Női kosár Ek: kilencből kilenc, újra nyert a DVTK!

2016.01.28. 20:52
Az európai porodon továbbra is veretlen az Aluinvent DVTK női kosárlabdacsapata: a miskolciak a Basketball Nymburk vendégeként nyertek 69–64-re, és jutottak előnyhöz a visszavágó előtt.

Az Uniqua Soprontól elszenvedett vereséget (81–86) követően Maikel López együttese a csehországi Nymburkban lépett pályára, és ismét szebb oldalát és remek védekezését mutatta, így kilencedik meccsét is megnyerte az Európa-kupában.

A találkozó végig rendkívül nyílt volt, a hazaiaknak és a Horváth Bernadettet betegség miatt nélkülöző vendégeknek is voltak jobb-rosszabb szakaszai. Az első negyed egyenlő állása után a másodikban meglépett a DVTK, elhúzott 31–21-re, ekkor azonban a Nymburk megacélozta magát, a vendégek öt percre „lefagytak”, így a harmadik negyed közepére már a hazaiak birtokolták a vezetést.

Az utolsó hat percnek viszont újra egálról vágtak neki a felek, és a miskolciak Alyssia Brewer révén tudtak újítani, pontosabbak voltak az utolsó percekben, és maguk javára fordítottak a mérkőzést, igaz, a visszavágóra még minden nyílt maradt.

Brewer mellett Szécsi Orsolya is 13 ponttal járult hozzá a részsikerhez, Horti Dóra 12, Tatszjana Lihtarovics 10 pontot tett a közösbe. A túloldalon egyértelműen Theairra Taylor volt a vezér 23 ponttal és 8 lepattanóval.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
BASKETBALL NYMBURK (cseh)–ALUINVENT DVTK 64–69
(19–19, 8–12, 26–19, 11–19)
Nymburk, 500
néző. V: Liszka, Szmiljanics, Krejic (lengyel, szerb, szlovén)
NYMBURK:
Bortelová 5/3, Taylor 23/12, Sipová 4/3, Kuster 13/3, Siksniute 13. Csere: Homencsuk 4, Hunková, Hamplová 2, Bartaková. Edző: Daniel Kurucz
DVTK:
Czank 6, Lihtarovics 10/6, Rasheed 9/3, Brewer 13, Horti 12. Csere: Jovanovics 6, Szécsi 13. Edző: Maikel Lopez
Az eredmény alakulása.
5. p.: 10–11. 9. p.: 18–15. 13. p.: 21–25. 17. p.: 21–31. 22. p.: 31–31. 27. p.: 45–39. 32. p.: 55–53. 36. p.: 57–62
Kipontozódott:
Sipová (36. p.), Homencsuk (40. p.)
Maikel Lopez:
– Az első félidőn vagyunk túl a párharcban, az ötpontos különbség nem akkora előny, hogy ne kelljen hazai környezetben koncentrálnunk jövő csütörtökön. Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, mert a Nymburk az Európa-kupa legjobban lepattanózó csapata. A koncentrációnk itt-ott kihagyott, sok büntetőt hibáztunk, erre jobban kell figyelnünk.

A visszavágót február 4-én 18.30 órától rendezik Miskolcon.