Női kosár NB I: a Győr hazai pályán, a DVTK idegenben nyert

2018.12.01. 19:52
A női kosárlabda NB I 8. fordulójában a Vasas Akadémia hazai pályán kikapott a DVTK-tól, míg a Győr nyert az MTK ellen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
8. FORDULÓ

Vasas Akadémia–Aluinvent DVTK 51–81 (19–30, 14–19, 5–18, 13–14)
Pasaréti út, 100 néző. V: Tőzsér, Frányó, Vida J.
VASAS: Böröndy V. 8/3, Tóth O. 5, Vukov 3, HELJICS 21/6, Karakasevics 3. Csere: Varga A. 6, Boros B. 2, Szmailbegovics 3/3, Budácsik, Hizsnyik. Edző: Földi Attila
DIÓSGYŐR: MEDGYESSY 8/6, Kányási 2, WALKER-KIMBROUGH 23/6, Sulciute 9/3, MOKANGO 19. Csere: KATONA 11/3, Kiss A. 3, Szabó Fanni 4, Zele 2, Eperjesi. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása: 4. perc: 0–12. 8. p.: 8–26. 13. p.: 23–37. 17. p.: 31–44. 24. p.: 35–55. 27. p.: 38–63. 33. p.: 42–69. 38. p.: 46–79
Kipontozódott: Kiss A. (31. p.)
Földi Attila: – Szerettünk volna nagyobb ellenállást tanúsítani a nagyon erős ellenféllel szemben, sajnos csak néhány perces szakaszokban tudtuk ezt megtenni, így vereséget szenvedtünk. Dolgozunk tovább.
Cziczás László: – Több sebből vérző Vasast sikerült legyőznünk, főleg a második félidőben mutatott harcias játékunknak köszönhetően. Készülünk a szerdai, számunkra a továbbjutás miatt is nagyon fontos Európa-kupa-mérkőzésre a Nantes ellen.NŐI KOSÁRLABDA NB I
8. FORDULÓ

CMB CARGO UNI Győr–MTK-Budapest 85–71 (32–23, 21–15, 18–11, 14–22)
Győr, 100 néző. V: Papp P., Minár, Goda
GYŐR: Czank 6, BROWN 21/12, Raksányi 12/6, Török 9/3, SZPANOU 16. Csere: Varga Zs. 9, NAGY DÓRA 10/6, Krnjics, Baffy 2, Szirony, Szabó P. Edző: Milos Pavlovics
MTK: Czirják 4/3, Szeitl 2, Süle 9/3, Hegedűs J. 9, SZABÓ F. 15/3. Csere: Bernáth 8/6, WÉBER 14/3, Baksa 7, Koch 3/3, Schiroky, Gróf. Edző: Nagy Dóra
Milos Pavlovics: – Elégedett is vagyok meg nem is az első győzelmünk után. Az előrelépés látható, ambiciózusan játszott a csapat, de tud ennél jobban is, néhány játékostól pedig még többet várok.
Nagy Dóra: – A saját korábbi hibáinkból igyekeztünk tanulni, megtartva a legutóbbi, Vasas elleni mérkőzés befejezésének kemény védekezését. A többször tapasztalható kapkodó támadójátékunkon is sikerült valamit javítani, így tisztességesen álltunk helyt a Győr otthonában.

1. Sopron Basket 8 8 697–455 1.000
2. Aluinvent DVTK Miskolc 8 6 2 660–542 0.875
3. Atomerőmű KSC Szekszárd 8 6 2 563–471 0.875
4. PEAC-Pécs 7 5 2 525–445 0.857
5. ZTE Női KK 9 6 3 661–612 0.833
6. NKE-Csata 7 4 3 485–503 0.786
7. CMB Cargo-Uni Győr 8 3 5 592–554 0.688
8. Vasas Akadémia 7 2 5 480–546 0.643