Női kosár NB I: a Vasas remek hajrával elkapta a PEAC-ot

K. Zs.K. Zs.
2019.10.19. 20:15
Ziomara Morrison szép dupla duplával zárt (Fotó: Koncz György)
Az eddig nyeretlen Vasas Akadémia hazai pályán 69–67-re legyőzte a PEAC-ot a női kosárlabda NB I 5. fordulójának szombati játéknapján. A további három találkozón érvényesült a papírforma: a DVTK idegenben, a Szekszárd és a Csata hazai környezetben győzött.

ZTE–DVTK 72–84

A második negyed elején még a ZTE vezetett 25–22-re, csakhogy a hazai játékosok legközelebb 25–35-nél találtak újra a gyűrűbe. Felzárkózás helyett azonban újabb, nyolcpontos vendégroham következett, majd a harmadik negyed derekán, Ziomara Morrison közeli találatát követően már több mint húsz pont volt a különbség (39–61) – innen nem volt visszaút.

A chilei Morrison 25 pontja mellett 14 lepattanót is elkönyvelt a miskolciak negyedik győzelmét hozó mérkőzésen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ, szombati mérkőzések

ZTE NKK–ALUINVENT DVTK MISKOLC 72–84 (22–22, 12–29, 23–19, 15–14)
Zalaegerszeg, 200
néző. Vezette: Győrffy, Csabai-Kaskötő, Nepp
ZTE: NAGY D. 18/3, Kovács G. 5/3, Burkholder 12/9, HAYES 19/3, Horti 10. Csere: Preisinger, Boonstra 6, Delic 2, Kuttor. Edző: Molnár József
DVTK: Medgyessy 7/3, Pusztai 7/3, Skorics 7/3, GOREE 16/3, MORRISON 25/6. Csere: Kiss A. 4, Kányási 5/3, Zele 2, Szücs R. 11/3. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 2. perc: 8–2. 5. p.: 14–14. 11. p.: 25–24. 14. p.: 25–35. 16. p.: 27–42. 22. p.: 37–57. 25. p.: 39–61. 28. p.: 56–67. 34. p.: 61–72. 37. p.: 65–80
Molnár József:
– Az első negyed kiegyenlített játékot hozott. A következő tíz percben viszont jelentős előnyt hoztak össze a vendégek. A második félidei harcos játékunk már kevés volt a győzelem megszerzéséhez.
Cziczás László: – Zalaegerszegen mindig nehéz nyerni, így volt ez most is. Jó második félidei játékunknak köszönhetjük a sikert. Örömteli, hogy csapatomból szinte mindenki segíteni tudott, így megérdemelt a győzelmünk.

