Férfi kosár NB I: győzött utolsó hazai meccsén a Jászberény

2018.04.29. 21:03
A Jászberény hét ponttal, 90–83-ra legyőzte a Sopront a férfi kosárlabda NB I középszakaszának alsóházi mérkőzésén vasárnap este.

Az alsóház küzdelmeiből egy forduló van hátra: abban a Sopron a MAFC-ot fogadja. Amelyikük nyer, hazai pályán kezdheti majd a szintén egymás elleni playoutot, a bennmaradásért kiírt, két győzelemig tartó párharcot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ
ALSÓHÁZ

JP AUTO-JKSE–SOPRON KC 90–83 (28–25, 22–28, 18–17, 22–13)
Jászberény, 400
néző. Vezette: Cziffra Cs., Török J., Vida B.
JÁSZBERÉNY: NELSON 21/9, RAKICS 16/6, Wallace 10/6, LUCSICS 14/6, Sejfic 4. Csere: Cseh 2, Kerpel-Fronius B. 9/3, Bazsó 7/6, Czirbus 4, Szigedi 3. Edző: Nikola Lazics
SOPRON: Parker 14/3, EL-AMIN 18/4, Duvnjak 8, HENDERSON 18, WATKINS 20/3. Csere: Takács 5/3, Mészáros. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–8. 7. p.: 19–20. 13. p.: 31–34. 17. p.: 41–49. 23. p.: 54–61. 27. p.: 63–64. 33. p.: 78–73. 37. p.: 86–76
Nikola Lazics:
– Az első félidő olyan volt, mint egy gálamérkőzés, a másodikban már sokkal okosabban és jobban védekeztünk és támadtunk. A padról érkező játékosaink jól szálltak be a meccsbe, s a hajrában jelentős szerepük volt abban, hogy sikerült nyernünk. Ezúton is szeretném megköszönni közönségünk támogatását, amelyet egész évben élvezhettünk.
Sabáli Balázs: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, amelyre csak tíz játékost tudtunk nevezni. A második félidőre elfogytunk, a jászberényiek megérdemelten nyertek. Most egy hetünk van, hogy felkészüljünk a MAFC elleni fontos mérkőzésekre.