Női kosár Euroliga: a szünet után beindult a Szekszárd

K. Zs.K. Zs.
2022.12.14. 19:57
Goree Cyesha (balra) 13 pontot szerzett a hazai csapatban (Fotó: Tolnai Népújság/Makovics Kornél)
Megszerezte harmadik győzelmét a Szekszárd a női kosárlabda Euroliga csoportkörében: a tolnaiak szerda este hazai pályán 73–64-re megnyerték a Virtus Bologna elleni fordulatos mérkőzést.

Jobban kezdett a Bologna, a negyedik perc elején, Cecilia Zandalasini ziccere után már 11–2-re vezetett, azonban Goree Cyesha zsinórban hét pontot szórva gyorsan visszahozta a szekszárdiakat.

A magyar csapat a második negyedben, Studer Ágnes duplája után vezetett először (20–19). S bár ebben a játékrészben több mint öt percet kellett várni az első bolognai pontokra, a megtorpanást a Szekszárd nem tudta kihasználni, 29–24-nél megint meglépett kicsit az olasz csapat, amelyet Kitija Laksa húzott – a nagyszünetben a litván bedobó már 16 pontnál tartott.

A második negyed utolsó négy pontja a szekszárdiaké volt, így a harmadik döntetlen állásról kezdődött (32–32). A csapatok szinte minden mutatóban egyformák voltak, továbbra is szoros csatát vívtak. A játékrész utolsó négy percére fordulva néggyel vezettek az olaszok (39–43), ám akkor nagyon elkapta a fonalat a hazai csapat. Victoria Vivians négy jó büntetőre váltotta a kiharcolt faultokat, a jó védekezésre építve Sydney Wallace előbb egy triplát, majd egy duplát küldött a helyére, és még Vivians is tartogatott egy hármast.

A 12–0-s roham jó felvezetés volt az utolsó játékrészhez, az akkor már 15 pontnál járó Ruth Hebard duplája után nyolccal vezetett a Szekszárd (53–45). Ám messze nem volt még vége, a lepattanókra, labdaszerzésre építve a Bologna is repesztett egy 11–2-t, rövid időre felé is billent az állás (55–56).

Hebard egy duplával újra fordított, Studer egy-egy triplával és duplával gyorsította fel a hazai gépezetet, majd az utolsó két percre fordulva az addig pont nélküli Miklós Melinda is besuvasztott egy hármast (67–59) – innen már nem tudott visszakapaszkodni a Virtus.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
6. FORDULÓ
A-CSOPORT
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–VIRTUS SEGAFREDO BOLOGNA (olasz) 73–64 (16–19, 16–13, 19–13, 22–19)
Szekszárd, 1000
néző. V: Stoica (román), Zenis (szlovák), Faur (román)
SZEKSZÁRD: STUDER 14/6, Holcz, Wallace 11/3, GOREE 13, HEBARD 19. Csere: Vivians 13/3, Miklós M. 3/3, Boros J., Szücs G., Horváth D. Edző: Djokics Zseljko
BOLOGNA: Pasa 3, LAKSA 23/15, Cinili 6, ZANDALASINI 14/6, PARKER 14/3. Csere: Orsili, Andre 4, Barberis, Del Pero. Edző: Giampiero Ticchi
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–11. 7. p.: 14–14. 13. p.: 20–19. 18. p.: 24–29. 21. p.: 32–34. 25. p.: 36–39. 28. p.: 48–43. 30. p.: 51–45. 33. p.: 53–51. 37. p.: 61–58
Djokics Zseljko: – A válogatott szünet alatt nem tudtunk öt az öt ellen edzeni, a védekezésbeli szabályokat elfelejtettük, nem volt visszafutás, az átmeneti játékok sem működtek. A videóelemzés viszont jól sikerült, a lelkünknek jót tett a győzelem. Úgy kell folytatnunk, ahogy a második félidőben játszottunk, remekül védekeztünk, azzal pedig tisztában voltunk, hogy Zandalasininek és Laksának kiváló keze van.
Giampiero Ticchi: – A találkozó elején kiderült, mennyire fizikai lesz ez a mérkőzés. Ötperces periódusokban játszottunk hol jól, hol rosszul, a hullámvölgyeket használta ki a Szekszárd, ezzel nyerte meg a mérkőzést, illetve azzal, hogy Hebarddal és Goree-vel nem tudtunk mit kezdeni a palánkok alatt.