Férfi kosár NB I: az Atom idegenben is nyerő volt

2014.05.24. 18:53
Akcióban a piros mezes paksiak, Rodney McGruder és Körtélyesi Gergely (Fotó: Veres Viktor)
Az Atomerőmű idegenben 62–51-re legyőzte a Sopront a férfi kosárlabda NB I elődöntőjének szombati játéknapján, és már 2–0-ra vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

A paksiak 10–0-s rohammal kezdték a mérkőzést, kiváló védekezésüknek hála, a kissé ideges soproniak csak a 4. percben szerezték meg az első pontjaikat.

A hazai csapat lassacskán felzárkózott, a második félidő elején Ruják András triplájával egyenlített (35–35), sőt Jermaine Dontay Thomas közelije után rövid időre átvette a vezetést (39–38).

A harmadik negyed második felében, egy hatpontos mini szériával az Atom ismét magához ragadta a kezdeményezést, és innentől végig előnyben játszott. Két perccel a vége előtt Ruják öt pontra visszahozta a Sopront (51–56), azonban Kovács Ákos egy triplával szinte azonnal válaszolt, és Deonta Vaughn egy újabb hármassal biztossá tette a paksi sikert.

Mint beszámoltunk róla, az elődöntő másik párharcában a Szolnok 2–0-ra vezet a Kaposvár ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Elődöntő, 2. mérkőzés

SOPRON KC–ATOMERŐMŰ SE 51–62 (12–22, 18–11, 11–15, 10–14)
Sopron, 1400
néző. Vezette: Földházi, Benczúr, Tőzsér
SOPRON: Thomas 11/3, Ruják A. 11/3, DÉNES 8/6, Boriszov 8/6, TREPÁK 8. Csere: Tóth G. 5/3, Takács N. Edző: Sabáli Balázs
ATOMERŐMŰ: VAUGHN 14/6, Medve 4, Eilingsfeld 4, Körtélyesi 11/3, JONES 13. Csere: Baki 2, Tóth Á., MCGRUDER 11/3, Kovács Á. 3/3, Markovics. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–8. 6. p.: 5–14. 8. p.: 9–16. 13. p.: 15–26. 16. p.: 24–28. 23. p.: 35–35. 25. p.: 39–38. 27. p.: 39–45. 33. p.: 44–54. 36. p.: 47–54. 38. p.: 51–56
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Paks javára
SABÁLI BALÁZS, a Sopron edzője: – Igyekeztünk szorossá tenni a találkozót, ami sikerült is. Az első játékrészben tartottuk magunkat, de már akkor látszott, hogy a paksiak többen vannak. Voltak védekezésbeli hiányosságaink, de összességében jól teljesítettek a fiúk. Nem adjuk fel, de egyre nehezebb a helyzetünk.
DZUNICS BRANISZLAV, a Paks vezetőedzője: – Nehéz volt ez a találkozó, mint minden elődöntő. A két csapat az egész szezonban közel állt egymáshoz, és ez jó mérkőzést ígért. Küzdelem volt a javából, és a hiányzó két soproni kulcsjátékos biztosan megnehezítette volna a dolgunkat.