Idegenbeli győzelmével a BEAC végzett az ötödik helyen a női kosárlabda NB I-ben

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2026.05.09. 18:57
null
A kék mezes Csata kezéből kicsúszott a győzelem, a BEAC idegenben nyert a helyosztón (Fotó: MKOSZ)
Az 5. helyen végzett az ELTE BEAC Újbuda a női kosárlabda NB I-ben, miután a helyosztó párharc utolsó mérkőzésén 75–59-re legyőzte a Csata TKK-t idegenben.

Az utolsó negyed elejéig nagyon szoros volt a mérkőzés, ekkor – 52–54-nél – egy 9–0-s rohanással meglépett a BEAC. A háromperces rövidzárlat sokba került a Csatának, amely innen már nem tudott felállni, a vendégek 16 pontos különbséggel nyertek, és megszerezték az 5. helyet a női kosárlabda NB I idényének utolsó mérkőzésén. 

NŐI KOSÁRLABDA NB I
AZ 5. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS 
CSATA TKKELTE BEAC ÚJBUDA 59–75 (16–12, 20–19, 14–21, 9–23)
Budapest, E.ON Sportcsarnok, 145 néző. V: Rózsavölgyi, Frányó, Szőts
CSATA: J. Walker 11, Rimdal 13/3, Wentzel 7/3, Varga-Aradi 4, Z. WILLIAMS 15. Csere: Biczó, Boricsics 7/3, Hegedűs J. 2, Tózer-Nemes. Edző: Tursics Krisztián
BEAC: MOORE 20/12, VARGA S. 5/3, Drahos 2, FÁRBÁS ELIZA 8, OZOLA 17/3. Csere: Dobó 4, Dalce 7, KOCH 11/6, Vég-Dudás 1. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–5. 8. p.: 15–11. 12. p.: 18–19. 16. p.: 26–26. 19. p.: 31–31. 23. p.: 41–39. 27. p.: 46–48. 33. p.: 52–60. 36. p.: 57–65. 38. p.: 59–71
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a BEAC javára
MESTERMÉRLEG
Tursics Krisztián: – A BEAC teljes mértékben megérdemelte a párharc megnyerését a teljesítményével. Dupla annyi lepattanót szedett, mint mi, a dobószázalékunk húsz alatt volt. Gyakorlatilag esélyünk sem volt a győzelemre. Az előző meccsen le kellett volna zárni a párharcot, ha kicsit rutinosabbak vagyunk, ez sikerülhetett volna. Le a kalappal az egész stáb, mindenki előtt, aki a csapat munkáját segítette! Ha az évad előtt valaki azt mondja, hogy feljutóként a hatodik helyen végzünk, valószínűleg elfogadjuk.
Mészárosné Kovács Andrea: – Olyan munkát raktak le az asztalra játékosaink, amire csak büszkeséggel tudok gondolni. Az egész idény során jelen volt ez a hozzáállás és munkamorál mindenkinél. Nagyon büszke vagyok arra, hogy a magyar lányoknak minimum ugyanannyi felelősségük és szerepük van, mint a külföldi játékosainknak. Így jó együtt dolgozni, hogy a nehézségek ellenére is mindig összetartunk, és megoldjuk, bármi is a feladat.

A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE
  1. NKA Universitas Pécs
  2. DVTK Hun-Therm
  3. Sopron Basket
  4. TFSE
  5. ELTE BEAC Újbuda
  6. Csata TKK
  7. Tarr KSC Szekszárd
  8. Vasas Akadémia
  9. VBW CEKK Cegléd
10. Dávid Kornél KA
11. Uni Győr
12. BKG-Prima Szigetszentmiklós – kiesett

 

Legfrissebb hírek

A Pécs és a BEAC női kosárlabdacsapata sem vállalta a nemzetközi kuparészvételt

Kosárlabda
7 órája

A következő szezonban is Djokics Zseljko irányítja a bajnok Pécs női kosárabdacsapatát

Kosárlabda
2026.06.10. 16:31

Női kosárlabda NB I: vérátömlesztés az ezüstérmesnél

Kosárlabda
2026.06.04. 20:32

Női kosárlabda NB I: Laczka Miklós a TFSE új vezetőedzője

Kosárlabda
2026.05.29. 15:34

Boros Júlia a DVTK kosárlabdacsapatának első új igazolása

Kosárlabda
2026.05.22. 14:33

Az év női kosárlabdázója is távozik Diósgyőrből

Kosárlabda
2026.05.21. 13:59

Alapemberek is távoznak a női kosárlabda-bajnokságban ezüstérmes DVTK-tól

Kosárlabda
2026.05.20. 15:01

Női kosárlabda NB I: további két légiós távozik az ezüstérmes DVTK-tól

Kosárlabda
2026.05.19. 16:27
Ezek is érdekelhetik