Női kosár NB I: a Sopron és a DVTK bejutott az elődöntőbe

2019.04.06. 22:27
A címvédő Sopron és a DVTK egyaránt fölényesen megnyerte a szombati mérkőzését a női kosárlabda NB I negyeddöntőjében, így továbbjutott a két nyert meccsig tartó párharcából.

Az Euroliga négyes döntőjére készülő Sopron másodszor is hazai pályán játszott, mivel a Cegléd teremproblémák miatt lemondott a pályaválasztói jogáról.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK

NKE-FCSM CSATA–ALUINVENT DVTK MISKOLC 49–69 (9–18, 9–21, 15–17, 16–13)
NKE Ludovika Aréna, 250
néző. V: Kapitány, Söjtöry, Csabai-Kaskötő
CSATA: Horváth B., Lelik 9/3, N. Jovanovics 5/3, Nagy-Bujdosó 2, BARNAI 8. Csere: Lang 2, Austria 6, Mányoky R. 3/3, Angyal B., RADÓCZ 12/12, Pálinkás 2, Solymosi. Edző: Tursics Krisztián
DIÓSGYŐR: Medgyessy 5/3, Walker-Kimbrough 11, PUTNINA 12, SKORICS 7/3, MOKANGO 20. Csere: Zele 2, Kányási 2, Szabó Fanni 6, Szücs R. 4, Eperjesi. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–10. 9. p.: 9–16. 12. p.: 9–24. 17. p.: 18–26. 19. p.: 18–35. 23. p.: 20–43. 28. p.: 25–55. 34. p.: 38–56. 38. p.: 43–64
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Diósgyőr javára.
Tursics Krisztián:
– Nem tudom értékelni ezt a meccset, csak egy csapat volt a pályán ezen az estén. A DVTK extra módon védekezett, megölte a játékunkat, nem bírtunk kibontakozni. Csapatomból egyedül Radócz Fanni teljesítménye volt értékelhető, kiválóan játszott. A Diósgyőr megmutatta, hogyan kell egy meccset esélyesként lehozni.
Cziczás László: – Köszönöm a Csatának, hogy az alapszakaszban megvert minket hazai pályán, kijózanító pofon volt az számunkra. Ez a vereség egységesebbé formálta a csapatot, amit most is láthattunk. Az egész együttest szeretném kiemelni a remek védekezés miatt, amellyel megalapoztuk a győzelmünket. Azt ígértem, hogy a legjobb négybe jutunk, de szeretnénk ezt is túlszárnyalni és megpróbálunk a döntőbe kerülni.

VBW CEKK CEGLÉD–SOPRON BASKET 31–75 (12–18, 4–19, 10–21, 5–17)
Sopron, 500
néző. V: Fodor, Hervay, Vida
CEGLÉD: Popovics 5/3, Swanier 9/3, Gorjanácz 8/6, Kobolák, Hamilton-Carter 6. Csere: Böröndy D. 3, Révész Boróka, Király. Edző: Peter Jankovic
SOPRON: Turner 6/6, Casas 10, Crvendakics 7/3, Dupree 7, Határ 13. Csere: Honti 6, Jovanovics 11, Dubei 7/3, Weninger 5/3, Varga 3/3, Czukor. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–5. 6. p.: 8–8. 10. p.: 12–18. 12. p.: 13–20. 15. p.: 13–24. 18. p.: 13–32. 20. p.: 16–37. 22. p.: 16–42. 25. p.: 22–51. 28. p.: 24–56. 30. p.: 26–58. 32. p.: 28–63. 35. p.: 28–69. 38. p.: 31–75. 40. p.: 31–75
Peter Jankovic:
– Senkit sem lepett meg, hogy a Sopron jutott tovább, remek védekezést mutatott, nehéz volt tiszta helyzeteket kialakítani ellene. Sok sikert szeretnék nekik kívánni a final fourhoz, hiszek benne, hogy meg tudják lepni Európát.
Roberto Íniguez: – Sok energia kell és hit. Ugyanazt kell tennünk, mint minden nap. Nagyot kell álmodnunk, és nem kell félnünk. Jó munkát végeztünk, túl vagyunk az első körön. Hasonló energiával szeretnénk folytatni a rájátszást.

A 9–12. HELYÉRT, 1. FORDULÓ

PINKK PÉCSI 424–ELTE BEAC ÚJBUDA 60–77 (17–21, 13–26, 17–17, 13–13)
Kozármisleny, 50 néző. V: Gál J., Nyilas I., Radnóti
PINKK: Sánta 1, Csukics 6, CSUTORÁS 15/3, Zsilinszki 6, Podrug 8. Csere: MARKOVIC 13, Szűcs L. 2, Jáhni 2, Vári 7/3, Szabó L. Edző: Laczka Miklós
BEAC: SZABÓ D. 14/12, Laklóth 4, Dúl, Beckley 17/6, Kostowicz 12. Csere: GALÁNTAI 7/3, MANDIC 9/3, Tóth D., KOVÁCS V. 12, György 2, Nagy E., Vincze. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–3. 6. p.: 8–14. 9. p.: 16–18. 13. p.: 22–28. 17. p.: 28–38. 22. p.: 32–50. 26. p.: 38–57. 29. p.: 44–62. 33. p.: 47–66. 38. p.: 56–75
Laczka Miklós: – Jobb ritmusban edzettünk és játszottunk, mint a korábbi hetekben, ez látszott a meccs bizonyos szakaszaiban. Ennek ellenére mentálisan gyengék voltunk. A védekezésünkbe hibák csúsztak, a dobásoknál többször is rossz döntéseket hoztunk.
Balogh Judit: – Évek óta olyanok vagyunk, mint az ananász: az elején éretlennek tűnünk, aztán egyre zamatosabbá válunk. Mindig abban reménykedünk, hogy a befejezésre sem rohadunk meg.

MTK BUDAPEST–VASAS AKADÉMIA 69–79 (24–23, 9–27, 18–12, 18–17)
Városmajor, 100
néző. V: Boros T., Kulcsár, Major
MTK: Czirják 5, Szeitl, SÜLE 18, Szabó Flóra 14, HEGEDŰS J. 14/6. Csere: Bernáth 9/3, Wéber 1, PUSZTAI S. 8/6, Szabó B. Edző: Nagy Dóra
VASAS: Böröndy V. 8, Vukov, TÓTH O. 17/6, HELJIC 18/3, KARAKASEVICS 11. Csere: Varga A. 7/3, BACH 10, Dombai 6, Szmailbegovics 2, Budácsik, Boros B., Hizsnyik. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–8. 8. p.: 20–19. 13. p.: 27–32. 17. p.: 29–44. 24. p.: 40–58. 33. p.: 55–62. 38. p.: 62–74
Kipontozódott: Heljic (34. p.)
Nagy Dóra:
– Kár a második negyedért. Utána mind a kettőt megnyertük, de fizikailag felőrölt minket, hogy ez egész pályás, kőkemény védekezéssel sikerült.
Földi Attila: – A második negyedben jól védekeztünk, és ezzel sikerült nagyobb előnyre szert tenni. Ezt szerettük volna folytatni a második félidőben is, de úgy érzem, kevésbé sikerült, és felhoztuk a nyakunkra az ellenfelet.