Női kosár NB I: több mint ötven ponttal nyert a DVTK

2014.11.07. 20:04
A Diósgyőr az esélyeknek megfelelően simán, 52 ponttal győzött a Vasas vendégeként a női kosárlabda NB I pénteki mérkőzésén.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 4. FORDULÓ
MKB-EUROLEASING VASAS–ALUINVENT DVTK MISKOLC 53–105 (16–17, 11–19, 14–40, 12–29)

Pasaréti út, 150 néző. V: Makovsky, Kovács N., Csabai-Kaskötő
VASAS: Cymmer 12/3, Aho 6, Bajnóczi 5/3, Bagi, HATÁR 15. Csere: TÓTH T. 6, Farkas F. 3, Gundel-Takács 2, Müller 2, Szalay V., Solymosi 2, Gocsman. Edző: Krivacsevics Dragoljub
DIÓSGYŐR: BIAS 21, BÁLINT 17/3, DUBEI 16/6, SZNYICINA 14/6, SZÉCSI 12. Csere: Szabó P. 6, Coulibaly 6, Horváth B. 13/9, Sikora, Arad. Edző: Máikel López
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–7. 9. p.: 14–13. 14. p.: 21–25. 18. p.: 27–31. 21. p.: 27–43. 25. p.: 31–60. 29. p.: 37–71. 33. p.: 45–87. 38. p.: 51–105
Krivacsevics Dragoljub: – Jó első két negyedet játszottunk. Térfélcserét követően ellenfelünk beállt zónázni, amely ellen nem tudtunk játszani, sok labdát adtunk el és sok könnyű kosarat kaptunk. Mi a fiatalok fejlődését tartjuk szem előtt, ellenfelünk légiósainak köszönhetően viszont arra törekedett, hogy minél nagyobb legyen a különbség.
Máikel López: – Hosszú volt ez a hét számunkra, szombaton játszottunk Pécsett, majd megjártuk Portugáliát is. Hajnalban értünk vissza Magyarországra, és most meccset játszottunk. Az első félidőben kicsit látszott is a fáradtság csapatomon, de a térfélcserét követően védekezésünknek köszönhetően sok könnyű kosarat szereztünk. Igyekeztem a fiataloknak is játéklehetőséget biztosítani. NŐI KOSÁRLABDA NB I

1. PINKK-Pécsi 424 3 3 288–186 1.000
2. UNIQA-Euroleasing Sopron 3 3 295–199 1.000
3. CMB CARGO UNI Győr 3 3 259–197 1.000
4. Aluinvent DVTK Miskolc 4 3 1 352–275 0.875
5. PEAC-Pécs 3 2 1 243–211 0.833
6. ZTE Nõi Kosárlabda Klub 3 1 2 219–266 0.667
7. MTK-Budapest 3 1 2 184–223 0.667
8. Ceglédi EKK 3 3 199–272 0.500