Női kosár Ek: a Győr és a PEAC is győzelemmel folytatta

R. P.R. P.
2022.11.02. 20:02
Beatrice Mompremier remekelt a győrieknél (Fotó: FIBA)
A női kosárlabda Európa-kupa csoportkörének 2. fordulójában az NKA Universitas PEAC és a SERCO UNI Győr is megnyerte a mérkőzését.

A PEAC ugyan elveszítette az első negyedet az izraeli Ramla ellen, de a folytatásban a pécsiek akarata érvényesült, és húszpontos győzelmet arattak. A magyar együttes legjobbjaként Sierra Calhoun 22 pontot szerzett.

Hasonló utat járt be a SERCO UNI Győr a török Botas ellen. Szintén elveszítette az első tíz percet, de utána fordítottak, és bár a pécsieknél kisebb különbséggel, de megnyerték a találkozót. Beatrice Mompremier 19 pontig jutott a a Győrben.

Ezzel mindkét magyar együttes százszázalékos maradt.

KOSÁRLABDA, NŐI EURÓPA-KUPA
2. FORDULÓ
B-CSOPORT
NKA Universitas PEAC–Ramla (izraeli) 78–58
(12–16, 20–14, 31–13, 15–15)
Pécs, 400 néző. Vezette: Zenis (szlovák), Lasetovic (bosnyák), Pesics (szerb)
PEAC: KATANICS 12/3, CALHOUN 22/6, WENTZEL 13/6, Burdick 12, KISS V. 15/3. Csere: Sánchez 2, Simon Zs. 2, Szücs R., Laczkó. Edző: Jovan Gorec
RAMLA: BABKINA 13/3, Baron 2, Rotberg 5/3, MOSBY 12, AUSTIN 14. Csere: Dudásová 2, Lisowa Mbaka 10, Fleischer, Danan. Edző: Sira Helion
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–1. 6. p.: 7–6. 8. p.: 7–12. 13. p.: 17–20. 17. p.: 25–24. 21. p.: 34–32. 25. p.: 52–38. 28. p.: 57–43. 32. p.: 65–48. 37. p.: 74–52
Jovan Gorec:
– Fontos győzelem volt ez nekünk, mert szeretnénk továbbjutni a csoportból. Nagyon boldog vagyok, ennek ellenére ez sem volt más, mint egy újabb nap a „hivatalban”. Már készülünk a következő ellenfélre is, meg a hétvégére.
Sira Helion: – A vendéglátók minden dicséretet megérdemelnek, hiszen a pálya mindkét oldalán kiemelkedő játékot nyújtottak. Különösen igaz volt ez a második félidőre.

F-CSOPORT
SERCO UNI Győr–Botas (török) 72–65
(15–22, 19–8, 17–19, 21–16)
Győr, 300 néző. Vezette: Stan (román), Gajdosz (lengyel), Jovanovic (bosnyák)
GYŐR: Ellenberg-Wiley 7/3, DUBEI 18/6, Bach 2, OROSZOVÁ 6, MOMPREMIER 19. Csere: Weninger, P. Williams 2, Ruff-Nagy 8/3, DOMBAI 10/3, Török Á. Edző: Cziczás László
BOTAS: UZUN 23/9, Slocum 4/3, Gülcan 7, SVENTORAITE 12, MACAULAY 15. Csere: Gülcelik 2, Avci 2, Cidal, Günay. Edző: Cihat Baris Akgün
Cziczás László:
– Nagy erőbedobásra késztetett bennünket a Botas. Csapatunk jó egyéni teljesítményei döntőnek bizonyultak, különösen Beatrice Mompremier tett ki magáért, elöl és hátul is kiválóan teljesített. Készültünk az ellenfél legjobbjainak semlegesítésére, ami Uzun kivételével sikerült is.
Cihat Baris Akgün: – Az volt a tervünk, hogy ne adjunk esélyt a győri csapatnak a külső dobásokra, sajnos ez a második negyed rohanásában nem sikerült. Aztán főleg a végjátékban könnyű helyzeteket hagytunk ki, és a palánk alatt gyengébben teljesítettünk.