Férfi kosár NB I: a Kaposvár legyőzte a veretlen Pécset

2019.11.16. 22:15
A PSVK elveszítette veretlenségét a bajnokságban (Fotó: Laufer László/Új Dunántúli Napló, archív)
A férfi kosárlabda NB I szombat esti meccsén a Kaposvár 99–82-re győzött Pécsen, ezzel megfosztotta veretlenségétől a PVSK-t.

Több mint két perc telt már el a Pécs–Kaposvár meccsből, amikor a hazaiak még nem szereztek pontot, Julian Norfleet triplája után már 10–0-ra vezettek a vendégek. Ezután szépített az eddig veretlen Pécs, de a somogyiak újabb két triplával válaszoltak, így 16–2-re elhúztak. Az Alekszej Carevet nélkülöző PVSK az első negyed második félidőben szépíteni tudott valamelyest az eredményen (18–30). A Kaposvár az első tíz percben azzal nőtt a Pécs fölé, hogy hét hárompontos-kísérletéből hatot értékesített, a hazai együttes viszont 11-ből csak egyet.

A második negyedre támadásban és védekezésben is feljavult a Pécs, Ruják András és Christopher Smith is kezdte elkapni a fonalat. Ezt a játékrészt 26–21-re a hazaiak nyerték meg.

harmadik negyed végére azonban nem tudta tovább csökkenteni a hátrányát a hazai csapat, sőt tovább nőtt a különbség. A negyedik játékrész elején hat pontra ugyan felzárkózott a Pécs, többre azonban már nem futotta az erejéből, a 19 pontig jutott Rashun Davis vezérletével 99–82-re győzött a Kaposvár, ezzel megfosztotta veretlenségétől a PVSK-t.

A korábbi meccseken a Szolnok 84–70-re nyert a vendég Sopron ellen. A Körmend könnyedén győzött az Alba Fehérvár ellen, viszont az eddig csak egy vereséggel álló KTE kikapott a DEAC-tól.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ

DEAC–KTE–DUNA ASZFALT 73–57 (18–16, 29–11, 13–10, 15–20)

Debrecen, 1100 néző. V: Földházi, Molnár L., Balog
DEAC: Moody 10/6, Polyák 3/3, Harrison, BORISZOV 21/12, TÓTH Á.19
Csere: Armwood 1, Manigat 9/3, Bognár 6, Omenaka 4, Gáspár M. Edző: Kovács Adrián
KECSKEMÉT: Wittmann 15/6, Thomas 9/9, Djeraszimovics 19, Djuraszovics 2, Karahodzsics 6
Csere: Chester 3/3, Vukcsevics, Révész 3/3, Kucsera D., Molnár D.
Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3.perc: 4–7. 7.p.: 8–13. 13.p.: 25–16. 16.p.: 34–21. 19.p.: 44–27. 24.p.: 49–29. 27.p.: 51–34. 30.p.: 58–35. 33.p.: 61–43. 38.p.: 70–57.
Kovács Adrián: – Tudtuk, a győzelem kulcsa a Kecskemét három meghatározó játékosának kikapcsolása lehet. Ezt több-kevesebb sikerrel meg is valósítottuk, bár a harmadik negyedben némileg hullámvölgybe kerültünk. Ezeket ki kell küszöbölnünk a jövőben, ezen fogunk dolgozni.
Forray Gábor: – Megérdemelt DEAC-győzelem született. Maximálisan felkészültünk a Debrecenből, jól is kezdtünk, de sajnos a második negyedig tartott a lendület, amikor két időt is ki kellett kérnem. Rosszul reagáltunk a hazaiak védekezésére, akik előnyt kovácsoltak ebből, és elléptek tőlünk. A hátralévő időben futottunk az eredmény után, de fordítani azonban nem sikerült. Köszönettel tartozom a játékosaimnak, hiszen sportemberhez méltóan az utolsó pillanatig küzdöttek.

