Férfi kosár: lényegében öt perc alatt eldőlt Hangáék meccse

TÓTH ATTILA (KEZDŐ5.HU)TÓTH ATTILA (KEZDŐ5.HU)
2016.12.28. 08:19
A férfi spanyol kosárlabda-bajnokság alapszakaszában Hanga Ádám csapata, a Baskonia Vitoria Gasteiz 1–15-ös kezdés után 74–61-re kikapott a Herbalife Gran Canaria otthonában.

Lényegében öt és fél perc alatt eldőlt az összecsapás, miután a hazaiak 15–1-gyel nyitottak McCallebb és a magasembereik révén. A Baskoniánál a padról jól beszálló Budinger szállított néhány pontot, mégis 22–6-tal zárult az első negyed. A második felvonásban 21 pont is volt a különbség, és még a vendégek örülhettek, hogy megmaradt a nagyszünetre az első negyedben összeszedett 16 pontos hátrányuk (40–24).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

A fordulás után Shengelia és a két hátvéd, Beaubois és Larkin révén visszajött Sito Alonso csapata hat pontra a 24. perc végére (43–37), de ekkor egyrészt rendezte a sorait a Kanári-szigeteki gárda, másrészt a vendégeknél is csak Shengeliában maradt pont a játékrészből hátralévő hat percre, így nyolc pont volt a különbség 30 perc játék után (50–42). A negyedik negyedben Kuric és főleg Hendrix vezetésével általában 10 pont környékén volt a Gran Canaria előnye. Kétszer ment le hat pontra a Baskonia, de ennél közelebb nem jutottak – végül nagyobb izgalmak nélkül, 74–61-re nyert a hazai gárda.

Hanga Ádám ezúttal 29 perc alatt 6pontig (2/5dupla, 0/4tripla, 2/5 büntető), 2-2 pattanóig és eladott labdáig, 1-1 gólpasszig, blokkig és szerzett labdáig, valamint 2 beütött és 3 kiharcolt faultig jutott, így -1VAL-t ért el összességében.

FÉRFI KOSÁRLABDA, SPANYOL BAJNOKSÁG
Herbalife Gran Canaria (8–6)–Baskonia Vitoria Gasteiz (8–5) 74–61 (22–6, 18–18, 10–18, 24–19)
A Gran Canaria legjobb dobói: McCallebb 17/3, Kuric 10/3, Aguilar 10/3
A Baskonia legjobb dobói: Beaubois 15/9, Larkin 12/3, Shengelia 11/3