Benke Szilárd távozik a magyar bajnok Falcótól

2024.05.29. 15:02
Benke Szilárd elhagyja a bajnok Szombathelyet (Fotó: falcokc.com)
Távozik a magyar bajnok Falco-Vulcano Energia KC Szombathely férfi kosárlabdacsapatától a válogatott Benke Szilárd.

A klub szerdai tájékoztatása emlékeztetett, hogy a 29 éves játékos az elmúlt szezonban tért vissza a vasiakhoz egyéves franciaországi légióskodás után. A magyar klubnál töltött négy szezonja során összesen 152 mérkőzést játszott, három bajnoki címet és egy Magyar Kupa-győzelmet ünnepelhetett, valamint tagja volt a Bajnokok Ligájában 2021–2022-ben a 16-ig menetelt csapatnak.

Ugyancsak elhagyja a sárga-feketéket két idény után Krivacsevics Márkó, aki az Arconic-Alba Fehérvárnál folytatja pályafutását. A 27 éves kosaras – akinek nővére, Tijána válogatott játékos volt – mellett Németh Ákos is Székesfehérvárra költözik, ő a ZTE-ben töltötte az elmúlt három idényt.

 

Legfrissebb hírek

Külön szektor a magyar B-középnek a MET Arénában

Kosárlabda
2026.06.16. 18:04

Somogyi Ádám: Óriási motivációval érkezem a Bilbaóhoz!

Kosárlabda
2026.06.15. 07:03

Forray Gábor: Mi nem ígérgetünk felelőtlenül

Kosárlabda
2026.06.14. 13:37

Benke Szilárd kihagyja a júliusi kosárlabda vb-selejtezőket

Kosárlabda
2026.06.04. 08:51

Szegedről erősített az ezüstérmes Szolnok a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
2026.06.02. 16:10

Tóth Ádám: Ezt a kiesést sohasem lehet feldolgozni

Kosárlabda
2026.06.02. 12:12

Férfi kosárlabda NB I: külföldön folytatja pályafutását a szolnoki közönségkedvenc – hivatalos

Kosárlabda
2026.06.01. 14:41

Kiütés a döntő ötödik meccsén: Szolnokon nyerte meg a férfi kosár NB I-et a Falco

Kosárlabda
2026.05.27. 20:02
Ezek is érdekelhetik