Női kosár NB I: fölényesen nyert a Vasas és a TFSE-MTK is

2023.12.16. 21:04
A TFSE-MTK 28 ponttal nyert (Fotó: Facebook/TFSE-MTK Női Kosárlabda
A női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 9. fordulójában a Vasas és a TFSE-MTK is magabiztos győzelmet aratott.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
9. forduló

Vasas Akadémia–BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós 83–65 (18–22, 21–18, 23–10, 21–15)
Pasaréti út, 130 néző. V: Fodor A., Szilágyi, Rózsavölgyi.
VASAS: M. TAYLOR 9, Gelei 5/3, TÓTH O. 8, Salamon Zs. 5, BUDÁCSIK 12. Csere: Jáhni 7/3, ALLEN 25/9, Boros B. 4, Madár E. 4, Madár K. 4, Kádár, Villányi. Edző: Milos Pavlovics
SZIGETSZENTMIKLÓS: Zsámár P., Koch 4, BALTKOJIENE 19/12, MAROTTA 11, ALDAZABAL 16. Csere: Takács D. 8, Gróf J., Rozmán 2, Bajzáth 5, Duka. Megbízott edző: Riskó Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–4. 8. p.: 16–9. 13. p.: 22–16. 18. p.: 33–25. 24. p.: 44–31. 27. p.: 50–33. 33. p.: 61–35. 38. p.: 63–43. Kipontozódott: Aldazabal (28. p.)
Milos Pavlovics:
– Valószínűleg a tét miatt voltunk görcsösek a mérkőzés elején, büntetőket és jól kidolgozott helyzeteket hagytunk ki. Amint rendet raktunk a fejekben, az eredmény is jött. Szünet után a védekezésünk is feljavult, ami megalapozta a támadójátékot. Gyors indításból szerezhettünk kosarakat, és az üres dobásainkat is nagyobb százalékban értékesítettük.
Riskó Dávid: – Nemcsak fizikailag, mentálisan is elfáradtunk a második félidőre. Kicsit olyan, mintha az első két negyedben ellőttük volna minden puskaporunkat, a szünet után sem koncentrációban, sem hatékonyságban nem tudtuk tartani a szintet. Sajnos a betegségek és a sérüléshullám minket is utolért, ez nagyban befolyásolta az eredményt.

TFSE-MTK–VBW CEKK Cegléd 75–47 (17–13, 24–20, 21–6, 13–8)
Dr. Koltai Jenő Sportközpont, 250 néző. V: Lengyel, Sörlei, Gruber.
TFSE: DÚL P. 14/3, Baa, SZABÓ F. 14/6, Carter 7, CZINANO 18. Csere: Németh A. 2, Dúl T. 3/3, Király A. 9/9, Burján L. 2, Vladár 3, Vígh B. 3/3, Horváth D. Edző: Hegedűs Péter
CEGLÉD: Rakita 6, Czank 11/9, Szirony 5/3, Szerelem-Kobolák 5/3, Barnai 6. Csere: Andi 4, KOVÁCS K. 8, Farkas P. 2, Horváth Boglárka, Viszmeg. Edző: Lo Elhadji Malick
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–6. 8. p.: 14–11. 13. p.: 28–18. 15. p.: 28–26. 19. p.: 39–31. 23. p.: 48–33. 28. p.: 55–37. 33. p.: 67–39. 37. p.: 73–42
Hegedűs Péter:
– Nem játszottunk jól, de nem mennék bele mélyen szakmai elemzésbe. Keményen dolgoztunk eddig, a végére azonban mind mentálisan, mind fizikálisan elfáradtunk. Ezt a mérkőzést felejtsük el gyorsan és koncentráljunk az előttünk álló találkozókra.
Lo Elhadji Malick: – Én csak a számokra hagyatkoznék: volt huszonhárom eladott labdánk, ezeknek köszönhetően az ellenfél harmincegy pontot szerzett, ezenkívül engedtünk a TF-nek tizenhat támadólepattanót is. Saját magunk ellenfelei voltunk, a legtöbb eladott labdát irányító poszton vétettük, ezekből az ellenfél könnyű kosarakat szerzett. Ilyen mutatókkal nem lehet meccset nyerni. Most lesz két hetünk, hogy orvosoljuk ezeket a problémákat.