Női kosár Európa-kupa: nem jött össze a győri győzelem

FAZEKAS ZOLTÁN (Ponta Delgada)FAZEKAS ZOLTÁN (Ponta Delgada)
2018.11.29. 00:35
Nem jött az első győri győzelme az új szerb edzőnek, csapata szoros végjátékban kikapott a portugál Uniao Sportivától a női kosárlabda Európa-kupa 4. fordulójában.

Jól kezdett a Győr, amely a Budapesttől 3500 kilométerre, az Atlanti-óceán közepén található Azori-szigetek székhelyén játszotta 4. csoportmeccsét az Európa-kupa 4. fordulójában.

Az amerikai center, Reshanda Grey kosarával 10–3-ra vezetett a zöld-fehér együttes, amelynek nagy szüksége volt az idegenbeli sikerre, hogy életben tartsa továbbjutási reményeit. A találkozó idegesítően zajos légkörben zajlott, 6-10 éves kislányok sikongattak a rossz akusztikájú, borzasztó kemény talajú, szinte üres csarnokban. Sajnos 13–10-re már a hazaiak vezettek, elkezdett kapkodni a magyar csapat. A portugálok rohantak, ahogy csak a lábuk bírta, és az első alkalommal, amikor dobóhelyzetbe kerültek, ráhajították a labdát a gyűrűre – vagy annak irányába. Nagy volt a szórás, akadt olyan portugál triplakísérlet, hogy egy méterrel a gyűrű előtt esett le a labda, de volt hibátlan hárompontos is…

Ideges volt a hazaiak edzője, Ricardo Botelho, aki még fél órával a kezdés előtt is a csarnok előtt dohányzott, a csoportban eddig még meccset sem nyerő együttes mestere feszülten szívta cigarettáját, s alighanem azon járt az agya, hogy ha szerdán sem győz csapata, akkor biztosan nem jut a következő körbe. Három évvel ezelőtt meglepetésre az azori-szigeteki klub oda-vissza legyőzte a győrieket, akik aztán októberben hazai pályán végre elkapták a regnáló portugál bajnokot, és 11 ponttal nyertek ellene. Igaz, azon a meccsen még az olasz Sandro Orlando volt az edző, akit azóta a szerb Milos Pavlovics váltott.

A Győr új mestere a 12. percben kérte ki első idejét, miután Catarina Mateus bolondította meg a magyarok védelmét és dobott egy hát mögötti leütés utáni cselből két pontot – ezzel hattal megugrott a vendéglátó. Lexie Brown tripláival fordított a 10–0-s etapot futó Győr, amely ha nem siettette a támadásokat, akkor egyértelműen előnyben volt. A hazaiakon volt a sor, ők egy 9–0-s rohamot követően vették át újra a vezetést.

A szünetben az egyesület apró tornászai tartottak bemutatót a hozzátartozók nagy örömére, a különböző, közösen előadott talajgyakorlatok széles mosolyt csaltak a büszke szülők arcára.

A második félidő elején mindkét együttes kapkodva kosárlabdázott, ez számos pontatlanságot eredményezett a játékban, s mivel mindkét fél sokat hibázott, egyik sem tudott jelentős előnyt kiharcolni. A záró felvonásban sajnos harcosságban a hazaiak felülmúlták a győrieket, így az 50-50 százalékos, elguruló, össze-vissza pattogó labdák zömét is ők szerezték meg – azaz több lehetőségük volt támadni. Négy perccel a vége előtt Raksányi Krisztina triplájával egyenlített a Győr, de a végjátékban kevesebbet rontó és roppant lelkes hazaiak örülhettek első csoportgyőzelmüknek, míg Pavlovics harmadik meccsét (Szekszárd és Girona) is elvesztette kinevezése óta.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
F-CSOPORT, 4. FORDULÓ
UNIAO SPORTIVA (portugál)–CMB CARGO UNI GYŐR 66–61 (21–19, 17–18, 13–12, 15–12)
Ponta Delgada, 100
néző. Vezette: Van Slooten (holland), Ortis (francia), Van Looy (belga)
UNIAO: SOEIRO 14/3, SEILUND 11/6, Djassi 4, MONTEIRO 17, Coulibaly 6. Csere: Filipe 9/3, Mateus 5. Edző: Ricardo Botelho
GYŐR: Czank 3, BROWN 20/12, Raksányi 5/3, Szpanu 9/3, GRAY 16. Csere: Nagy D., Varga Zs. 2, Krnjics 6. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–2. 4. p.: 3–10. 7. p.: 13–10. 12. p.: 25–19. 15. p.: 25–29. 17. p.: 29–35. 20. p.: 38–35. 23. p.: 38–40. 28. p.: 49–44. 33. p.: 52–51. 36. p.: 56–56. 40. p.: 63–61
Kipontozódott: Gray (40. p.)
Ricardo Botelho: –
Kemény és kiegyenlített volt a mérkőzés, mi sokkal jobban és elszántabban játszottunk, mint Győrben. A palánkok alatt sikerült megfékeznünk a magyarok centereit, s összességében jól védekeztünk, ezért nyertünk, nem a támadójátékunk miatt. Matematikailag maradt sanszunk a továbbjutásra is.
Milos Pavlovics: – Huszonhárom eladott labdával nehéz európai kupameccset nyerni… Rengeteg könnyű kosarat engedtünk ellenfelünknek, egy az egyben pocsékul védekeztünk és sok butaságot követtünk el. Hiszem, hogy jobbak vagyunk a Sportivánál, de sajnos ezt most nem bizonyítottuk.