Női kosár NB I: az MTK másodszor is legyőzte a pécsieket

2019.02.17. 18:41
A női kosárlabda NB I 18. fordulójában az MTK Budapest idegenben 63–56-ra legyőzte a PINKK-Pécsi 424-et.

A fővárosi csapat ezzel 16 vereség mellett a második győzelmét szerezte meg, érdekesség, hogy az elsőt is az immár 4–14-es mérleggel álló pécsiek ellen nyerte meg, még novemberben.az immár 4–14-es mérleggel álló pécsiek ellen nyerte meg, még novemberben.

A második negyedben már 32–20-ra is vezető MTK a negyedik negyed derekán hátrányba került (53–52), de a 18 pontig jutó Hegedűs Janka triplájával újítani tudott, és 63–56-ra nyert.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
18. FORDULÓ
PINKK PÉCSI 424–MTK BUDAPEST 56–63 (14–19, 15–19, 18–12, 9–13)
Kozármisleny, 50
néző. V: Tőzsér, Vida J., Major Á.
PINKK:
Sánta 7/3, SZÜCS R. 18/6, Dzankic 9/3, Podrug 2, JÁHNI 14. Csere: Vári 2, Markovic 2, Szücs L. 2, Zsilinszki. Edző: Laczka Miklós
MTK:
Czirják 10/6, Szeitl 7, SÜLE 6, HEGEDŰS J. 18/6, SZABÓ F. 9. Csere: Weber 9/3, Pusztai S. 2, Bernáth 2, Koch. Edző: Nagy Dorottya
Az eredmény alakulása.
3. perc: 2–5. 6. p.: 10–11. 13. p.: 16–25. 17. p.: 20– 32. 23. p.: 34–38. 26. p.: 38–40. 33. p.: 47–52. 37. p.: 53–58
Kipontozódott:
Hegedűs J. (38. p.), Dzankic (40. p.)
Laczka Miklós:
– Az MTK az első félidőben jobban hitt a győzelemben. Nagyon rosszul kezdtünk védekezésben, amikor ez javult, visszajöttünk a meccsbe, de a negyedik negyedben érthetetlen döntéseket hoztunk támadásban.
Nagy Dorottya: – Maradéktalanul végrehajtottuk a megbeszélteket és gyakoroltakat. Kőkeményen védekeztünk, míg támadásban jól játszottunk a PINKK védelme ellen.