Női kosár Euroliga: vereséggel búcsúzott a Szekszárd

2023.03.01. 19:47
A szekszárdi Krnjics Szara kosárra tör a szerdai mérkőzésen (Fotó: Tolnai Népújság/Makovics Kornél)
Vereséggel búcsúzott a Szekszárd a női kosárlabda Euroliga 2022–2023-as idényétől: a tolnaiak hazai pályán szinte végig hátrányban voltak, és 94–76-ra kikaptak a lengyel Polkowicétől. A szerda esti mérkőzéstől függetlenül a Szekszárd kiesett, győzelemmel sem végezhetett volna az A-csoport továbbjutást jelentő első négy helyének valamelyikén.

Az első öt pontot a lengyel csapat szerezte, és bár Goree Cyesha büntetőivel, Miklós Melinda triplájával egyenlítettek a szekszárdiak, 5–5 után hat vendégpont következett, és többé nem volt együtt a két csapat.

Az első negyed még szoros volt, a másodikban ki-kinyílt az olló, és a meccsen 14 triplát a helyére küldő Polkowice a nagyszünet után tartotta magabiztos előnyét.

Az utolsó játékrészben hét pontra még feljött a hazai csapat (61–68), azonban ismét a lengyelek percei következtek.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 14. (UTOLSÓ) FORDULÓ
A-CSOPORT

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–BC POLKOWICE (lengyel) 76–94 (20–25, 22–23, 14–20, 20–26)
Szekszárd, 800 néző. V: Zupancic (szlovén), Gracin (horvát), Ninkovics (szerb)
SZEKSZÁRD: Studer Á. 2, Mányoky, MIKLÓS M. 17/6, Bálint R. 3/3, GOREE 16. Csere: KRNJICS 12, Dudásová 6/6, WALLACE 20/6, Szücs G., Horváth D. Edző: Djokics Zseljko
POLKOWICE: WHEELER 15/3, Gajda 1, FRISKOVEC 24/15, Szpanu 15/9, TELENGA 10. Csere: Gertchen 12/12, BANASZEK 15/3, Puter 2, Zasada. Edző: Karol Kowalewski
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–7. 5. p.: 7–14. 8. p.: 16–19. 12. p.: 20–30. 17. p.: 34–39. 20. p.: 42–46. 23. p.: 46–53. 26. p.: 48–63. 28. p.: 54–63. 30. p.: 56–68. 34. p.: 63–73. 37. p.: 72–86
Kipontozódott: Studer Á. (34. p.)
Djokics Zseljko:
– A lengyelek kétszer annyi lepattanója mutatja a harcosságunk hiányát és a fáradtságunkat, ehhez társult még a negyvenkét százalékos triplamutatójuk. Reálisan látva minden mutatóban jobb volt nálunk a Polkowice, mégis akadtak pillanatok, amikor felvettük a versenyt. A jelenlegi helyzetünkben a védekezésbe kapaszkodhatunk, de most ez és a koncentrációnk is csődöt mondott.
Karol Kowalewski: – Nem volt elvárásunk az Euroliga-idénnyel kapcsolatban, emiatt kimondottan elégedettek lehetünk, hiszen alig maradtunk le a továbbjutásról. Örülök, hogy győzelemmel zártuk a csoportkört, főleg úgy, hogy két húzóemberemre, Sasa Cadóra és Stephanie Mavungára nem számíthattam.