Női kosárlabda MK: a címvédő DVTK a Győr legyőzésével megszerezte a bronzérmet

GYŐRI FERENCGYŐRI FERENC
2023.03.10. 18:46
A DVTK 74–51-re legyőzte a Győrt a női kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjének harmadik helyért játszott mérkőzésén, így bronzérmes lett.
A DVTK a bronzérmes (Fotó: Koncz Márton) – a képre kattintva galéria nyílik

Ugyan az elődöntő utolsó percében kiállították a játékvezetők a DVTK-Hun-Therm vezetőedzőjét, Völgyi Pétert, mivel adminisztrációs hiba történt, a szakember nem kapott automatikus eltiltást, ott lehetett a kispadon a Serco Uni Győr elleni Magyar Kupa-találkozón, amelynek a bronzérem megszerzése volt a tétje.

A DVTK szurkolói nem felejtették el, hogy Cziczás László korábban a miskolci együttest is edzette, szeretettel fogadták őt, a tréner még le is pacsizott egyikükkel. A kimaradók között volt a DVTK csapatából két légiós, a már csütörtökön is partvonalon kívül maradó Milica Jovanovics és Monika Grigalauskyte – a győrieknél Beatrice Mompremiert nem küldhette csatába Cziczás mester.

A mérkőzés nagyjából szoros volt három negyeden keresztül, viszont végig a borsodiak álltak jobban, a helyzet aztán a negyedik negyedben eszkalálódott. Hét perc negyvenöt másodpercen át képtelen volt kosárba találni a Győr, cserébe viszont kapott húsz pontot, így elég csúnya, 74–51-es vereséget szenvedett. A DVTK a tavalyi aranyérem után ezúttal bronzot szerzett, sikerének jogosságához nem férhetett kétség.

DVTK-HUN-THERM–SERCO UNI GYŐR 74–51 (17–15, 18–13, 15–16, 24–7)
Sopron, 400
néző. Vezette: Praksch, Frányó, Makrai
DVTK:
AHO N. 11/6, Bernáth 6, GUIRANTES 19/6, Garbin 10/6, CH. GREEN 19. Csere: Kányási 3/3, Kiss A. 6, Aho T. Edző: Völgyi Péter
GYŐR:
Ellenberg 18/9, Dombai 3, Dubei 6, Oroszová 2, P. WILLIAMS 6. Csere: Bach 11/3, Török Á. 2, Ruff-Nagy 3, Weninger. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc:
7–2. 7. p.: 11–11. 12. p.: 23–18. 16. p.: 29–21. 18. p.: 33–23. 29. p.: 47–41. 30. p.: 50–44. 37. p.: 70–44. 40. p.: 74–49

Völgyi Péter: – Címvédőként érkeztünk, nagyon szeretünk volna döntőt játszani, ám a magyar bajnokság kiegyenlített erőviszonyait mutatja, hogy a PEAC remek játékával, kiváló dobószázalékával nem engedte, hogy bejussunk a fináléba. Az volt a kérdés, fel tudunk-e gyorsan állni, és jobban dolgozni egymásért, mivel sikerült, örülök az éremnek. Bár fényesebbet akartunk, de nagyon értékes, hogy győzelemmel fejeztük be a tornát. Megerőltető volt a kettős terhelés, kisebb hullámvölgybe kerültünk, ezért is fontos, hogy nyertünk ezen a napon, büszke vagyok a csapatra.

Cziczás László: – Teljesen megérdemelten szerezte meg a bronzérmet a DVTK. Három negyeden keresztül rossz játékkal is úgy-ahogy meccsben voltunk, aztán a negyedik katasztrofálisra sikeredett, átgázolt rajtunk az ellenfél, nagyon sok üres hárompontost kaptunk, míg nekünk ezúttal sem ültek a külső dobásaink. A helyzetkiválasztásunk sem volt a legjobb, ám a legnagyobb probléma, hogy a negyedik negyedben asszisztáltunk a megsemmisítésünkhöz. Nem azért utaztunk ide, hogy negyedikek legyünk, de van javítási lehetőségünk. A bajnokság prioritást élvez, egyelőre nagyon jó helyzetben vagyunk, ezt szeretnénk megőrizni.