Olasz vezetőedző, Selymes új feladattal

2006.08.09. 13:21
Címkék
Az FC Sopron eddigi vezetőedzője, Selymes Tibor a jövőben klubmenedzserként tevékenykedik, helyette az olasz Roberto Landi dirigálja a csapatot. Az új trénert két honfitársa segíti majd asszisztensként és erőnléti edzőként. A kapusedző továbbra is Gendur László maradt.

A klub tájékoztatása szerint Landi legutóbbi katari szövetségi kapitányként dolgozott, előtte Litvániában és Grúziában edzősködött. A Messina vezetőedzőjeként szép sikereket ért el, majd a román FC Nacionalt tavaly bajnoki 4. helyhez segítette. Kapusként a Bologna, a Piacenza, a Modena és a Siena foglakoztatta.

Marius L. Vizer, a klub többségi tulajdonosa azzal indokolta a változást, hogy "üzleti elfoglaltságai, valamint az Európai Judo Szövetség irányítása miatt egyre kevesebb ideje maradt a csapattal foglalkozni, ezért egy olyan személyre bízta ezt a feladatot, akiben mind szakmailag, mind pedig emberileg megbízik".

„Kihangsúlyozandó, hogy eddigi szakvezetőnk egy olyan csapatot épített fel, amely magasabb célkitűzések elérésére is alkalmas, és a tulajdonosi kör eddig végzett munkájával maximálisan meg van elégedve” – szerepel az FC Sopron hivatalos közleményében.

Selymes Tibor, a korábbi 49-szeres román válogatott szakember tavaly ősszel kilenc mérkőzésen irányította a soproni együttest, sőt tavasszal is vele kezdte meg a felkészülést a gárda. Aztán a tulajdonos az olaszországi edzőtáborban váltott, azaz Selymes elég viharos körülmények között hagyta el a klubot.

Meglepetésre június 20-án ismét ő lett a vezetőedző, s hivatalos mérkőzésen a Kayserispor elleni két UEFA-Intertoto kupa mérkőzésen, majd két bajnokin dirigálta a soproni gárdát.

Landi személyében a második olasz vezetőedzőt szerződtették Sopronban: korábban Dario Bonetti is irányított, igaz csak rövid ideig.
Legfrissebb hírek

Madridban mérkőzött meg a Reallal a Puskás Akadémia U16-os és U19-es csapata

Minden más foci
16 perce

Megvédték a versenymérnököt cserélő Lewis Hamiltont

F1
27 perce

F1, második bahreini teszt, 1. nap

F1
31 perce

Népsport: Németh Angéla és a szürkületi arany

Népsport
33 perce

Kylian Mbappé: A 25-ös játékos ötször is lemajmozta Vinícius Juniort

Bajnokok Ligája
45 perce

„Három lépést léptünk hátra” – Luciano Spalletti a Juventus Galatasaray elleni veresége után

Bajnokok Ligája
1 órája

Imanol Garciandia: A Barca sem legyőzhetetlen!

Kézilabda
1 órája

Szerdai sportműsor: hat magyar a téli olimpián, Szeged–Barca a kézi BL-ben, rájátszás a labdarúgó BL-ben

Minden más foci
7 órája
Ezek is érdekelhetik