Női kosár Európa-kupa: győztes negyeddel nyitott, de kikapott a PEAC

R. D. P.R. D. P.
2023.01.26. 19:58
A PEAC kikapott hazai pályán, a Villeneuve d'Ascq nagy lépést tett a továbbjutás felé (Fotó: Laufer László)
Vereséget szenvedett a női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az NKA Universitas PEAC, amelyet a francia Villeneuve d'Ascq vendégként győzött le (66–74).

A PEAC jól kezdte a találkozót, az első negyedet 13–12-re meg is nyerték a pécsiek – igaz, az utolsó másodpercekben fordítottak. A második játékrész végén a Villeneuve d'Ascq átvette a vezetést, amit végig meg is őrzött, a két csapat között 11 pont volt a legnagyobb különbség.

A harmadik és az utolsó negyed egyaránt 16–19-es eredményt hozott, így a magyar csapat végül nyolcpontos vereséget szenvedett (66–74).

A visszavágót február elsején, azaz jövő szerdán rendezik.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
NKA UNIVERSITAS PEAC–VILLENEUVE D'ASCQ LM (francia) 66–74 (13–12, 21–24, 16–19, 16–19)

Pécs, 700 néző. V: Biedic (bosnyák), Güngor (török), Stojancevic (bosnyák).
PÉCS: Katanics 2, Calhoun 7/3, WENTZEL 18/3, Burdick 4, KISS V. 20. Csere: Simon Zs. 8/6, Sánchez, Szücs R. 7/3. Edző: Jovan Gorec
VILLENEUVE: Ben Abdelkader 2, SMALLS 24/9, BURKE 15/6, SALAUN 12/6, Diaby 6. Csere: Diallo 3/3,Djekoundade 8, Hirsch 4. Edző:Rachid Meziane
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–3. 6. p.: 6–10. 13. p.: 17–17. 17. p.: 27–26. 23. p.: 36–40. 26. p.: 40–48. 33. p.: 54–57. 37. p.: 56–77
Jovan Gorec: – A franciák elvették a hazai veretlenségünket, ennek elkerüléséhez szinte tökéletesen kellett volna játszanunk, és bár beletettünk mindent ebbe a mérkőzésbe, a végére elfáradtunk. Ellenfelünk vezeti Európa egyik legerősebb bajnokságát, velük egy ilyen szoros eredmény is elismerésre méltó, célunk, hogy minél többször játsszunk ilyen kiélezett meccset ilyen erős csapatok ellen.
Rachid Meziane: – Fontos volt számunkra az első meccs megnyerése, de sok olyat láttam, amiben javulnunk kell. Ilyen a lepattanózás, és hogy ne engedjünk ilyen sok könnyű dobást az ellenfelünknek.
Tudósított: MÓCZÁN ZOLTÁN