikere ellenére is lemaradt a harmadik helyről, a Siófok pedig kiesett.
Rudnevs (fehérben) duplázott a nyolcgólos mérkőzésen
Fotó: Unger Tamás

Azt már a kezdés előtt is tudni lehetett, hogy mindkét csapat számára nagy tétje van a találkozónak. Így állt a helyzet: ha a ZTE nyer, akkor matematikailag is biztossá válik a Siófok búcsúja az élvonaltól, ráadásul Csank János csapatának fontos is lenne a három pont begyűjtése, mert győzelme és egy szombathelyi botlás esetén még a zalaiaknak is maradna esélyük a 3. hely megszerzésére.

A vendég Siófok, úgy tűnt, megragadná az utolsó esélyt, hogy még versenyben maradjon a Nyíregyházával szemben a bennmaradásért folytatott küzdelemben, ugyanis már a 4. percben megszerezte a vezetést Horváth Gábor révén. Kovács Gergő röviden fejelt ki egy labdát, amelyet Sütő László készített le Horváthnak, aki 17 méterről ballal kilőtte a jobb felső sarkot. 0–1

Nem tarthatott sokáig a vendégek öröme: Artjoms Rudnevs a 10. percben egyenlített. Waltner Róbert és Horváth I András kényszerítőzgetett, majd az utóbbi jobb oldali beadását a lett csatár hat méterről előrevetődve fejelte a kapu jobb oldalába. 1–1

Ezután sokáig kiegyenlített játék folyt, majd a 34. percben már a vezetést is megszerezte a ZTE. Petneházi Márk végzett el egy jobb oldali sarokrúgást, és az érkező labdát Kovács Gergő két méterről a kapu bal oldalába csúsztatta. 2–1

Ez a vezetés sem volt hosszú életű: három perccel később Kogler adott be laposan jobbról, Kovács G. elvétette, Magasföldi pedig nyolc méterről a kapu jobb oldalába talált. 2–2

Fordulatot az eéső félidő vége is tartogatott: Rudnevs második találatával a ZTE vonulhatott előnnyel a szünetre. Petneházi bal oldali szögletét Waltner fejelte kapura, a kijövő labda pont a lett fejére került, aki hét méterről a bal oldalba csúsztatott. 3–2

Így azzal a tudattal kezdhette a Siófok a második játékrészt, hogy ha minden változatlan marad, az utolsó fordulóban már matematikai esélye sem lesz befogni a még bennmaradást jelentő pozícióban álló Nyíregyházát.

Márpedig ettől még távolabb került, amikor a nem sokkal előtte pályára lépő Marián Sluká kétgólosra növelte a ZTE előnyét a 61. percben. Waltner játszotta ki Rudnevshez a labdát, aki középre gurított, az üresen érkező szlovák pedig öt méterről az elvetődő Milinte mellett a kapu közepébe lőtt. 4–2

Ezután szépített a Siófok: egy védőkről lepattanó labdát Kogler kapásból, félfordulatból a kapu közepébe lőtte. 4–3

Waltner ezt követően büntetőt hibázott, de ami nem sikerült tizenegyesből, az összejött akcióból: Sluká és Waltner vitte kettő az egy ellen a labdát, előbbi középre adott, Waltner pedig hat méterről megszerezte az ötödik találatot csapatának. 5–3

További gól már nem született (…); a ZTE a sikere ellenére is lemaradt a harmadik helyről, a Siófok pedig kiesett.

Csank János Aczél Zoltán

Gólszerző: Rudnevs (10., 44.), Kovács G. (34.), Sluká (61.). Waltner (88.). ill. Horváth G. (4.), Magasföldi (37.), Kogler (78.)
Csere: Petneházi helyett Alomerovics (szünetben), Balázs helyett Sluká (56.), Horváth I A. helyett Hajdú (75.). ill. Sütő helyett Bojtor (a szünetben), Nagy L. helyett Takács M. (74.)
Sárga lap: Waltner (57.), ill. Horváth G. (83.)