Női kosár Euroliga: a DVTK fél lábbal a főtáblán

2022.10.11. 20:21
Fotó: Dömötör Csaba
Remek csapatmunkával huszonhat ponttal legyőzte az izraeli Elicur Ramlát a DVTK a női kosárlabda Euroliga miskolci selejtezőtornájának első mérkőzésén, így ha szerdán a török Botast is megveri, bejut a csoportkörbe.

Autóval csak araszolni lehetett öt óra után a DVTK Aréna irányába Miskolcon, de sajnos a dugó nem a női kosárlabdacsapat meccsére ezrével igyekvők miatt alakult ki... Sajnos, mert az új és impozáns csarnok igazi erődítmény, ezt már tapasztalhatta az idei Euroliga-győztes Sopron Basket, amikor február 20-án a Magyar Kupa-fináléban szenzációs hajrával a borsodi együttes megnyerte a döntőt drukkerei hathatós támogatásának is köszönhetően. Az Euroliga-selejtező első meccsére, az izraeli Elicur Ramla ellen a kezdésre – ami a játékosok részéről elég idegesre sikerült – azért úgy 1500-an így is összegyűltek, de aztán Kányási Veronika és Arella Guirantes tökéletes triplái nyugtatólag hatottak.

Védekezésben a DVTK legnagyobb figyelme az amerikai Shakira Austinra összpontosult, nem véletlenül: a center pár hete aranyérmes lett az Egyesült Államok válogatottjának tagjaként az ausztráliai világbajnokságon. Persze a miskolci drukkerek nem rá, hanem a két új hazai légiósra, a szintén a vb-n is szereplő Puerto Ricó-i Guirantesre és az ausztrál Darcee Garbinra voltak kíváncsiak, akik csapatba építése éppen a vb miatt volt nehezebb. A kezdeti görcsösség eltűnt a DVTK játékából, miután beestek a triplák, s tíz ponttal megléptek a hazaiak, akiket fergetegesen buzdított a közönség, s közben a B-közép Austint is meg tudta zavarni a büntetődobásai közben.

A miskolci együttes harmadszor próbálkozik bekerülni az elitsorozatba – az első alkalommal 2019-ben, még Cziczás László vezetőedző irányításával drámai körülmények közepette Velencében a visszavágón, hosszabbításban esett ki összesítésben három ponttal a csapat, aztán két éve, már Völgyi Péterrel Törökországban a hazai Izmit ellen esélye sem volt (85–68).

„Diósgyőrbe Euroligát!” – zengett a tábortól többször is a meccsen, de nem 26–23-nál, akkor ugyanis többen elkezdtek feszengeni a lelátón, ám jókor jött az amerikai Cheridene Green három egymást követő duplája. A harmadik negyed közepén aztán borsodi hullámvölgy következett, Austin vezetésével 45–44-re feljött a Ramla a 27. percben, ezzel viszont elfogyott az izraeli együttes tudománya. Ezután ugyanis Garbin remek kosaraival, majd a szerb Milica Jovanovics hárompontosával 11 pont lett ismét a DVTK előnye, amely aztán teljesen felőrölte, majd bedarálta riválisát, s a végére ki is ütötte. Az első feladat tehát kipipálva, már csak a török Botast kell legyőzni szerdán, és teljesül az álom.

KOSÁRLABDA
NŐI EUROLIGA, SELEJTEZŐ, MISKOLC
1. forduló
DVTK-Hun-Therm–Elicur Ramla (izraeli) 80–54(24–15, 13–10, 16–23, 27–6)
Miskolc, 1800 néző. V: Prpa (szerb), Gajdosz (lengyel), Gracin (horvát).
DVTK: Aho N., KÁNYÁSI 10/6, GUIRANTES 13/3, M. Jovanovics 5/3, GREEN 17/3. Csere: GARBIN 19/15, Kiss A. 6/3, Bernáth 10/3. Edző: Völgyi Péter
RAMLA: BABKINA 9/9, Rotberg 3, Baron 5/3, Mosby 10, AUSTIN 19. Csere: Kajuf, Fleischer, Lisowa 1, Dudásová 7. Edző: Sira Helion
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–8. 7. p.: 15–8. 12. p.: 26–15. 13. p.: 26–21. 17. p.: 32–23. 22. p.: 39–29. 26. p.: 45–39. 27. p.: 45–44. 33. p.: 61–50. 36 .p.: 66–52. 38. p.: 75–52
Kipontozódott: Lisowa (38. p.)
Völgyi Péter:
– Mi a csapatmunkára koncentráltunk, ellenfelünk az egyéni teljesítményekre épített. Időnként jól játszottunk, és elvégeztük a munka felét, de még egy nagy dobás vár ránk.
Sira Helion: – Fantasztikusan játszott a Diósgyőr. Nekünk három napunk volt rá, hogy teljes kerettel dolgozzunk, sokat kell még javulnunk.