Férfi kosár Euroliga: későn hajráztak Hangáék, kikaptak Berlinben

K. Zs.K. Zs.
2024.01.25. 22:40
Hanga Ádám tíz pontot szerzett a berlini mérkőzésen (Fotó: Getty Images)
Bár a hajrában faragott tetemes hátrányából Hanga Ádám csapata, a Crvena zvezda, a két klub mérkőzését a házigazda Alba Berlin nyerte meg 89–80-ra a férfi kosárlabda Euroliga csütörtöki játéknapján. A magyar irányító tíz pontot szerzett. A végére szoros lett, de az éllovas Real Madrid megnyerte az Olympiakosz elleni presztízsmeccset, és győzött a Maccabi, a Fenerbahce, valamint a Villeurbanne is.

Sérült vezérjátékosa, a veterán Milos Teodoszics távolléte megoldhatatlan problémát okozott a Crvena zvezdának. A második negyed elején még együtt volt a két csapat (25–24), ám onnantól fokozatosan nyílt az olló: miközben az Alba jól védekezett és ötletesen támadott, a belgrádiak sehogyan sem találták a ritmust – alulmaradtak a lepattanóharcban, pontatlanul szőtték a támadásaikat.

A berliniek már az első félidőben félszáz pont fölé jutottak, 65–44-nél volt a legnagyobb az előnyük – Hanga Ádám első kosarával csúszott be újra húsz alá a Zvezda. A magyar irányító megtalálta a dobását, gyorsan eljutott tíz pontig, hajrázott a Cz, Yago dos Santos szintén elkapta a fonalat, triplája után már csak öt pont volt a különbség (83–78), és maradt még hátra két perc.

Akadt lehetősége a vendégcsapatnak, hogy még feljebb kapaszkodjon, azonban Javonte Smart triplakísérlete célt tévesztett, az Alba játékosai pedig bedobálták a felkínált büntetőket – értékes győzelem lett a jutalmuk.

Hanga 23:23 percet játszva 10 ponttal zárt (4/5 dupla, 0/3 tripla, 2/3 büntető), három lepattanó, két labdaszerzés, egy-egy dobásblokkolás és labdaeladás, három-három kiharcolt és elkövetett fault került a neve mellé. Dos Santos 20, Rokas Giedraitis 15, Smart 14 pontot szerzett, míg a berlinieknél Matt Thomas 19, Gabriele Procida 17 pontot tett a közösbe.

Maccabi Tel-Aviv–Panathinaikosz 90–75

Fenerbahce–Virtus Bologna 88–75

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 23. FORDULÓ
Csütörtöki mérkőzések
Alba Berlin (német)–Crvena zvezda (szerb) 89–80 (18–16, 33–20, 21–18, 17–26)
Fenerbahce (török)–Virtus Bologna (olasz) 88–75 (21–25, 31–22, 19–9, 17–19)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Panathinaikosz (görög) 90–75 (18–21, 25–15, 19–23, 28–16)
Bayern München (német)–ASVEL Villeurbanne (francia) 64–76 (19–20, 10–20, 21–19, 14–17)
Real Madrid (spanyol)–Olympiakosz (görög) 90–85 (30–13, 22–17, 16–25, 22–30)
Pénteki mérkőzések
Anadolu Efes (török)–Monaco (francia)
Baskonia (spanyol)–Pamesa Valencia (spanyol)
Milano (olasz)–Barcelona (spanyol)
Partizan (szerb)–Zalgiris Kaunas (litván)