D. Á. 2019.09.06 16:29 Frissítve: 2019.09.06 17:44

Férfi kosár-vb: Argentína könnyedén győzött Venezuela ellen

Lengyelország 79–74-re legyőzte az orosz válogatottat a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokság második csoportkörében. A lengyelek mellett Argentína, Szerbia és Spanyolország is megőrizte száz százalékos mérlegét.

Venezuela nem jelentett gondot Argentínának (Fotó: AFP)

A férfi kosárlabda világbajnokság második körében az I-csoportban Lengyelország Oroszországgal találkozott. Az első félidőben még az orosz csapat vezetett 40–34-re, ám a negyedik negyedben hatalmasat küzdöttek a lengyelek – az utolsó játékrészt 26–19-re nyerték, így a végeredmény 79–74 lett a javukra.

A csoport másik meccsén Argentínának jóval könnyebb dolga volt, mint csoportriválisának – a kék-fehérek nagyon simán, 87–67-re győztek le a szintén dél-amerikai Venezuelát. Ezzel a sikerrel az argentin csapat rögtön az I-csoport élére ugrott.

A J-csoportban Szerbia és Spanyolország is megőrizte veretlenségét – előbbi 90–47-re kiütötte Puerto Ricót, utóbbinak viszont meg kellett izzadnia a győzelemért. Az olaszok szinte a végéig pariban voltak a spanyolokkal, a piros-sárgáknak aztán 67–60-ra sikerült megnyerniük a találkozót.

Miután Lengyelország, Argentína, Spanyolország és Szerbia is győzni tudott a 2. csoportkör első meccsén, mind a négy válogatott bejutott a világbajnokság negyeddöntőjébe.

Kosárlabda BOBORY BALÁZS

„Azt mondták az orvosok, ha jól csinálom, lesz két, két és fél évem. Ennek januárban lesz két esztendeje.”

2020.11.16 09:10:20

Kosárlabda THURY GÁBOR

Horogdobás, zsákolás, légiós évek, Honvéd, Hanga – interjú a hetvenes klasszis kosarasával.

2020.10.03 14:10:27

Kosárlabda MTI/B. D. K.

Adam Silver úgy véli, az NBA-játékosok nem fognak szerephez jutni a nyári játékokon.

2020.10.03 08:18:34

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS

LeBron James együttese megállíthatatlan, a söprés is benne van az NBA idei nagydöntőjében.

2020.10.01 09:48:42

Kosárlabda B. D. K.

Október 2-án rajtol el a bajnokság egy PINKK-Pécsi 424–Vasas Akadémia mérkőzéssel.