Férfi kosár Ek: szoros mérkőzésen kapott ki a Szolnok Pristinában

FAZEKAS ZOLTÁN (Pristina)FAZEKAS ZOLTÁN (Pristina)
2018.12.19. 20:45
A szolnokiak sokat hibáztak a végén (Fotó: FIBA)
Győzelmi esélyt szalasztott el a Szolnok Pristinában, ahol a hazai együttes az utolsó negyedben rengeteg hibába hajszolta bele a végül öt ponttal veszítő Olajt a férfi kosárlabda Európa-kupa 2. csoportkörének második fordulójában.

Már voltam itt meccsen, estére melegebb lesz, ne aggódjanak!”

A nemzetközi szövetség (FIBA) kirendelt, szkopjei ellenőre legyintett is egyet, miközben ezzel a szöveggel próbálta nyugtatni a Szolnoki Olaj technikai vezetőjét, Mácsai Anitát, aki jelezte a szerda délelőtti edzésen, hogy az öltöző és a sportcsarnok hőmérséklete leginkább egy jégvereméhez hasonlítható (és akkor a koszos, vaxos parkettáról még nem is beszéltünk). A FIBA Európa-kupa 2. körének I-csoportjában szereplő magyar bajnok a szocreál, sok helyütt törött és üreges parkettájú és tényleg hideg levegőjű, Ifjúsági és Sportpalota elnevezésű csarnokban próbált meg javítani a mérlegén, miután egy hete hazai pályán kapott ki a török Karsiyakától. Ez végül nem sikerült, mert több értelemben véve is lefagyott a Tisza-parti együttes...

A Szolnok bemutatásakor a hazai tábor hátat fordítva, középső ujját a magasba nyújtva fejezte ki érzéseit a vendégegyüttessel kapcsolatban. A dermesztő hideg (csak a kabalamedve nem fázott, mert rajta hatalmas plüss szerelés volt) és a meglehetősen ellenséges hangulat ellenére álomrajtot vett a vendéggárda: többek közt Sztrahinja Milosevics öt egymást követő pontjával két perc után 10–1-re vezettek a piros mezesek. Persze ahogy azt várni lehetett, a koszovói bajnokságot veretlenül vezető hazaiak felocsúdtak, s a helyi közönségkedvenc Dardan Berisha pontjaival a 7. percben már vezettek. Vojvoda Dávid belőtte magát, s tripláival visszavette a vezetést a Szolnok, majd a több mint háromhetes kihagyás után a kezdőcsapatba visszatérő Jaylin Airington is feliratkozott a pontszerzők közé. Egyik fél sem tudta lerázni a másikat – Airington középtávolról is betalált kétszer, s ugyan az Olaj diktálta a tempót, szoros volt a csata. Sajnos Luksa Andricra már a 17. percben ráfújták a negyedik személyi hibáját, így Dragan Alekszics vezetőedzőnek kényszerből le kellett ültetnie a horvát centert.

A harmadik negyed elején elhúzott a Szolnok hét ponttal, de pillanatok alatt egyenlítettek a lelkes fehér mezesek, ám Benke Szilárd első hárompontosával megint öttel jobban állt az Olaj. Andrew Rowsey is belőtte magát – kellett is, mert elképesztően küzdött a Pristina és nem hagyta magát lerázni, másrészt eléggé lejtett a pálya, a játékvezetők könnyű síppal fújták rá a személyi hibákat a vendégjátékosokra. Berisha negyedik triplájával hattal már a hazaiak álltak jobban, s Andric kipontozódása is kellemetlenül érintette az Olajt. Amely az utolsó negyedben teljesen kizökkent a ritmusból, rengetegszer adta el a labdát, s a tiszta dobóhelyzeteket sem értékesítette. Így a forró légkörű, viszont hideg csarnokban kikapott lelkes, de képességek terén talán nála nem erősebb riválisától.

FÉRFI KOSÁRLABDA FIBA EURÓPA-KUPA
2. CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
I-CSOPORT

PRISTINA (koszovói)–SZOLNOKI OLAJ KK 81–76 (18–18, 22–21, 19–21, 22–16)
Pristina, 2000
néző. V: Herceg (horvát), Cekov (bolgár), Oliot (francia)
PRISTINA: Anderson 10, TMUSIC 9/9, BERISHA 17/12, Davis 5/3, BOUKICHOU 18/6. Csere: Krestinin 6, Myles 12, Azemi 2, Rugova, Mayfield 2. Edző: Damir Mulaomerovic
SZOLNOK: Airington 7/3, Vojvoda 19/12, Kovács P. 2, MILOSEVICS 24, Andric 5. Csere: Benke 5/3, Tóth Á, ROWSEY 14/6. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–10. 6. p.: 8–12. 7. p.: 13–12. 9. p.: 13–16. 14. p.: 25–27. 19. p.: 35–39. 22. p.: 40–43. 24. p.: 42–49. 26. p.: 49–49. 29. p.: 49–55. 31. p.: 62–60. 33. p.: 62–65. 37. p.: 73–57. 39. p.: 79–68.
Kipontozódott: Andric (34. p.), Tmusic (37. p.)
Damir Mulaomerovic:
– Mindenki jól teljesített, óriásit harcoltunk, s nagy szívvel játszottunk. Jó ellenfelet múltunk felül, s ugyan a végén akár többel is nyerhettünk volna, értékes győzelmet arattunk.
Dragan Alekszics: – Jó hangulatú csarnokban játszottunk, a hajrában a hazai közönség extra energiát adott a Pristinának. Dardan Berisha kritikus pillanatokban szerzett kosarakat, mi pedig sok tiszta dobást rontottunk és sok eladott labdánk volt.

A csoport másik mérkőzésén: Pinar Karsiyaka (török)–s.Oliver Würzburg 87–96

1. Würzburg 2 2 191–164 4
2. Karsiyaka 2 1 1 161–166 3
3. Pristina 2 1 1 158–171 3
4. Szolnok 2 2 146–155 2