Férfi kosár: húsz ponttal kikaptunk a szlovénoktól

2017.08.04. 22:27
Húsz ponttal kikapott a vendéglátó Szlovéniától a magyar férfi kosárlabda-válogatott az Adecco-kupa nemzetközi felkészülési torna első mérkőzésén Mariborban.

Csereként beállva Allen Rosco megszerezte élete első pontjait a felnőttválogatottban, a 24 éves magasbedobó különösebb megilletődöttség nélkül és ponterősen mutatkozott be a csapatban, amely határozottan kezdett a szlovéniai felkészülési torna nyitó meccsén. Ám Luka Doncic is tarthatatlan volt, a Real Madrid klasszisa 11 pontot szerzett az első negyedben. Vojvoda Dávid triplájával először vezetett nemzeti együttesünk a 15. percben, ám ezzel felbosszantottuk a vendéglátót, amely nyolc ponttal elhúzott, de Perl Zoltán hármasa azt jelentette, hogy döntetlennel vonulhattak a felek pihenőre.

Ivkovics Sztojan nélkül folytatódott a mérkőzés, a nagyszünetben reklamálásért kiállították a szövetségi kapitányt. Ezután is harcosan játszott a magyar együttes, amelyre rengeteg személyi hibát fújtak a játékvezetők (a 26. percben 7:18 volt a faultarány), ám Wittmann Krisztián kosarával megint a mieink vezettek – utoljára. Ezután elhúztak a szlovénok, a mieink pedig nem csak vezérüket, a hitüket is elveszítették, és öt percig nem tudtak pontot szerezni.

FÉRFI KOSÁRLABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
SZLOVÉNIA–MAGYARORSZÁG 84–64 (19–17, 19–21, 22–17, 24–9)
Maribor,
2500 néző. V: Zupancic, Mauer, Pohleven (szlovének)
SZLOVÉNIA: Dragic 2, PREPELIC 10/6, DONCIC 18/12, Muric 7, VIDMAR 13. Csere: Zagorac, Blazic 6, Rebec 6, Cancar 8, Dimec 8, Sisko, Kosi, Nikolic 4, Hrovat 2. Szövetségi kapitány: Igor Kokoskov
MAGYARORSZÁG: Wittmann 13/9, VOJVODA 15/9, Ferencz 10/6, Tóth N., Keller 3. Csere: ALLEN 13/6, Tóth Á. 2, Eilingsfeld, Ruják, Perl 8, Kovács P., Csorvási. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–8. 7. p.: 13–13. 14. p.: 25–23. 15. p.: 27–28. 19. p.: 39–31. 24. p.: 47–45. 26. p.: 49–50. 31. p.: 60–55. 36. p.: 76–55. 39. p.: 82–64
Ivkovics Sztojan:
– Megmutattuk, hogy erős, karakteres együttes vagyunk. Jól játszottunk, a szlovénok nem tudtak mit kezdeni velünk, kellett nekik a győzelemhez a segítség a bíróktól. A magyar csapatot igenis lehet és kell tisztelni azért, amit a pályán nyújt, ezt a tiszteletet ki is vívjuk magunknak.