Női kosár NB I: a Győr lesz a Sopron ellenfele a döntőben

MTI MTIMTI MTI
2023.04.12. 19:43
Hosszabbítást követően 87–77-re legyőzte a Győr a DVTK-t a női bajnokság elődöntőjének harmadik meccsén, ezzel 2016 után ismét ott lesz a fináléban. A PEAC legyőzte a vendég Vasast a női kosárlabda NB I 5–8. helyéért zajló párharc harmadik, utolsó mérkőzésén, így 2–1-es összesítéssel nyert.
Okkal volt nagy a győri öröm (Fotó: Földi Imre) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

El kellett dönteni szerda este Győrben, melyik csapat lesz a címvédő Sopron ellenfele a bajnoki fináléban: a hazaiak, akik legutóbb hét éve jutottak ilyen messzire, vagy a DVTK, amely négy éve játszhatott döntőt. Mindkét aranycsatát a Szekszárdot 2–0-ra kiejtő, a másik ág történéseit már páholyból figyelő címvédő nyerte egyébként.

„Ez bizony az idegek harca lesz... Két ragyogó meccset játszottak eddig a csapatok, talán az szól mellettünk, hogy mi játszhatunk hazai pályán”– vélekedett az esélyekről Halm Rolland, a győriek korábbi férfiválogatott játékosa. Annak ellenére, hogy hétköznap került megrendezésre a kulcsmérkőzés, úgy hetven borsodi drukker így is elkísérte a piros-fehéreket Győrbe, akik a párharc első felvonásán térdsérülést szenvedő Cheridene Green helyét jól betöltő felnőtt válogatott Kiss Angelikát hozták folyamatosan játékba, aki hamar négy pontot szorgoskodott össze. A másik oldalon Beatrice Mompremier (vállsérülés) hiányában egyre többet játszó szintén amerikai Peyton Williams dolgozott szépen a gyűrűk alatt, de Dubei Debóra triplája után kért időt Völgyi Péter először, mert 15–10-re elléptek a hazaik. Az első meccshez (100–97) hasonlóan ponterős volt a fehér mezes csapat, 28-ig jutott tíz perc alatt, majd az említett találkozón győztes triplát dobó Aaryn Ellenberg hármasával már 15 pontra nőtt a házigazda előnye a 12. percben. Több lábon állt a Győr támadójátéka, míg kontrasztként a túloldalon a Puerto Ricó-i Arella Guirantes egymaga 14-et szerzett a DVTK 24-éből... A montenegrói Milica Jovanovics is belelelndült, fel is kapaszkodtak a vendégek négy pontra a 18. percben, ez megmaradt a nagyszünetre.

Aho Nina pontokkal tartotta a hazai együttes a hat-nyolc pont körüli vezetését a DVTK, jobban játszott a Rába-parti együttes, fáradtabbnak tűnt a borsodi csapat, s Guirantes egyre több dobást rontott el. Aztán az utolsó negyed igazolta Halm szavait: hihetetlen és gyermeteg hibákat követtek el az egyre feszültebb játékosok, s ebből a vendégek jöttek ki jobban, akik a 34. percben Kányási Veronika triplájával kiegyenlítettek (58–58). Az utolsó percre két pontos hazai előnnyel értek a csapatok, de már tényleg nagyon izgult mindenki – a lelátó népe és a játékosok is. Húsz másodperccel a vége előtt támadhatott a DVTK az egálért, Guirantes hat méterről bevágta, azaz a végig kiélezett párharc megkoronázásaként jöhetett a túlóra. Amit a Győr 8–0-val kezdett, innen már nem volt visszaút az egyébként a lehetetlent általában nem ismerő vendégeknek. A hazaik körtánca során Cziczás László vezetőedző nyakában Földi Attila ült – mindkét szakember irányította korábban a DVTK-t, alighanem ez is közrejátszott az öröm megsokszorozódásában. Az egyszeres bajnok Győr 2016 után újra az aranyért küzdhet, a borsodi csapat pedig a Szekszárddal játszik a bronzért.

