Férfi kosárlabda BL: kikapott a Falco, biztosan nem jut tovább

2022.03.14. 22:02
A Falco másodszor is kikapott francia riválisától (Fotó: FIBA)
A Falco hosszabbításban kikapott a francia Strasbourg vendégeként a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó előtti fordulójában, így eldőlt, hogy nem juthat tovább a csoportjából. A szombathelyi csapat nagyot küzdött a második félidőben, döntetlenre mentette a rendes játékidőt, de a hosszabbításban a Strasbourg nem adott esélyt neki.

A Falco-Volvo Alpok Autó csapatának mindenképpen győznie kellett hétfőn este a francia SIG Strasbourg otthonában, hogy életben tartsa halovány továbbjutási esélyeit Bajnokok Ligájában. A 2. csoportkörben még nyeretlen szombathelyi együttesnek ez szinte az utolsó utáni esélye volt, ám ennek ellenére nem volt érezhető feszültség az együttesen, amely hat nap alatt harmadik találkozóját vívta.

A Falco idei európai sikertelensége ellenére és az öt hete hazai pályán elszenvedett súlyos veresége (63–85) ellenére sem ijedt nyusziként érkezett Strasbourgba, ami nem a kosárlabdázása miatt híres, mintsem leginkább arról, hogy itt székel az Európai Parlament (nagyobb kőhajításnyira a meccs színhelyéül szolgáló Rhenus Sport Sportcsarnoktól és a delegáció több tagja is vette a fáradtságot, hogy ha már itt van, akkor közelről is megtekinti az impozáns épületet).

DeAndre Lansdowne két triplájával kezdődött a mérkőzés, majd Keller Ákos zsákolt nagyot, mindjárt kétszer, s felzárkózott a Falco, de Gaylor Curier kétszer is betalált távolról, így megint megléptek a center nélkül játszó franciák. Védekezésben sok egyéni hibát vétettek a sárga mezesek, nem csoda, 24 pontot kaptak tíz perc alatt. Záporoztak a hazai triplák (a nagyszünetig tizenegyszer találtak be a hazai játékosok), a kilencedik után 15 ponttal lépett meg a Strasbourg, Milos Konakov, a Falco szerb edzője már a második idejét is kikérte.

Fordulás után betörésekből tovább növelte előnyét a hazai együttes, amely rendkívül dinamikusan, erőszakosan és gyorsan kosárlabdázott, s játékosai persze remekül céloztak messziről is. Aztán a 26. és a 30. perc között futott a Falco egy 10–0-s etapot, s máris reménytelibbnek tűnt a helyzete, hiszen ennek is betudhatóan „csak” nyolc pontos hátrányról kezdődött a záró negyed. Rengeteget javult a magyar bajnok védekezése, Perl Zoltán ragyogó kosarai és Váradi Benedek feljavuló teljesítménye után Marvin Clark duplájával már csak triplányi volt a különbség, jött is a francia időkérés. Hiába, Golomán György büntetőjével már a szombathelyiek vezettek a 36. percben, először a meccsen.

Óriási izgalmak jöttek a végjátékban, egálnál Perl a győzelemért dobhatott középtávolit, de lepattogott a labda a gyűrűről, így jöhetett a túlóra. Amely sajnos hét megválaszolatlan francia ponttal kezdődött, s ezzel el is dőlt, a franciák átszaladtak a magyar csapaton és magabiztosan győztek, életben tartva továbbjutási reményeiket, míg a Falco kiesett.

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, L-CSOPORT, 5. FORDULÓ

SIG STRASBOURG (francia)
FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY 98–86 (24–16, 25–22, 21–24, 12–20, 16–4) – hosszabbítás után
Strasbourg, 3978
néző.V:Kozlovskis, Salins (lettek), Jacobs (belga)
STRASBOURG:MAILLE 16/9, TAYLOR 18/9, LANSDOWNE 17/9, Mitchell 12/3, Udanoh 9. Csere: Curier 9/9, Cavaliére 4, HOWARD 13/9. Edző:Lassi Tuovi
FALCO:VÁRADI 11/3, Somogyi 6, Clark 6, GOLOMÁN 19/3, Keller 7.Csere: PERL 24/3, Barac 10, Hawkins 3/3, Kovács B, Verasztó.Edző:Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–0. 5. p.:8–6.8. p.: 19–12. 12. p.:29–18.16. p.:37–22. 23. p.:59–42. 26. p.:67–48. 29. p.:67–58. 34. p.:72–69. 36. p.:72–73. 40. p.:82–82. 43. p.:89–82
Kipontozódott: Cavaliére (36. p.)
Lassi Tuovi:
– Ahogy a Falco harcolt, jár a dicséret neki. Az első nyolcért harcol mindenki, itt már nem adnak olcsón semmit. A túlóra inkább a szívről szólt, nem a taktikáról. Ellenfelünk magas és erős játékosokkal rendelkezik a gyűrűk közelében, ezért nagyobb hangsúlyt kellett fektetnünk a triplákra és a középtávoliakra. Hajszálon múlt a vereség, de nyertünk, ez a lényeg.
Milos Konakov: – Büszke vagyok a csapatra, amellyel nem voltam elégedett az első félidőben, mert sok triplát kaptunk, pedig tudtuk, ez az erőssége a Strasbourgnak. Aztán változtattunk, feljavult a védekezésünk a térfélcsere után, s egy dobáson múlt a győzelmünk. A hosszabbításban már nem voltunk ott fejben, mindannyian azt hittük, úgy is láttuk, beesik Perl dobása.

Az 5. forduló további programja. Március 15., kedd. Rytas Vilnius (litván)–Lenovo Tenerife (spanyol) 18.30. Az állás: 1. Tenerife 8 (4 mérkőzés, 340–277) , 2. Strasbourg 8 (5, 390–378, 3. Vilnius 6 (4, 310–324) , 4. FALCO 5 (5)