Női kosár NB I: széttriplázták a zalaiak Károlyi idénycsúcsát

2013.01.26. 18:04
A Zalaegerszeg hazai pályán a papírformának megfelelően 87–65-re legyőzte a BSE-t a női kosárlabda NB I középszakaszának alsóházában, az 1. forduló szombati mérkőzésén.

A 27 pontos egyéni idénycsúcsot elérő Károlyi Andrea vezérletével a fővárosiak három negyeden át jól tartották magukat, 57–53-as hazai vezetést követően azonban kipukkadtak, a 30 ponttal záró Alexandra Gensler tripláival a zalaiak megugrottak, és fölényes sikert arattak. A ZTE nyolc sikeres triplájából ötöt Gensler szerzett – négyet az utolsó hat percben.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ (5–10. HELYÉRT), 1. FORDULÓ
ZTE NKK–BSE-FCSM 87–65 (25–18, 17–16, 15–17, 30–14)
Zalaegerszeg, 200 néző. V: Boros, Söjtöry, Sabáli
ZALAEGERSZEG: Czank 3, Ambrus 2, GENSLER 30/15, Vida 10/6, Szélesy 11/3. Cs: SZALAY 13, VARGA Zs. 12, Horváth Zs. 6. Edző: Gáll Tamás
BSE: Katona 10, Orsó 11/3, Bagi, ADAMECZ 10, KÁROLYI 27/12. Cs: Tiba 1, Miháczi 4, Zsilinszkay 2, Varga B., Bodnár. Edző: Sztevan Csupics
Az eredmény alakulása. 6. p.: 12–14. 9. p.: 21–14. 13. p.: 33–22. 28. p.: 50–47. 36. p.: 74–58
Kipontozódott: Katona (31. p.), Bagi (38.p.)
Gáll Tamás: – Egy negyednyi lendületes, ritmusos játék hozta meg a húsz pont feletti győzelmet.
Sztevan Csupics: – Gratulálok a hazaiaknak, három negyeden keresztül nem játszottunk rosszul, az utolsóban elfáradtunk, és a fiatalok is lehetőséget kaptak.
5. Bácsbasket 11 9 2 806–627 0.909 20
6. ZTE NKK 11 8 3 834–715 0.864 19
7. Atomerőmű-KSC-Szekszárd 11 7 4 809–785 0.818 18
8. Ceglédi EKK 11 4 7 754–812 0.682 15
9. BSE-FCSM 11 4 7 690–787 0.682 15
10. MKB Euroleasing Vasas 11 1 10 630–797 0.545 12