NŐI KOSÁRLABDA
Elődöntő, 3. mérkőzés
SERCO UNI Győr–DVTK-
HUN-THERM 87–77 (28–16, 11–19, 17–12, 11–20, 20–10) – hosszabbítás után
Győr, 1500néző.V:Cziffra, Frányó, Fodor.
GYŐR:ELLENBERG19/6,DUBEI15/6,Bach2,Török Á.2,P. WILLIAMS12.Csere:DOMBAI17/6,Oroszová2,RUFF-NAGY14/3,Varga Zs.4,Weninger.Edző:Cziczás László
DVTK:AHO N.12,KÁNYÁSI5/3,GUIRANTES32/6,GARBIN12,Kiss A.9.Csere:M. Jovanovics6,Bernáth1.Edző:Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 6. perc:15–10.8. p.:20–10.9. p.:24–12.13. p.:33–22.18. p.:35–31.25. p.:47–41.28.p.:53–45.33. p.:56–53.34. p.:58–58.39. p.:67–65.42. p.:75–69.44. p.:82–71.
Kipontozódott:
Dubei (36. p.), Kányási (44. p.), Ruff-Nagy (45. p.)
Cziczás László:– Ebben az idényben ez volt a hetedik mérkőzésünk a miskolciakkal, és negyedszer sikerült győzni. Bár a DVTK a hajrában visszajött a mérkőzésbe, úgy érzem, megérdemelten jutottunk a döntőbe. Csapatunk mentális erejét bizonyítja a befejezés. Köszönet jár a csapatnak és a stábnak is az idény elején nem remélt sikerért.
Völgyi Péter:– A mérkőzés nagy részében sajnos csak futottunk a jól kezdő Győr után. A végén ugyan lett volna esélyünk a fordításra, de végül felőrölt bennünket a felzárkózás. A hajrában mutatott koncentrációt a hosszabbításban már nem tudtuk szinten tartani.

A párharc végeredménye: 2–1 a Győr javára.

A PEAC legyőzte a vendég Vasast szerdán a női kosárlabda NB I 5-8. helyéért vívott párharc harmadik, utolsó mérkőzésén, így 2–1-es összesítéssel nyert.

Az 5–8. helyért, 3. mérkőzés

NKA Universitas PEAC–Vasas Akadémia 79–73 (23–16, 13–24, 21–19, 22–14)
Pécs, 400néző.V:Farkas G., Varga-Záray, Szilágyi B.
PEAC:
Katanics, Laczkó3/3,CALHOUN31/15,GWATHMEY7,KISS V.15.Csere:SIMON ZS.8/6,Szücs R.7/3,Sánchez3,Wentzel4,Olawuyi1.Edző:Jovan Gorec
VASAS:PARDEE13/6,SZMAILBEGOVICS17/3,Szerencsés4,Madár E.6,NUNN17.Csere:Tóth O.8,Salamon6,Budácsik2,Madár K., Láng-Miticzky.Edző:Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 3. perc:8–4.7. p.:17–10.12. p.:30–18.16. p.:33–25.19. p.:35–36.23. p.:44–45.27. p.:51–54.32. p.:64–61.35. p.:66–63.38. p.:72–68
Jovan Gorec:– Nagy nyomás alatt kellett játszanunk, a legutóbbi találkozó végéből jól jöttünk ki, azt hittem, azt a hangulatot sikerül majd átmentenünk. De voltak hibáink, miközben a saját palánkunk alatt kaptunk könnyű kosarakat is. A célkitűzésünket elértük, a legjobb hat közé jutottunk, de szeretnénk ötödikek lenni, majd a nemzetközi kupában indulni ősszel.
Milos Pavlovics:– Szerintem mi voltunk a jobb csapat, bár vesztesként távoztunk. Többször sikerült visszajönnünk a meccsbe. Nem védekeztünk olyan keményen, mint amit a szabálytalanságok különbsége mutat.
A párharc végeredménye: 2–1 a PEAC javára