Kosár NB I: elkészült a playoff és a playout menetrendje

Gy. F., K. Zs.Gy. F., K. Zs.
2021.03.10. 10:52
null
Fotó: Zalai Hírlap/Katona Tibor
A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége elkészítette a rájátszás és a playout menetrendjét.

 

Ebben az eredeti kiíráshoz képest nincs változás, a férfiaknál az első nyolc helyezett három győzelemig tartó párharcokkal jut el a döntőig, míg a nőknél ez a szám kettő, leszámítva a finálét, amely szintén az egyik fél harmadik sikeréig tart.

A playoutba a csapatok továbbviszik korábbi eredményeiket, a férfiaknál a 9–14., a nőknél a 9–12. helyezettek küzdenek oda-visszavágós alapon, a végén egy-egy csapat esik ki a másodosztályba.

A férfi bajnokság befejezésének legkésőbbi lehetséges időpontja május 23., a nőié május 1.

Részletesebben itt!

Legfrissebb hírek

Női kosár NB I: nigériai válogatott játékossal erősített a DVTK

Kosárlabda
14 órája

A következő szezonban is Djokics Zseljko irányítja a bajnok Pécs női kosárabdacsapatát

Kosárlabda
2026.06.10. 16:31

Női kosárlabda NB I: vérátömlesztés az ezüstérmesnél

Kosárlabda
2026.06.04. 20:32

Női kosárlabda NB I: Laczka Miklós a TFSE új vezetőedzője

Kosárlabda
2026.05.29. 15:34

A Falco legyőzte a Szolnokot a férfi kosárlabda-bajnoki döntő harmadik meccsén

Kosárlabda
2026.05.22. 22:08

Boros Júlia a DVTK kosárlabdacsapatának első új igazolása

Kosárlabda
2026.05.22. 14:33

Az év női kosárlabdázója is távozik Diósgyőrből

Kosárlabda
2026.05.21. 13:59

Alapemberek is távoznak a női kosárlabda-bajnokságban ezüstérmes DVTK-tól

Kosárlabda
2026.05.20. 15:01
Ezek is érdekelhetik