VASAS AKADÉMIA–PEAC-PÉCS 69–67 (17–14, 16–23, 14–16, 22–14)
Budapest,
Pasaréti út, 150 néző. Vezette: Tóth C., Balogh Gy., Győrfy R.
VASAS: MURRAY 15/9, Böröndy V. 2, VUKOV 7/3, TÓTH O. 13, FRASER 27. Csere: Karlócai 3/3, Budácsik 2, Szerencsés, Szmailbegovics, Madár K. Edző: Földi Attila
PEAC: Diémé-Marizy 6, Szabó Fanni 8/6, Wentzel 5/3, UDODENKO 11/6, BRAVARD 11. Csere: Sánta 2, HEGEDŰS J. 11, Kaposi, Gémes-Sarok 9/3, Ruják N. 2, Horobec 2, Varga E. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–7. 8. p.: 15–12. 15. p.: 25–28. 25. p.: 37–45. 35. p.: 60–57
Kipontozódott: Hegedűs J. (37. p.)
Földi Attila:
– Nagyon hullámzóan játszottunk, azonban a végén nagy energiával sikerült olyan helyzetbe hozni magunkat, hogy győzelmi esélyünk legyen, amit kihagyott büntetőkkel majdnem elpuskáztunk. Végül – hála Istennek – egy lejátszott figurával sikerült megszerezni a győzelmet, aminek nagyon örülünk.
Meszlényi Róbert: – Harminc percig tudtuk uralni a játékot, az történt, amit mi szerettünk volna, de sajnos a végjátékban nagyon sokat hibázott mindenki. Magunkra húztuk a Vasast, s egylabdás meccsen a végén mi kihagytuk a helyzetünket, a rivális bedobta az övét – a szerencsésebb csapat nyert.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–PINKK-PÉCSI 424 95–61 (28–18, 25–18, 17–11, 25–14)
Szekszárd, 900
néző. Vezette: Farkas G., Rácz Zs., Major Á.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 12, Dojkic 5, Vincze N. 5/3, MCCALL 20, KISS V. 11/3. Csere: BÁLINT R. 15/3, Daniel 10/6, Theodoreán 6, Miklós M. 3, Studer Zs. 6, Horváth D. 2. Edző: Djokics Zseljko
PINKK: TENYÉR 11/9, Stach 16/6, Szücs L. 3, Jáhni 4, LANDRY 17. Csere: Vári 6, Zsilinszki, Kovács K. 4, Horváth Zs. Edző: Marossy Gergely
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–3. 6. p.: 13–11. 9. p.: 26–13. 12. p.: 32–18. 15. p.: 39–24. 18. p.: 49–30. 21. p.: 56–38. 24. p.: 62–41. 27. p.: 66–47. 30. p.: 70–47. 33. p.: 77–47. 38. p.: 90–58
Kipontozódott: Kiss V. (39. p.)
Djokics Zseljko:
– Több sebből vérzünk, Ruzicková sérülés miatt nem tudott pályára lépni, de Dojkic sem teljesen egészséges. Örülök, hogy mindenki hozzá tudta tenni a magáét ehhez a győzelemhez, ez a legjobb módja annak, hogy egy csapat ki tudjon jönni a gödörből.
Marossy Gergely: – Igyekeztünk mindent megtenni, de reális ez az eredmény. Jelenleg itt tartunk, építkezünk tovább.

NKE-FCSM CSATA–ELTE BEAC ÚJBUDA 79–72 (20–20, 22–13, 20–12, 17–27)
Budapest,
Ludovika Aréna, 300 néző. Vezette: Frányó, Hervay, Oláh
CSATA: HORVÁTH B. 16/12, FRISKOVEC 10, Lelik 5/3, CANNON 15, Gustafson 14. Csere: Radócz 5/3, Mányoky R. 5/3, Angyal B. 3/3, Solymosi, BOROS J. 6, Várszegi, Horváth F. Edző: Tursics Krisztián
BEAC: LI 10/6, LAKLÓTH 19/9, Szabó D. 3/3, MÉRÉSZ 21/3, FOGG 16. Csere: Galántai 3/3, György, Laufer. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–4. 9. p.: 13–18. 13. p.: 24–27. 18. p.: 38–31. 23. p.: 46–38. 27. p.: 56–45. 34. p.: 73–52. 38. p.: 79–68
Kipontozódott: Szabó D. (39. p.)
Tursics Krisztián:
– Előre megterveztük az összecsapást, teljes rotációt alkalmaztunk, igyekeztem mindenkinek játéklehetőséget adni. Nagyon nem örülök annak, hogy ismét elveszítettük a lepattanóharcot, mert nem voltunk elég agresszívak. Elfogadhatatlan továbbá az is, hogy a negyedik negyedben huszonhét pontot kaptunk, mert nem volt jó a védekezésünk. A BEAC-ot dicséret illeti, mert jól játszott, és jó volt a dobószázaléka.
Balogh Judit: – Esélytelenül érkeztünk, és nem is borítottuk fel a papírformát. Nagyon szeretnék egyszer sikert aratni olyan meccsen, ahol esélytelenebbek vagyunk és tippmixgyilkosok tudunk lenni.