Férfi kosár NB I: folytatta hazai remeklését a Nyíregyháza

2013.01.17. 20:55
A férfi kosárlabda NB I 17. fordulójában a Nyíregyháza 69–63-ra győzött hazai pályán a Sopron ellen.

Az NYKK annak megfelelően indított, ahogy eddig hazai pályán teljesített (hat meccséből ötöt megnyert), ám a 16 pontos előny túlzottan is megnyugtatta a házigazdát. Az autóbalesete utáni orvosi vizsgálat során szívproblémákkal szembesített Calvin Watsont valamint Molnár Andrást nélkülöző vendégek számára Jermaine Thomas fújt riadót, és mivel a második negyed második felében egyetlen nyíregyházi mezőnykosár sem született, a vezetést is átvette Meszlényi Róbert legénysége.

A nagyszünet után is döcögött a nyíregyházi támadójáték, különösen a bajnokság során végig remeklő Anthony Nelson gyengébb teljesítménye volt szembetűnő. Mohácsi Máténak azonban helyén volt a szíve: a saját nevelésű bedobó a legkritikusabb szituációkban szórta a triplákat, és egymaga vezette győzelemre csapatát.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 17. FORDULÓ
MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZA KK–SOPRON KC 69–63 (28–12, 7–23, 19–14, 15–14)
Nyíregyháza, 800 néző. V: Cziffra, Pozsonyi, Rácz
NYÍREGYHÁZA: Nelson 16/3, Berkis 5, MOHÁCSI 21/15, Boldizsár 5/3, B. DAVIS 17. Cs: Kaluha 4, Mondzinger 1, Varga M., Siska. Edző: Ferenczi Tamás
SOPRON: THOMAS 26/9, Vesztergom 7/3, Takács N. 7/3, Tóth G. 8/3, Barovics 12. Cs: Keresztes, Bus I., Gombás 3/3. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 2. p.: 7–2. 8. p.: 24–7. 13. p.: 28–19. 15. p.: 34–24. 18. p.: 34–35. 24. p.: 45–40. 29. p.: 49–49. 32. p.: 58–49. 33. p.: 58–55. 36. p.: 65–57
Kipontozódott: Vesztergom (39. p.).
Ferenczi Tamás: – A második negyedbeli fegyelmezetlen támadójátékunknak köszönhetjük azt, hogy az ellenfél visszajött a mérkőzésbe. Sikerünk kulcsa az, hogy a soproni csapatot hatvanhárom ponton tudtuk tartani.
Meszlényi Róbert: – Jól küzdöttünk, de a két kezdőemberünk hiányát megéreztük, elsősorban a szerzett pontjainkban. A kritikus helyzeteinkben voltak rossz döntéseink, a győzelmét a Nyíregyháza az extra kosarainak köszönheti, amelyek Mohácsi Mátétól érkeztek.