Női kosár NB I: a TF meglepte a Győrt, a rangadó a DVTK-é

2019.11.23. 20:15
Shatori Walker-Kimbrough (32 – itt a Landes ellen) kulcsember volt a DVTK-ban (Fotó: Ádám János/Észak Magyarország)
Továbbra is százszázalékos a Sopron a női kosárlabda-bajnokságban: a címvédő szombaton hazai pályán 95–60-ra legyőzte a Vasast. A TFSE-MTK hazai pályán meglepetésre 70–62-re legyőzte a Győrt, a Zalaegerszeg 30 ponttal nyert az egyelőre nyeretlen PINKK-Pécs otthonában, a Szekszárd odahaza 38-cal verte meg a BEAC-ot, míg a DVTK nagy csatában gyűrte le a Csatát a 8. forduló szombati rangadóján.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
8. FORDULÓ, szombati mérkőzések

SOPRON BASKET–VASAS AKADÉMIA 95–60 (27–16, 24–5, 14–21, 30–18)
Sopron, 500
néző. Vezette: Balog, Fodor, Szilágyi
SOPRON: Fegyverneky 7/3, Czukor 9/3, Crvendakics 15/6, Brooks 9/3, HATÁR 16. Csere: January 2, Weninger 13/6, Varga A. 4, KRAJISNIK 15, Dubei 5/3, Varga K. Edző: Gáspár Dávid
VASAS: Murray 3, Tóth O. 14/6, Heljics 12/3, Vukov 5/3, Budácsik 1. Csere: Szerencsés 3/3, Fraser, Böröndy V. 7, Madár E. 7/3, Szmailbegovics, Madár K. 8. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 2. p.: 7–2. 5. p.: 15–5. 10. p.: 27–16. 12. p.: 32–18. 15. p.: 39–18. 18. p.: 46–20. 20. p.: 51–21. 22. p.: 51–28. 25. p.: 58–33. 28. p.: 65–35. 30. p.: 65–42. 32. p.: 70–42. 35. p.: 82–49. 38. p.: 89–55. 40. p.: 95–60
Gáspár Dávid:
– A Vasas sok olyan helyzetet és szituációt teremtett, amit nem jól kezeltünk. Vissza kell találnunk a játékunkhoz, motivált játékosokat szeretnék látni a pályán! Azt éreztem sokszor, hogy nem a kellő energiával játszottunk, borultak az értékek a fejekben. Megértem azt is, hogy most sokáig nem volt együtt a csapat, amely kihatással volt a játékra, de e mögé nem lehet elbújni.
Földi Attila: – Sajnos éppen úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy nem szerettük volna. Nagy energiával akartunk küzdeni, mindent megtenni egy jobb csapat ellen, amellyel pariban lehetünk. Ez nem történt meg, kicsit rosszul álltunk hozzá a mérkőzéshez. A szünetben próbáltuk összeszedni magunkat. A Sopron nem volt már olyan motivált harmincpontos különbségnél, és ezt sikerült kihasználnunk. Sok olyat mutattak a fiatalok, mely biztató a jövőre nézve.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–ELTE-BEAC ÚJBUDA 82–44 (27–13, 18–13, 18–10, 19–8)
Szekszárd, 800
néző. Vezette: Kovács N., Nyilas I., Horváth Cs.
SZEKSZÁRD: STUDER ZS. 12/3, MIKLÓS M. 6, MARSHALL 14/3, McCALL 18, Ruzicková 6. Csere: Studer Á. 5, Theodoreán 5/3, Kiss V. 3/3, Vincze N., Krnjics 6, Bálint R. 7/3. Edző: Djokics Zseljko
ELTE-BEAC: Li 12, Szabó II D. 12/6, Laklóth 3, Mérész 7, Fogg 8. Csere: Galántai, Juhász A., György T. 2, Orosz Zs., Tóth D. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–7. 6. p.: 16–9. 9. p.: 22–11. 12. p.: 28–15. 15. p.: 33–20. 18. p.: 40–23. 21. p.: 47–26. 26. p.: 50–34. 30. p.: 63–36. 34. p.: 65–40. 38. p.: 75–42
Djokics Zseljko:
– Azt kértem a játékosoktól, mutassák meg, hogy mit tudnak. Örülök, hogy ezt többen is megtették, külön gratulálok Studer Zsuzsa teljesítményéhez. Ezt a győzelmet Szabó Györgynek ajánlom. (A csapatok bemutatása után rövid megemlékezést tartottak a májusban elhunyt szekszárdi játékvezetőről, Szabó Györgyről, aki ezen a napon lett volna 67 éves – A szerk.)
Balogh Judit: – Nem ezt a mérkőzést kellett megnyernünk, de szerettem volna, ha ennél jobban teljesítünk. Egyetlen csapat sem engedheti meg magának, hogy Szekszárdon fél gőzzel játsszon.

