Férfi kosár Eurokupa: megvan a pályaelőny Golománéknak

K. Zs.K. Zs.
2023.03.29. 22:45
Golomán György hat pontot szerzett az alapszakasz utolsó mérkőzésén (Fotó: Árvai Károly, archív)
Golomán György csapata, a litván Lietkabelis 81–60-ra kikapott a Joventut Badalona vendégeként a férfi kosárlabda Eurokupa szerdai játéknapján, de így is megőrizte negyedik helyét a csoportjában, azaz a kieséses szakasz első fordulójában hazai pályán játszhat majd.

Már a kezdés előtt, a korábban pályára lépő Venezia vereségével biztossá vált, hogy Golomán György csapata nem végezhet a negyedik helynél hátrébb a csoportjában, ám az esetleges győzelem révén akár feljebb is zárhatott volna. A papírformát azonban nem sikerült borítani, a spanyol csapat korán jelentős előnyt szerzett, és magabiztosan győzött is.

Golomán tagja volt a panevezysiek kezdő ötösének, 18 percet játszott, hat pont (2/3 dupla, 0/1 tripla, 2/4 büntető), egy-egy lepattanó és dobásblokkolás, két-két labdaszerzés és -eladás került a mérlegébe.

A magyar center csapata a B-csoport ötödik helyezettje, a Paris Basketball ellen játszik a nyolcaddöntőben április 12-én.

171312–15340.056

Az Euroleague Basketball égisze alá tartozó Eurokupa alapszakaszában (2022. október 11.–2023. március 29.) két csoportban 10-10 csapat küzdött, oda-vissza körmérkőzés után mindkettőből az első nyolc helyezett jutott be a kieséses szakaszba (2023. április 12.–május 3.).
A nyolcad-, a negyed- és az elődöntő párharcai egyaránt egymérkőzésesek, akárcsak a finálé (a hazai pálya előnye az alapszakaszban jobb helyezést elérő csapatot illeti meg).