Női kosár NB I: először kapott ki a Győr; a DVTK hozta a kötelezőt

2014.11.15. 20:32
A női kosárlabda NB I ötödik fordulójának szombati játéknapján a Győr ötpontos vereséget szenvedett a ZTE vendégeként, így először kapott ki ebben a szezonban. A PINKK-Pécsi 424 és a DVTK hozta a kötelezőt, előbbi a Vasas, utóbbi az MTK otthonában.

Először kapott ki ebben a szezonban a női NB I-ben a Győr, amely tulajdonképpen a negyedik negyed kezdetén veszítette el a ZTE elleni mérkőzést. A vendégek 61–60-ra vezettek, ám a zalaiak 9–0-s rohanása után már a házigazdánál volt az előny, amelyet nem is engedett ki a keze közül. A két csapat között lényeges különbség, hogy míg a hazaiak 27, addig a vendégek 9 pontot szereztek a kispadról beszálló játékosaik által.Győr, amely tulajdonképpen a negyedik negyed kezdetén veszítette el a ZTE elleni mérkőzést. A vendégek 61–60-ra vezettek, ám a zalaiak 9–0-s rohanása után már a házigazdánál volt az előny, amelyet nem is engedett ki a keze közül. A két csapat között lényeges különbség, hogy míg a hazaiak 27, addig a vendégek 9 pontot szereztek a kispadról beszálló játékosaik által.

A PINKK-Pécsi 424 magabiztos győzelmet aratott a Vasas vendégeként. A látogatók a mérkőzés lényegi részében domináltak, így megnyugtató győzelmükhöz az is belefért, hogy az utolsó negyedben már nem voltak olyan határozottak védekezésben. A pécsieknél minden pályára lépő játékos dobott legalább két pontot, Adamecz Lilla húszat is.

A mecsekaljai együtteshez hasonlóan a DVTK is hozta a kötelezőt az MTK legyőzésével. A miskolciak harminc percig maximális koncentrációval játszottak – el is húztak 33 ponttal –, az utolsó negyedben azonban már spóroltak az erejükkel. A miskolciak kezdőjátékosai nem parádéztak, a csereként beszálló Naignouma „Mima” Coulibaly és Dubei Debóra ellenben egyaránt 17 pontig jutott.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ
ZTE NKK–CMB CARGO UNI GYŐR 79–74
(25–16, 14–20, 18–22, 22–16)
Zalaegerszeg, 200
néző. V: Balogh Gy., Jurák, Kulcsár
ZTE: NAGY D. 22/3, Mackay 10/6, Ambrus 4, SZÉLESY 10, ZELE 15. Csere: VARGA Zs. 13, Darida 2, Horváth Zs., Velkey 3/3. Edző: Gáll Tamás
GYŐR: RADOJAC 19, Horváth K. 3/3, Horváth L. 6, Takács K. 9, VAJDA A. 24/12. Csere: Török Á., Ivanovic 13/6, Mansaré M., Czirják. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 7. perc: 15–12. 18. p.: 38–28. 28. p.: 49–49. 38. p.: 75–65
Bukics Zsolt:
– A Cegléd meccs után, ahol 25 eladott labdák volt óriási előrelépés történt a játékunkban. Már az első félidőben megalapoztuk a meglepetést, s bár hullámvölgyeink voltak, egyenlített a vendég, a lányok kétszáz százalékot teljesítettek – és övék igazán a siker.
Völgyi Péter: – Csapatom rosszul reagálta le a mérkőzés történéseit, ezért megérdemelten nyert a ZTE, amihez gratulálok neki!

MTK-BUDAPEST–ALUINVENT DVTK MISKOLC 56–94 (12–22, 17–35, 13–28, 14–9)
Városmajor, 120
néző. V: Gorka, Makovsky, Válé
MTK: Medgyessy 12/3, Orsó 3, Semsei 7/3, VINCZE V. 10, BARNAI 11. Csere: Turóczi, Böröndy 6/6, Zsilinszky 4, Orbán, Baksa, Szabó V. 1, Suppán 2. Edző: Sztevan Csupics
DIÓSGYŐR: HORVÁTH B. 9, CZANK 12/6, BÁLINT 13/3, Sznyicina 7/3, COULIBALY 17. Csere: DUBEI 17/6, Bias 10/3, Szécsi 7, Szabó P., Sikora, Arad 2. Edző: Maikel López
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–7. 8. p.: 10–15. 13. p.: 17–33. 17. p.: 24–47. 23. p.: 31–63. 28. p.: 39–81. 34. p.: 51–90. 39. p.: 54–94
Kipontozódott: Turóczi (24. p.), Orsó (28. p.)
Sztevan Csupics:
– Két különböző szinten játszó csapat találkozott a mai mérkőzésen, amelyen reális eredmény született.
Maikel López: – Készülünk a szerdai Európa-kupa-mérkőzésre belga ellenfelünkkel szemben. Sok új dolgot gyakoroltunk ma, amik jellemzően sikerültek is. A mérkőzés utolsó két percében elvesztettük a fókuszt.

MKB-EUROLEASING VASAS–PINNK-PÉCSI 424 62–80 (15–24, 11–15, 11–23, 25–18)
Pasaréti út, 80
néző. V: Vida B, Minár, Török Z.
VASAS: AHO 16, Farkas F. 6, Cymmer 4, Tóth T. 3, HATÁR 16. Csere: Bagi 4, Bajnóczi 4, Solymosi, Gocsman, Szalay V. 3, Gundel-Takács, Müller 6/6. Edző: Krivacsevics Dragoljub
PÉCS: FAULKNER 7, Key 2, Gémes-Sarok 5, Nagy D. 5/3, Putnyina 10/6. Csere: KATONA SZ. 15/3, Sánta 6/3, Őri 2, STEWART 4, ADAMECZ 20/12, Domokos 4. Edző: Roberto Hernandez Monleon
Kipontozódott: Stewart (35. p.)
Krivacsevics Dragoljub:
– Jó hozzáállással, helyenként szellemesen játszva értünk el elfogadható eredményt. Fiatal csapatom a találkozó egyes szakaszaiban egyenrangú ellenfele volt a rutinosabb, Európa-kupában szereplő vendégeknek.
Roberto Hernandez Monleon: – Megtiszteltük ellenfelünket azzal, hogy komolyan álltunk az összecsapáshoz. A mérkőzés egyes részeiben gyakoroltunk különböző játékszituációkat. Látszott rajtunk, hogy hét közben idegenbeli Európa-kupa-mérkőzésen szerepeltünk, picit fáradt volt csapatom emiatt.

1. UNIQA-Euroleasing Sopron 4 4 379–248 1.000
2. Aluinvent DVTK Miskolc 5 4 1 446–331 0.900
3. PINKK-Pécsi 424 5 4 1 433–322 0.900
4. CMB CARGO UNI Győr 5 4 1 403–332 0.900
5. PEAC-Pécs 4 3 1 317–276 0.875
6. ZTE Nõi Kosárlabda Klub 5 2 3 380–428 0.700
7. Ceglédi EKK 4 1 3 287–354 0.625
8. MTK-Budapest 5 1 4 296–387 0.600