PINKK PÉCSI 424–ZTE NKK 55–85 (11–19, 19–19, 18–25, 7–22)
Kozármisleny, 50
néző. V: Győrffy, Rácz, Hervay
PINKK: Kenyér 2, Szücs L. 4, Stach 6, Zsilinszki 5, LANDRY 13. Csere: JAHNY 15/3, Szabó L., Chroméj, Kovács K. 8, Horváth Zs., Séra 2, Pucz. Edző: Vanja Miljkovics
ZALAEGERSZEG: Nagy D. 9, Kovács G. 2, BURKHOLDER 16/6, BOONSTRA 10/3, HORTI 15/3. Csere: Delic 10/6, Keyona 12/3, Kuttor 9/3, Dömötör, Jurkó 2, Preisinger. Edző: Horváth Zsófia
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–3. 6. p.: 7–11. 14. p.: 18–29. 18. p.: 25–33. 22. p.: 32–42. 25. p.: 37–51. 27. p.: 41–57. 33. p.: 49–68. 39. p.: 51–82
Vanja Miljkovics:
– Sajnos, ugyanabba a hibába estünk, mint korábban. Az első félidő után elveszítettük a ritmusunkat meg a koncentrációnkat. Ezen javítanunk kell a jövőben.
Horváth Zsófia: – Nagy győzelem volt ez, mert kisebb gödörből jöttünk ki egy edzőcserét követően. A nagyszünet után támadásban és védekezésben sikerült jó teljesítményt nyújtanunk.

ALUINVENT DVTK–NKE FCSM CSATA 83–79 (23–21, 22–21, 24–14, 14–23)
Miskolc, 500
néző. V: Ádám J., Goda, Balogh Gy.
DVTK: Medgyessy 3/3, WALKER-KIMBROUGH 30/12, PUSZTAI 18/3, Goree 10, MORRISON 16. Csere: Szűcs R., Zele 6, Skorics, Kiss A., Kányási. Edző: Cziczás László
CSATA: Horváth B. 7/3, Lelik 8, Friskovec 9/3, GUSTAFSON 21/3, Cannon 20. Csere: Mányoky 7/3, Angyal 4, Radócz 3/3. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 7. perc: 19–17. 15. p.: 31–28. 23. p.: 52–45. 28. p.: 67–52. 34. p.: 77–60
Kipontozódott: Zele (38. p.)
Cziczás László:
– Minden energiánkat mozgósítanunk kellett ahhoz, hogy nyerjünk. A meccs hullámzó volt, azt pedig nem tudom pontosan, hogy a végén mi történt velünk, esetleg mentális gyengeség, de igyekszünk ennek okát kideríteni, hogy legközelebb ne kelljen izgulnunk. Vért kellett izzadnunk a sikerhez, szerencsére két jó egyéni teljesítmény is hozzájárult a győzelemhez.
Tursics Krisztián: – Kissé csalódott vagyok, bár nem az eredmény miatt, hiszen az szorosan alakult, de tizenhat eladott labdánk volt, és ez nagyon sok. Időnként nehezen tudtuk a védekezésünket megoldani, és a támadójátékunk sem működött mindig. A mérkőzés végén tizenhét pontos hátrányból jöttünk fel, és csináltunk egy döntetlen közeli mérkőzést.

TFSE-MTK–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 70–62 (17–19, 17–16, 13–15, 23–12)
Városmajor, 200
néző. V: Csabai-Kaskötő, Pozsonyi, Sörlei
TFSE: CH. JENKINS 20/3, BERNÁTH 12/6, SÜLE 6, Kovács V. 2, Arszenics 6. Csere: A. JENKINS 16, Doktor 6/3, Németh A., Boros B., Miháczi, Herman 2. Edző: Magyar Bianka
GYŐR: Ygueravide 6, Raksányi 3/3, Dombai 8/3, Mansaré, HRUSCÁKOVÁ 15. Csere: DeVaughn 7, Czank 10, Varga Zs. 2, PAPP K. 9/3, Baffy, Török Á. 2, Barnai. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–11. 8. p.: 15–15. 12. p.: 21–19. 15. p.: 30–22. 18. p.: 32–28. 24. p.: 38–43. 27. p.: 43–43. 33. p.: 54–52. 35. p.: 61–52. 39. p.: 66–62
Kipontozódott: Mansaré (32. p.)
Magyar Bianka:
– A válogatott szünetben volt két hetünk, amelyet kemény felkészülésre sikerült használni. Erre a találkozóra is jó stratégiát sikerült kidolgozni, a lányok megvalósították, amit kértünk tőlük. Készültünk erre a győzelemre, melyet sikerült is elérnünk.
Milos Pavlovics: – Rosszul kezdtük az összecsapást, borzalmas százalékban dobtunk távolról. Apróbb sérülések hátráltatnak bennünket, a tempó feszített, valamint még idő kell, mire a légiósok összeérnek. Valamiért idegenben nem megy nekünk a játék, ennek okát próbáljuk megtalálni. Összességében megérdemelten nyertek a hazaiak.