Férfi kosár NB I: a Kaposvár elkapta a Falcót; repül az Alba

K. Zs.K. Zs.
2021.01.23. 20:08
Frank Turner 18 pontot szerzett a fehérvári csapatban (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Pesti Tamás)
Fordulatos végjátékot követően a Kaposvár 76–74-re legyőzte a Falcót a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. A PVSK legyűrte a Szegedet, a remek formában lévő Alba Fehérvár sorozatban hatodszor is győzött, a DEAC száz pont fölé jutva oktatta a Jászberényt, míg az Oroszlány remek utolsó negyedével fordított és nyert az Atomerőmű ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
20. FORDULÓ

KAPOSVÁRI KK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 76–74 (23–19, 13–26, 22–13, 18–16)
Kaposvár,
zárt kapuk mögött. V: Papp P., Goda, Nyilas
KAPOSVÁR: M. CURRY 15/6, Krnjajszki 2, Baki 5/3, RIVERS 19/3, RÉVÉSZ Á. 14. Csere: Bogdán 7/3, MILISZAVLJEVICS 11/3, Puska 3/3. Edző: Nikola Lazics
SZOMBATHELY: VÁRADI 11, Dancsecs, BENKE 13/3, BRUINSMA 12, Lake 8. Csere: Doktor, Keller Á. 3, PERL 19, Barac 8, Kovács B. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–2. 7. p.: 17–14. 12. p.: 25–21. 17. p.: 30–33. 22. p.: 36–45. 27. p.: 47–52. 32. p.: 60–61. 37. p.: 67–66
Kipontozódott: Miliszavljevics (38. p.)
Nikola Lazics:
– Nagy bravúrt vittek véghez a fiúk, igazi csapatként játszottak. Tudtuk, hogy a Falco Nyizsnyij Novgorodban szerepelt és hosszú utazáson van túl, de jól kosárlabdáztunk az egész mérkőzésen. A védekezésünk volt a győzelmünk kulcsa. Bátran játszottunk támadásban, és abszolút megérdemelten nyertünk. A harmadik és negyedik negyedben sem estünk pánikba, amikor vezetett a Falco. Az önbizalmunknak nagyon jól jött ez a siker, sok problémánk volt a mérkőzés előtt, nem gondoltam, hogy ilyen szinten tudunk játszani. A gondjaink megmaradtak, de megyünk tovább és meglátjuk, mit tudunk csinálni.
Gasper Okorn: – Megérdemelten nyert a Kaposvár. A csapatunkról annyit tudok mondani, hogy a legnehezebb helyzetben vagyunk, amióta itt dolgozom. Szeretnék elnézést kérni a szurkolóktól, a várostól és a szponzoroktól is, ennek nem lett volna szabad megtörténnie. Vállalom a felelősséget ezért, le kell ülnünk és majd meglátjuk, mi történik.

ALBA FEHÉRVÁR–SOPRON KC 95–71 (25–18, 30–9, 24–21, 16–23)
Székesfehérvár,
zárt kapuk mögött. V: Földházi, Tóth C., Györfy R.
FEHÉRVÁR: TURNER 18/9, R. CURRY 14/3, Vojvoda 8/3, DAVIS 13, Omenaka 11. Csere: AHMAD 16/3, Lukács N. 5/3, Takács Martin 2, Csorvási 4, Takács Milán 4, Markovics, Kass. Edző: Forray Gábor
SOPRON: ELMORE 27/12, Thompson 6, Boriszov, Jogela 4/3, Werner 2. Csere: Padgett 14. Sitku M., Fazekas Cs., TAKÁCS N. 14/12, Halász 2, Supola, Bagó 2. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 5. p.: 11–6. 8. p.: 21–10. 12. p.: 27–18. 15. p.: 39–19. 18. p.: 53–21. 22. p.: 62–31. 25. p.: 70–38. 28. p.: 72–46. 32. p.: 82–51. 35. p: 85–61. 38. p.: 93–69
Forray Gábor:
– Elismerésem a játékosaimnak, mert mindent megvalósítottak, amit elterveztünk. Így kell kosárlabdázni hazai pályán, sajnáltuk, hogy a nézők nem lehettek jelen, nem láthatták a helyszínen. Amikor ilyen sok energiával, fókuszáltan védekezünk, akkor ez megadja az alaphangot a támadásnak is. Nem várt könnyű mérkőzés volt, sokkal nehezebbre számítottam. Örülök, hogy simán tudtunk nyerni, a második negyedben elképesztően védekeztünk, utána pedig megtaláltuk a társakat. Volt közel húsz asszisztunk, öt játékosunk dobott két számjegyű pontot – elégedett vagyok!
Kosztasz Flevarakisz: – Nagyon sok kulcsjátékos nem úgy teljesített, ahogy az idény elején, és nem is tudtak olyan intenzitással, illetve energiával játszani, mint azt elvártuk. A csapat nem feltétlenül tett meg mindent annak érdekében, hogy a mérkőzés közben jelentkező hibákat kijavítsa, ezt abszolút elfogadhatatlannak tartom. Védekezésben és támadásban is sok variációt kipróbáltunk, de egész egyszerűen nem találtuk meg az Alba játékának ellenszerét.

