Női kosárlabda NB I: magabiztos pécsi siker

2024.04.16. 21:45
Sydney Wallace remekül kosárlabdázott (nkapecswomen.hu)
A Pécs játszhat az ötödik helyért a női kosárlabda NB I-ben, miután kedden másodszor is legyőzte a BEAC csapatát a helyosztón.

Az első felvonásban még tartotta magát a BEAC, de a félidőre már magabiztos előnyt dolgozott ki a vendég pécsi együttes, ezt pedig a meccs végéig megduplázta.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a pécsiek brit légiósa, Sydney Wallace volt 23 ponttal.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
Az 5–8. helyért, 2. mérkőzés: E.ON ELTE BEAC–NKA Universitas Pécs 56–88 (23–26, 12–25, 17–22, 4–15)
Gabányi László Sportcsarnok, 100 néző. V: Frányó, Rózsavölgyi, Popgyákunik.
BEAC: ANGYAL B. 18/6, K. Morgan 10/3, Milkovics, Tóth F. 7/3, Ozola 2. Csere: Juhász A. 1, Gábor 4, Zsámár L. 1, Drahos 5/3, Katona B. 3, Orosz Zs. 5/3, Szauter. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
PEAC: M. Tadic 4, WENINGER 11/3, M. Williams 8, MÉRÉSZ B. 14, P. Williams 5. Csere: WALLACE 23/9, Szmailbegovics 6/6, KISS A. 11, Olawuyi 4, Laczkó 2. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–11. 8. p.: 20–19. 13. p.: 25–35. 17. p.: 30–48. 23. p.: 38–59. 28. p.: 49–73. 33. p.: 52–76. 38. p.: 56–84
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a PEAC javára
Mészárosné Kovács Andrea: – Az első negyedben még tartottuk magunkat, azonban azt az extra dobóformát nem tudtuk nyújtani, amit a legutóbbi hazai meccsen sikerült. Az ellenfélnél főleg mezőnyposztról érkeztek extra dobások, amelyeket nem sikerült levédekeznünk. Valójában ez a különbség a realitás a két csapat között.
Jovan Gorec: – A BEAC harcosan játszott, ezért dicséret illeti. Nehéz volt ez a párharc az elveszített negyeddöntőt követően, de sima győzelem lett belőle. Csapatomat dicséri, hogy jó szellemben, ritmusban és megfelelő energiával játszott. A célunkat, az ötödik helyet el akarjuk érni, illetve a vele járó Európa-kupa-szereplést.