Női kosár Ek: a Sopronnak sikerült, a DVTK-nak nem

2014.11.19. 19:50
A női kosárlabda Európa-kupában, az E-csoportban a DVTK a belga Braine-t fogadta, míg a H-jelű négyesben a Sopron az ugyancsak belga Namurt látta vendégül – a meccsek végén csak az egyik magyar csapat örülhetett...

Az E-csoportban a DVTK a 3. fordulóban lépett pályára otthon az eddigi két meccsét megnyerő Braine ellen. A magyar együttesnek ez volt a második találkozója, az követően, hogy az első fordulóban kikapott a portugál Lombo Coscais otthonában, a 2. fordulós meccsét, a francia Carolo elleni összecsapást pedig elhalasztották.Az E-csoportban a DVTK a 3. fordulóban lépett pályára otthon az eddigi két meccsét megnyerő Braine ellen. A magyar együttesnek ez volt a második találkozója, az követően, hogy az első fordulóban kikapott a portugál Lombo Coscais otthonában, a 2. fordulós meccsét, a francia Carolo elleni összecsapást pedig elhalasztották.

A diósgyőrieknek hiába játszottak hazai pályán, esélyük sem volt a győzelemre a belga riválissal szemben. A Braine már az első negyedben is nagy fölényben játszott, 10 perc után 22–7-re vezetetett, és a folytatásban is végig kézben tartotta a mérkőzést. A DVTK hiába futott az eredmény után, 76–57-re kikapott.

A H-csoportban két meccs után hibátlan Sopron a 2. helyen álló, de legutóbb otthon a PINKK Pécstől vereséget szenvedő belga Namurt fogadta.

A magyar csapat a szorosabb, 15–12-es vezetéssel záruló első negyedet követően növelni tudta előnyét, amely tíz pont környékén állandósult. A végig kiegyensúlyozottan játszó Sopron végül 83–76-ra győzött.

Örömteli, hogy a soproniak remekléséből a Kayla McBride (22 pont), Iva Ciglar (16 pont), Dragana Sztankovics (10 pont, 10 lepattanó) amerikai, horvát, szerb trió mellett Simon Zsófia (15 pont) is kitűnő játékkal vette ki a részét. (Tegyük hozzá, az említettek közül a horvát Ciglar már magyar állampolgár is.)

A csoport később kezdődő meccsén a francia Landes a PINKK Pécset fogadta. A Landes múlt héten hazai pályán kikapott a Soprontól, míg a PINKK nyert a belga Namur otthonában, most fordult a kocka, a pécsieknek az újabb idegenbeli bravúr a 3. fordulóban már nem jött össze.

A Pécs hiába vezetett a meccs legelején 2–0-ra, majd volt 4–4 is az állás, ezt követően ebben a játékrészben már nem dobott pontot. A 21–4-re elveszített első negyed pedig alapvetően meghatározta a meccset. A baranyaiaknak esélyük sem sem volt a fordításra, 61–52-es vereséget szenvedtek. Hazai oldalon az amerikai Danielle Page nyújtott kiemelkedőt, 23 pontot dobott, míg a magyar együttesben senki sem jutott tíz pont fölé.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
E-CSOPORT, 3. FORDULÓ

ALUINVENT-DVTKCASTORS BRAINE BRABANT WALLON (belga) 59–78 (9–23, 14–23, 23–16, 13–16)
Miskolc, 1100
néző. V: Sutulovic (montenegrói), Isachenko (ukrán), Karovic (bosnyák)
DVTK: Bias 8, SNYTSINA 17/9, Czank 7, Bálint R. 13/3, Coulibaly 7. Csere: Dubei 4, Horváth B. 2, Szabó P. 1, Szécsi. Edző: Lopez Alonso.
BRAINE: MESTDAGH 12/12, Allemand 8/6, Trahan 15, Spencer 10/6, STEINBERGA 21/3. Csere: Anderson 2, Grzesinski, Ballau 6/6, Eglite 4/3. Edző: Ainars Zvirgzdins
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–9. 6. p.: 6–19. 12. p.: 11–25. 14. p.: 18–25. 17. p.: 20–35. 19. p.: 23–43. 23. p.: 25–54. 32. p.: 51–67. 35. p.: 53–69. 37. p.: 53–73
Lopez Alonso: – Sokkal jobban játszottak a vendégek, akik jobban dobtak, nekünk viszont nem sikerült megvalósítanunk azokat a taktikai elemeket, amelyeket elterveztünk.
Ainars Zvirgzdins: – Védekezésben és támadásban is jobban teljesítettünk ellenfelünknél, és a találkozó első részében kiharcolt előnyünket a nagyszünet után is megtartottuk.

A csoport másik meccsén
Flammes Carolo (francia)–Lombos Cascais (portugál) csütörtök

H-CSOPORT, 3. FORDULÓ

UNIQA EUROLEASING SOPRON–DELFIUS NAMUR CAPITALE (belga) 83–76
(15–12, 24–17, 21–21, 23–26)
Sopron, 500 néző. V: Kupatadze (grúz), Yalman (török), Szmiljanics (szerb)
SOPRON: CIGLAR 16, Harthely 7/3, MCBRIDE 22/3, Crvendakics, Krnjic 9. Csere: SIMON ZS. 15/9, Licskai 2, Stankovics 10, Kuttor, Zsovár, Weninger 2. Edző: Igor Polenek.
NAMUR: Dobuc 10/6, Orekhova 9/6, BUTLER 23, Lawless 11, ALEKSZANDRAVICIUS 20. Csere: Deneil 3/3. Edző: Sebastien Dufour
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–4. 6. p.: 7–10. 9. p.: 13–11. 14. p.: 27–16. 16. p.: 32–23. 23. p.: 47–31. 26. p.: 49–38. 29. p.: 56–47. 32. p.: 64–54. 35. p.: 72–59. 37. p.: 77–63

BASKET LANDES (francia)PINKK-PÉCSI 424 61–52 (21–4, 11–19, 12–14, 17–15)
LANDES: Guzman 9/3, Laborde 3, Basko-Melnbarde 4, Page 23/3, Stepanová 4. Csere: Plagnard 6/6, Le Gluher-Cano 3/3, Barennes 7/3, Gargati 2. Edző: Olivier Lafargue
PINKK: Faulkner 9/3, Gémes-Sarok 6/6, Key 10/3, Őri 3/3, Putnina 9. Csere: Stewart 5, Sánta, Adamecz 6, Ruják 3, Nagy D. 1. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 2. p.: 4–4. 5. p.: 12–4. 12. p.: 23–8. 19. p.: 32–23. 23. p.: 44-34

1. SOPRON 3 3 229–202 6
2. Landes 3 1 2 188–190 4
3. Namur 3 1 2 218–223 4
4. PINKK 3 1 2 191–211 4