nemzetisport.hu 2018.10.25 15:33 Frissítve: 2019.06.26 10:38

NŐI KOSÁRLABDA NEMZETKÖZI KUPÁK 2018–2019

 

A FÉRFI NEMZETKÖZI KUPÁK ADATBANKJÁT IDE KATTINTVA ÉRHETI EL!

Az Euroligában két nyolccsapatos csoportban, oda-vissza vágós rendszerben zajlottak az alapszakasz küzdelmei. A csoportok első négy helyezettjei továbbjutottak a negyeddöntőbe (az ötödik-hatodik helyezettek az Európa-kupában folytathatták), ahol két nyert meccsig tartó párharcokban dőlt el, melyik négy csapat jut a Final Fourba. Minden párharc eldőlt két mérkőzésen – a magyar bajnok Sopron a francia Bourges elleni sikerével újra bejutott a négyes döntőbe.

Április 12–14-én egy-egy elődöntő, bronzmeccs és döntő segítségével alakul ki a végső sorrend.

NÉGYES DÖNTŐ
ELŐDÖNTŐK
Sopron Basket–UGMK Jekatyerinburg (orosz) 59–81
ZVVZ USK Praha (cseh)–Dinamo Kurszk (orosz) 67–84
 BRONZMÉRKŐZÉS
Sopron Basket–ZVVZ USK Praha (cseh)53–64
DÖNTŐ
UGMK Jekatyerinburg (orosz)–Dinamo Kurszk (orosz)91–67
NEGYEDDÖNTŐ
Sopron Basket–Bourges Basket (francia)
66–65
74–64
UGMK Jekatyerinburg (orosz)–TTT Riga (lett)78–45
77–55
Dinamo Kurszk (orosz)–CCC Polkowice (lengyel)
89–53
81–77
ZVVZ USK Praha (cseh)–Fenerbahce (török)
76–54
77–65

 A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Kurszk 14 13 1 1046–913 27
2. SOPRON 14 8 6 1010–937 22
3. Fenerbahce 14 8 6 1038–981 22
4. Riga 14 8 6 1005–911 22
5. Avenida 14 7 7 963–969 21
6. Carolo 14 6 8 1007–1120 19
7. Hatay 14 6 8 940–1063 19
8. Olympiakosz 14 2 12 868–983 16

 

NŐI EUROLIGA
B-CSOPORT
Carolo Basket (francia)–Sopron Basket
80–74
Sopron Basket–Olympiakosz (görög)85–69
Fenerbahce (török)–Sopron Basket
68–66
CB Avenida (spanyol)–Sopron Basket
70–78
Sopron Basket–Dinamo Kurszk (orosz)58–65
Hatay BB (török)–Sopron Basket
56–66
Sopron Basket–TTT Riga (lett)68–55
Sopron Basket–Carolo Basket (francia)80–52
Olympiakosz (görög)–Sopron Basket
63–52
Sopron Basket–Fenerbahce (török)
80–84
Sopron Basket–CB Avenida (spanyol)66–68
Dinamo Kurszk (orosz)–Sopron Basket83–93 – h. u.
Sopron Basket–Hatay BB (török)
64–52
TTT Riga (lett)–Sopron Basket
71–79

Az Európa-kupában tíz csoportban zajlanak a küzdelmek, minden csoportban négy-négy csapattal. A kvartettek első és második helyezettjei automatikusan továbbjutnak, valamint négy harmadik helyezett is – az A-B-C-D-E ötösből ketten, illetve az F-G-H-I-J ötösből szintén ketten.


A csoportmeccsek után az első nyolc helyen rangsorolt csapat automatikusan továbbjut, a 9-24. helyezettek oda-vissza vágós rendszerben játszanak a továbbjutásért. Ezt követően a bennmaradó 16 csapat kieséses rendszerben, párharconként két mérkőzésen dönt a továbbjutásról. A magyar csapatok: a Győr, a DVTK, a Cegléd és a Szekszárd.

NŐI FIBA EURÓPA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Atomerőmű KSC Szekszárd–Girona (spanyol)
79–73
Girona (spanyol)–Atomerőmű KSC Szekszárd
80–73 – h.u.
 