PVSK-VEOLIA–KAPOSVÁRI KK 82–99 (18–30, 26–21, 21–23, 17–25)
Pécs, 2300 néző. V: Papp P., Nagy V., Török R.
PÉCS: PONGÓ M. 13/3, Smith 15/3, Diggs 5/3, Budimir 13/9, Horti 8. Csere: RUJÁK A. 19/3, CSIRICS 6, Antóni 3/3, Kocsis Z.
Edző: Csirke Ferenc
KAPOSVÁR: DAVIS 19/6, NORFLEET 21/12, PONJAVICS 16/12, HENDLEIN 11/3, LALIC 14. Csere: DRAMICSANIN 16/12, Baki, Krnjajszki 2
Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–10. 6. p.: 4–18. 13. p.: 24–32. 17. p.: 35–43. 23. p.: 50–57. 26. p.: 58–66. 33. p.: 70–75. 37. p.: 75–90
Kipontozódott: Norfleet (39. p.)
MERSTERMÉRLEG
Csirke Ferenc: –
Ezután a mérkőzés után a legfontosabb, hogy gratuláljunk a Kaposvárnak. Azok után, hogy Andrija Csiricsnek kell ötös poszton játszania, nem tudom, mi lesz a csapatom jövője. Kellene egyet pihenni, de hát sajnos még itt vannak az Európa-kupás mérkőzéseink.
Fekete Ádám: – Kiválóan dobtunk, de egy idegenbeli győzelemhez erre mindenképpen szükség van. Szépen játszottunk, a Paks elleni pofon után nagyon jól jött nekünk a siker.

EGIS KÖRMEND–ALBA FEHÉRVÁR 94–80 (30–19, 21–18, 20–22, 23–21)
Körmend 2000 néző. V: Kapitány G., Mészáros G., Farkas G.
KÖRMEND: TURNER 22/3, Takács K., Edwards 3, Durázi 13/3, TAYLOR 17. Csere: Ferencz 10/6, Varnado 12/6, Németh 4, KASTRATI 13/3, Oroszi, Filipovics
Edző: Matthias Zollner
FEHÉRVÁR: LJUBICSICS 18/3, GOVENS 17/9, Guyton 13/9, Csupkovics 7, Molnár M. 4. Csere: McDuffie 13, Lukács 2, Csorvási 3, Takács Martin, Keller I. 3/3
Edző: Jesús Ramírez
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–7. 7. p.: 24–15. 14. p.: 41–21. 17. p.: 45–28. 24. p.: 57–46. 28. p.: 65–53. 33. p.: 75–61. 36. p.: 81–68
Kipontozódott: Varnado (37. p.)
Matthias Zollner: –
Két kemény és fárasztó mérkőzésen vagyunk túl, nagyon fontos volt, hogy győztesen hagyjuk el a játékteret. Jól kezdtük a meccset, voltak nagyon pozitív pillanataink, de negyven percen át nem tudtunk kellően koncentrálni.
Jesús Ramírez: – A találkozó elején pontatlanul és sok hibával játszottunk, később sikerült ezek egy részét kijavítani. A második félidőben már voltak ígéretes időszakaink, de kevés volt ahhoz, hogy egy jó csapat ellen mérkőzést tudjunk nyerni. Ahhoz az kell, hogy az egész találkozón sokkal fegyelmezettebben és elszántabban játsszunk.