PVSK-VEOLIA–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 81–76 (21–15, 26–24, 18–19, 16–18)
Pécs,
zárt kapuk mögött. V: Cziffra, Török R., Fodor A.
PÉCS: M. Lewis 13, RUJÁK A. 10/3, Carev, Budimir 11/3, BRKICS 20/3. Csere: FUNDERBURK 19/9, Meleg 4, Dragasevics, Demeter A. 2, Krivacsevics 2. Edző: Dragan Alekszics
SZEGED: GOVENS 19/12, Kerpel-Fronius G. 4, Brown 11, Dzseletovics 10/6, Dickey 8. Csere: KERPEL-FRONIUS B. 15/9, Mayer, Keller I. 7/3, Olasz 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
Kipontozódott: Govens (40. p.)
Dragan Alekszics:
– Nagyon fontos volt nekünk ez a mérkőzés, negyven percen keresztül kontrolláltuk is. A harmadik negyedben volt esélyünk eldönteni, de visszajött a meccsbe a Szeged, végül a jó védekezésünknek köszönhetően nyertünk.
Szrecsko Szekulovics: – Rosszul kezdtünk, nem volt ritmusunk, lendületünk. Támadásban gyengélkedtünk, és utána már csak kapaszkodni tudtunk, de fordítani nem. Nagyon fontos lesz a következő hazai mérkőzésünk.

DEAC–JÁSZBERÉNYI KSE 106–70 (23–18, 22–21, 32–15, 29–16)
Debrecen,
zárt kapuk mögött. V: Benczur, Csabai–Kaskötő, Szilágyi
DEAC: Moody 11/6, Somogyi, GUYTON 14/9, HINES 20/3, MOLNÁR M. 10. Csere: DRENOVAC 24/6, Polyák 11/6, Tóth Á. 5, Molnár D. 5/3, Neuwirth 3/3, R. Moore 2, Asszú 1. Edző: Kovács Adrián
JÁSZBERÉNY: COLEMAN 23, Füzi 9/6, Brbaklics 14/3, X. Williams 11/3, Primorac 5/3. Csere: Filipovics 3/3, Szőke 3/3, Czirbus 2. Edző: Patai Benjamin
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 5. p.: 8–8. 7. p.: 14–18. 12. p.: 28–20. 16. p.: 36–28. 24. p.: 56–44. 28. p.: 72–52. 34. p.: 81–62. 37. p.: 94–67
Kovács Adrián:
– Sokáig tartott, amíg felvettük a mérkőzés ritmusát, az első félidőben többet hibáztunk, második esélyeket engedélyeztünk ellenfelünknek. A nagyszünetben rendeztük a sorainkat, a fordulás után pedig már sokkal agresszívebben kosárlabdáztunk. Összességében elégedett vagyok, jó munkát végeztünk.
Patai Benjamin: – A mérkőzés előtt azt kértem a fiúktól, hogy harcoljanak becsülettel, ezt az első félidőben láttam is tőlük a pályán. Ahogyan arra számítani lehetett, a második félidőben átrohant rajtunk a DEAC, ebből már nem tudtunk talpra állni. Természetesen nekünk nem a Debrecent kell megvernünk, hiszen véleményem szerint minimum elődöntőre hivatott együttes látszik összeállni a cívisvárosban. Ami minket illet, le kell vonnunk a megfelelő következtetéseket, a pozitívumokra ugyanakkor építenünk kell.

OSE LIONS–ATOMERŐMŰ SE 87–84 (23–20, 18–22, 26–33, 20–9)
Oroszlány,
zárt kapuk mögött. V: Praksch, Söjtöry, Boros T.
OROSZLÁNY: C. ANDERSON 15/6, Kucsora 1, Abell 7/3, BÍRÓ O. 15/9, Morgan 6. Csere: E. WASHINGTON 19/3, Bailey 8, Garamvölgyi 5, Illés 9/6, Mucza 2. Edző: Sebastjan Krasovec
ATOMERŐMŰ: Shepard 13/3, CAPERS 14, Valerio-Bodon 1, EILINGSFELD 17, J. JACKSON 17/15. Csere: Kovács I Á. 4, Lóránt 4, Paige, Kis 12/12, Gulyás 2. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 6. p.: 12–7. 7. p.: 12–14. 12. p.: 28–24. 14. p.: 28–30. 17. p.: 36–32. 19. p.: 38–40. 25. p.: 49–62. 27. p.: 58–62. 32. p.: 70–81. 37. p.: 78–81
Kipontozódott: Paige (36. p.)
Sebastjan Krasovec:
– Nagy hátrányból sikerült visszakapaszkodnunk. A mérkőzés végén lepattanózásban és dobáshatékonyságban is felülmúltuk ellenfelünket, ennek köszönhetjük ezt az értékes győzelmet.
Dzunics Braniszlav: – A negyedik negyed elejéig kontrolláltuk a mérkőzést, de aztán védekezésben, majd támadásban is visszaestünk. Az OSE a végjátékban több akarattal és energiával, valamint kevesebb hibával játszott, így megérdemelten nyerte meg ezt az egylabdás meccset.