Férfi kosár: Hangáék nagyon megverték az oroszokat

Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)
2017.01.05. 22:50
Hanga Ádám csapata, a Baskonia Vitoria Gasteiz 32 pontos győzelmet aratott hazai pályán a Unics Kazany ellen a férfi kosárlabda Euroliga 16. fordulójában.

Tillie és Voigtmann révén jobban kezdett a Baskonia, de 11-8 után léptek el igazán a spanyolok az első negyed második felében 9 pontig jutó Beaubois vezetésével (25-15). A francia hátvéd egészen félelmetes formában játszott (a Real ellen gyenge teljesítményt nyújtott, most pótolt), a 14. perc elején már 17 pontnál járt, a vitoriai gárda pedig 36-20-ra vezetett. A hazaiaknál Voigtmann és Larkin is jól játszott ebben a szakaszban, 20 pont is volt a Baskonia előnye, és 17-tel veztett Sito Alonso csapata a félidőben (53-36). A fordulás után sem változott semmi - a vendégek csak és kizárólag Keith Langfordra tudtak támaszkodni, a többiek egytől-egyig gyenge teljesítményt nyújtottak. A negyedik negyedre összeszedte magát Parahuszki, de rég eldőlt a találkozó ekkorra. Beaubois és Voigtmann vezetésével 27 pontra nőtt a vendéglátó előnye a záró felvonás előtt (77-50), az utolsó 10 percben pedig már csak a különbség volt kérdés, ami 30 pont fölé nőtt. Végül 102-70-re győzött a Baskonia, amely 11-5-tel továbbra is kitűnően áll a tabellán.

Hanga Ádám ezúttal nem villogott annyira, mint a Real ellen, de nem is volt rá szükség, nagyon hamar eldőlt a találkozó. 18 és fél perc alatt 4 pontot szórt (1/1 tripla, 1/2 büntető), volt 4 pattanója, 1-1 szerzett labdája és gólpassza, 2 eladott labdája, illetve 2 beütött és 1 kiharcolt faultja, így 6 VAL-lal zárt.

KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ

Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol)–Unics Kazany (orosz) 102–70 (25–15, 28–21, 24–14, 25–20)
A Baskonia legjobb dobói: Beaubois 29/15, Voigtmann 14/3.
A Kazany legjobb dobói: Langford 19/3, Parakhouski 13, Stoll 11/9.