Férfi kosár Eurokupa: tovább robog Golomán György klubja

2023.03.15. 23:54
Golomán György (középen) nyolc ponttal járult hozzá a győzelemhez (Fotó: <a href="https://www.facebook.com/bclietkabelis/" target="_blank">Lietkabelis Facebook)</a>
Sorozatban az ötödik mérkőzését is megnyerte Golomán György csapata, a Lietkabelis a férfi kosárlabda Eurokupában, és csoportjában feljött a negyedik helyre. A litván klub – amely szerda este a Brescia vendégeként nyert 74–65-re – már korábban kiharcolta a playoffba jutást.

Golomán György a cseresorból beszállva hasznos tagja volt csapatának: 16:50 percnyi játékideje alatt nyolc pontot szerzett (2/4 dupla, 1/3 tripla, 2/2 büntető), szedett négy lepattanót, volt két labdaszerzése, egy-egy asszisztja és dobásblokkolása, valamint két-két elkövetett és elszenvedett faultja.

151175–13750.062

A *-gal jelölt csapatok már bejutottak a rájátszásba.

Az Euroleague Basketball égisze alá tartozó Eurokupa alapszakaszában (2022. október 11.–2023. március 29.) két csoportban 10-10 csapat küzd, oda-vissza körmérkőzés után mindkettőből az első nyolc helyezett jut be a kieséses szakaszba (2023. április 12.–május 3.). A nyolcad-, a negyed- és az elődöntő párharcai egyaránt egymérkőzésesek, akárcsak a finálé (a hazai pálya előnye az alapszakaszban jobb helyezést elérő csapatot illeti meg).

BAJNOKOK LIGÁJA. Váradi Benedek csapata, a litván BC Rytas Vilnius 92–69-re győzött a török Bahcesehir vendégeként szerda este, amivel életben tartotta továbbjutási reményeit a második csoportkör utolsó fordulója előtt. A feladat nem lesz könnyű, hazai pályán nagy különbséggel kell legyőzni a spanyol Baxi Manresát. A szerdai törökországi mérkőzésen Váradi 14:38 percet töltött a parketten, hat pont, egy lepattanó és két labdaeladás került s statisztikai lapjára.