Női kosár Euroliga: remek rajt, a Sopron legyőzte a Gironát

R. P.R. P.
2021.10.06. 21:26
Határ Bernadett nagyszerű játéka is kellett a győzelemhez (Fotó: fiba.basketball)
A női kosárlabda Euroliga B-csoportjában a Sopron Basket bravúros játékkal 68–63-ra legyőzte idegenben a Gironát.

A legutóbbi évadban Euroliga-4., magyar bajnok és Magyar Kupa-győztes Sopron Basket Gironában játszotta idénybeli első nemzetközi mérkőzését. A két amerikai, Napheesa Collier és Briann January mellett Czukor Dalmára sem számíthatott Gáspár Dávid edző, rajtuk kívül a szerb Jelena Brooks és a francia-amerikai Gabby Williams sem lépett pályára a Szigetszentmiklós elleni szombati bajnokin.

A szakvezető ennek ellenére bízott az elvégzett munkában, és abban is, hogy bevethető játékosai stabil védekezést bemutatva kihozzák magukból a maximumot.

És a soproni hölgyek mindent meg is tettek! Bár a Girona két ponttal hozta az első negyedet, a második tíz perccel a magyar csapat megalapozta a győzelmet. A vége 68–63 lett a Sopronnak.

Varga Alíz 15, Határ Bernadett 13 pontot dobott. Utóbbi 11 lepattanót szedett össze, nemcsak a védekező-, hanem támadó harmadban is jeleskedett.

NŐI EUROLIGA
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ

Girona (spanyol)–Sopron Basket 63–68 (17–15, 14–23, 19–16, 13–14)
Girona, 2500 néző. Vezette: Ortis (francia), Dominique (gibraltári), Fuska (szlovák)
GIRONA: Drammeh 12/9, Flores 7/3, GARDNER 17, Labuckiene, Reisingerova 8. Csere: Palau 2, Burke 15/9, Soler 2. Edző: Alfred Julbe
SOPRON: Fegyverneky 5, Jovanovics 8, VARGA ALÍZ 15/9, G. Williams 11, HATÁR 13. Csere: Gaye 10, Varga Sára 6. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 9. p.: 17–13. 11. p.: 17–18. 15. p.: 22–29. 18. p.: 29–31. 20. p.: 31–38. 22. p.: 38–38. 29. p.: 49–54. 34. p.: 56–55 38. p.: 63–68
Kipontozódott: Varga Alíz (36. p.)
Gáspár Dávid: – Nagyon boldogok vagyunk! A Girona erős hazai pályáján nyerni mindig óriási tett. Büszke vagyok a játékosokra, mert jól követték a tervet, amit kidolgoztunk, és a bekalkulálható hullámvölgyekből is rendre kitaláltunk a jó irányba, győzelemmel kezdve az Euroliga-szezont.