Férfi kosár Ek: elrontotta az első félidőt a Szolnok, kikapott a Legiától

FAZEKAS ZOLTÁN (VARSÓ)FAZEKAS ZOLTÁN (VARSÓ)
2021.10.20. 21:38
Nagyszerűen küzdött a Szolnok, de nem volt esélye a győzelemre (Fotó: FIBA)
A férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörének 2. fordulójában a Szolnoki Olajbányász 83–66-ra kikapott idegenben a Legia Warszawától.

Érdekes beszédtémát szolgáltatott az élet a Legia Warszawa elleni meccsre készülő szolnoki kosarasoknak, ugyanis az indulásra a busz előtt gyülekező játékosokhoz egy tekintélyt parancsoló méretű úriember lépett, sőt, Bojan Szuboticcsal még beszédbe is elegyedett. A 198 centiméter magas, 150 kilogrammos óriás nem volt más, mint a híres ketrecharcos (szintén szállóvendég), a szenegáli Ousmane „Bombázó” Dia, aki a montenegrói erőcsatár mellé állva telefonján élőben jelentkezett be a rajongóinak, majd egy nagy pacsi után sok szerencsét kívánt a magyar csapatnak és visszaült az autójába. Az Olajbányász játékosai nem verekedésre, hanem kosárlabda-mérkőzésre készültek, mégpedig a FIBA Európa-kupa H-csoportjának második fordulójában szerda este megrendezett Legia elleni csatára, amelyen az első fordulót győzelemmel abszolváló gárdák csaptak össze.

Huszonegy kedden vonattal Varsóba érkező szolnoki drukker is rendületlenül buzdította a piros-feketéket, akik az amerikai Markeith Cummings vezetésével jól kezdtek. A lengyelek a 7. percre melegedtek be, ekkor Raymond Cowels triplájával Gasper Potocnik vezetőedzőt késztették időkérésre. Egyre jobban elhúzott a gyűrűk alatt egyértelműen domináló vendéglátó, így a Szolnok szlovén mesterének néhány perc múlva ismét magához kellett hívnia tanítványait, mert már tízpontos különbséget mutatott az eredményjelző. Elképesztő pontossággal céloztak a hazaiak, a félidőig 12 hárompontosukból kilencet (!!!) bedobtak, nem csoda, hússzal vezettek a nagyszünetre. Amely negyven perccel hosszabb lett a kelleténél, ugyanis miután bevonultak a csapatok az öltözőbe, probléma adódott a létesítmény áramellátásával. Összességében majd egy óra után folytatódott a találkozó, félhomályban, támadóidőket mutató időmérők nélkül… Titkon bízhattunk abban, hogy a kényszerszünet miatt kiesik a ritmusból a Legia, s a horvát Roko Badzim két gyors triplájával négy perc alatt 15-re jött fel az Olajbányász, majd 11-re a 29. és a 35. percben, ám ennél közelebb már nem tudott kerülni az ezen a napon jobb teljesítményt nyújtó Legiához és kikapott.

FÉRFI EURÓPA-KUPA
2. FORDULÓ, H-CSOPORT
Legia Warszawa (lengyel)–Szolnoki Olajbányász 83–66
(27–20, 29–16, 13–17, 14–13)
Varsó 800 néző. Vezette: Kounelles (ciprusi), Oliot (francia), Uuehendrik (észt)
LEGIA: ABDUR-RAKHMAN 18/9, KOSZAREK 10/6, COWELS 14/6, KULKA 14/6, Kemp 7. Csere: Wyka 2, Kaminski 8/3, Skific 4, Didier-Urbaniak 6/6, Sadowski, Kolakowski. Edző: Wojciech Kaminski
SZOLNOK: Rogic 9/3, Kovács P. 3/3, CUMMINGS 14, Szubotics 8/3, Cakarun 12. Csere: BADZIM 15/12, Pongó Máté 5/3, Zsíros, Rudner, Taiwo. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–4. 5. p.: 8–12. 7. p.: 18–14. 23. p.: 31–21. 25. p.: 36–23. 18. p.: 48–32. 24. p.: 59–44. 29. p.: 62–51. 32. p.: 75–57. 35. p.: 75–64. 38. p.: 81–64

Wojciech Kaminski:
– Jól játszottunk a szünetig, aztán kiestünk a ritmusból és feljött a Szolnok. Örülünk a győzelemnek, jó csapatot vertünk meg összességében magabiztosan.
Gasper Potocnik: – A körülményekkel most nem akarok foglalkozni és szerintem a kényszerűen hosszúra nyúlt szünet és az ezután tapasztalt körülmények nem befolyásolták a győztes kilétét, összességében a Legia jobb volt nálunk. Az első félidőben nem azt játszottuk, amint kell és óriási hátrányba kerültünk, így hiába javultunk fel a másodikban, ez most kevés volt a sikerhez, a hazaiak megérdemelték a sikert.

A csoport másik mérkőzésén: Porto (portugál)–CSU Oradea (romániai) 75–63

Az állás: 1. Legia 4 pont, 2. Szolnok 3 (147–147), 3. Porto 3 (139–144), 4. Oradea 1