ATOMERŐMŰ SE–OSE LIONS 89–85 (26–18, 25–26, 20–24, 18–17)
Paks, 800 néző V: Tőzsér Dénes Kelemen, Ádám József, Frányó Péter
PAKS: Evans 10/3, Harris 5/3, Faust 10/3, Lóránt 32/9, COLEMAN 22/3. Csere: Jackson 6, Kovács 4, Kis R., Valerio Bodon, Velkey
Edző: Dzunics Branislav
OROSZLÁNY: Illés 5/3, ABELL 17/9, Zsíros, RIZVICS 26/3, Bozovics 11 .Csere: Hayes 15, Demeter 2, Washington 7/3, Garamvölgyi
Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása: 5. p.: 18–7. 10. p.: 26–18. 15. p.: 38–29. 20. p.: 51–44. 25. p.: 62–55. 30. p.: 71–68. 35. p.: 78–74. 40. p.: 89–85
Dzunics Branislav: –
Kijelenthetjük, hogy régóta nem volt ilyen mérkőzés hazai pályán. Az első negyedben szenvedtünk. Aztán volt olyan pillanat, amikor nagyon nyakunkra jött az Oroszlány, de nem tudta átvenni a vezetést a második félidőben sem. Ha védekezésben nem is, támadásban mindkét fél kiemelkedően teljesített.
Sebastjan Krasovec: – Nagyon puhán kezdtünk, aztán 15 pontos hátrányból nehezen, de vissza tudtunk kapaszkodni. A hajrában kihagytunk pár büntetőt, és sok eladott labdánk volt. Nem sikerült véghezvinni, amit szerettünk volna.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–SOPRON KC 84–70 (27–16, 14–20, 26–18, 17–16)
Szolnok, 1100 néző. V: Benczur, Söjtöry, Vida
SZOLNOK: SMITH 15/3, TUCKER 22/12, Rudner 5/3, Krsztics 5/3, MORANT 6. Csere: Juhos 4/3, Kovács P., Tóth N. 6, A. JONES 21/9
Edző: Dragan Alekszics
SOPRON: RIVERS 21/9, THOMPSON 18/3, Supola 5/3, Takács N. 6/6, CARTER 10. Csere: C. Jones 4, Molnár M. 6
Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–2. 9. p.: 25–11. 14. p.: 33–25. 18. p.: 40–31. 24. p.: 47–47. 26. p.: 57–47. 31. p.: 70–57. 36. p.: 72–66. 39. p.: 79–68
Dragan Alekszics: –
Az volt a célunk, hogy kifárasszuk az ellenfelet, ezért is kezdeményeztünk annyi testi kontaktust, és végül be is vált a tervünk. Viszont az továbbra is probléma, hogy csupán húsz percen át tudunk magas színvonalon játszani, így hiába vagyunk előnyben, az gyakran elolvad. Nem szabad kiengednünk a vezetést a kezünkből.
Kosztasz Flevarakisz: – Szerettük volna összekovácsolni a csapatot, szeretném, hogy mindenki átérezze, nemcsak a jó dolgok, hanem a hibák is közösek. Harminchét percen át jól tartottuk magunkat, azután viszont elfáradtunk.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–NATURTEX-SZTE SZEDEÁK 106–99 (18–29, 24–28, 36–25, 28–17)
Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Praksch, Csabai-Kaskötő, Goda
ZTE: Doktor 9/3, JOHNSON 38/12, WILLIAMS 30/12, Szabó Zs. 2, AGAFONOV 20. Csere: Gulyás 7/3, Djurics, Simon K., Bagó
Edző: Bencze Tamás
SZEGED: Kerpel-Fronius G. 7, Krapic 15/6, Miloszavljevics 12/6, BALMAZOVICS 40/18, ASBURY 22. Csere: Kerpel-Fronius B. 3/3, Vágvölgyi, Olasz, Polányi
Edző: Andjelko Mandics
Kipontozódott: Szabó Zs. (25. p.), Gulyás (36. p.), Kerpel-Fronius G., Miloszavljevics (mindkettő a 40. p.)
Bencze Tamás: –
A szünet utáni teljesítményünkért elismerés illeti a csapatot. Ha így tudunk játszani, mint a második félidőben, nem engedhetünk meg magunknak egy olyan produkciót, mint amilyet az első húsz percben láttunk.
Andjelko Mandics: – Több mint kétszáz pont született, ez biztos, hogy tetszik a szurkolóknak. A harmadik negyedben csúsztunk el, védekezés nélkül nem lehet kosárlabdázni, s főleg nem nyerni.

1. Falco-Vulcano Szombathely 5 5 433–360 1.000 10
2. PVSK-VEOLIA 7 6 1 635–585 0.929 13
3. Egis Körmend 8 6 2 681–599 0.875 14
4. Atomerőmű SE 8 6 2 657–602 0.875 14
5. KTE-Duna Aszfalt 6 4 2 476–468 0.833 10
6. DEAC 8 5 3 643–623 0.813 13
7. Szolnoki Olaj KK 8 5 3 623–622 0.813 13
8. Alba Fehérvár 8 4 4 714–687 0.750 12