NYOLCADDÖNTŐ
Galatasaray (török)–Aluinvent DVTK Miskolc
77–76
Aluinvent DVTK Miskolc–Galatasaray (török) 65–69
Továbbjutott: Galatasaray 146–141
Artego Bydgoszcz (lengyel)–Atomerőmű KSC Szekszárd
77–60
Atomerőmű KSC Szekszárd–Artego Bydgoszcz (lengyel)86–60
Továbbjutott: Atomerőmű KSC Szekszárd
146–137
  
1. CSOPORTKÖR
 F-CSOPORT
 CMB Cargo-Uni Győr–Uniao Sportiva (portugál)
78–67
Gernika KESB (spanyol)–CMB Cargo-Uni Győr79–67
Uni Girona (spanyol)–CMB Cargo-Uni Győr78–58
Uniao Sportiva (portugál)–CMB Cargo-Uni Győr 66–61
CMB Cargo-Uni Győr–Gernika KESB (spanyol)79–61
CMB Cargo-Uni Győr–Uni Girona (spanyol)
56–78
 
G-CSOPORT
Aluinvent DVTK Miskolc–KP Brno (cseh)
77–59
Nantes Reze (francia)–Aluinvent DVTK Miskolc87–97
Reyer Venezia (olasz)–Aluinvent DVTK Miskolc
92–75
KP Brno (cseh)–Aluinvent DVTK Miskolc 70–83
Aluinvent DVTK Miskolc–Nantes Reze (francia)79–56
Aluinvent DVTK Miskolc–Reyer Venezia (olasz) 63–61
 
AZ F-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Uni Girona (spanyol) 6
6
459–340 12
2. Gernika KESB (spanyol) 6
3
3
393–424 9
3. CMB CARGO-UNI GYŐR 6 2
4 399–429 8
4. Uniao Sportiva (portugál)
6 1 6
375–433 7
A G-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. ALUINVENT DVTK MISKOLC
65
1
474–42511
2. Reyer Venezia 6
3
3
438–380 9
3. Nantes Reze6
33
443–4639
4. KP Brno
6
1
5
390–477 7
 
NŐI FIBA EURÓPA-KUPA
1. CSOPORTKÖR
H-CSOPORT
Atomerőmű KSC Szekszárd–Cinkarna Celja (szlovén)
90–56
MBK Ruzomberok (szlovák)–Atomerőmű KSC Szekszárd65–58
Atomerőmű KSC Szekszárd–Basketball Nymburk (cseh)
72–65
Cinkarna Celje (szlovén)–Atomerőmű KSC Szekszárd68–75
Atomerőmű KSC Szekszárd–MBK Ruzomberok (szlovák)
87–72
Basketball Nymburk (cseh)–Atomerőmű KSC Szekszárd
49–72
 
I-CSOPORT
VBW CEKK Cegléd–Keltern (német)
80–81
Lyon ASVEL (francia)–VBW CEKK Cegléd
76–62
BLMA (francia)–VBW CEKK Cegléd
92–50
Keltern (német)–VBW CEKK Cegléd
83–79
VBW CEKK CEGLÉD–Lyon ASVEL (francia)73–95
VBW CEKK Cegléd–BLMA (francia) 66–96
 

A H-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1.SZEKSZÁRD 6
5
1 454–375 11
2. Ruzomberok 6
3 3
435–430 9
3. Nymburk 6
3
3
409–427 9
4. Celje 6
1
5
391–457 7

AZ I-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. BLMA 6
6
512–345 12
2. Lyon 6
4
2
484–413 10
3. Keltern 6 2 4 399–525 8
4. CEGLÉD 6
6
411–523 6
2019.10.16 15:34:20

Kosárlabda THURY GÁBOR

Európa-bajnoki nyolcadik volt, az Eb előtti selejtező legjobbjaként rádiós magnót kapott.

2019.10.08 11:00:09

Kosárlabda BOBORY BALÁZS

„Itt tényleg nem sírhatok, dolgozni kellett tovább, nem turistának érkeztem.” Először nyert bajnokit a Reggio Emilia.

2019.10.04 09:46:35

Kosárlabda nemzetisport.hu

Kosárlabda 2019–2020 – a sportágat szeretők számára kihagyhatatlan.

2019.09.25 11:40:26

Kosárlabda nemzetisport.hu

A női kosárlabda NB I 2019–2020-as idényének menetrendje.

2019.09.26 13:56:08

Kosárlabda nemzetisport.hu

A férfi kosárlabda NB I 2019–2020-as menetrendje.