Férfi kosár NB I: 220 pontos meccs, csak a Falco hibátlan

2014.10.31. 20:51
A férfi kosárlabda NB I 5. fordulóját követően már csak a Falco hibátlan, miután a szombathelyiek hazai pályán egy igencsak pont gazdag összecsapáson 122–98-re legyőzték a szegedieket.

A Fehérvár 27–27 után egy 13–0-s sorozattal hagyta faképnél a forduló előtt szintén százszázalékos soproniakat (40–27), akik ezt követően már csak futottak az eredmény után, és bár egyszer felzárkóztak háromra (59–56), az újabb hazai roham után a vendégek már nem tudtak fordítani (82–75).

A nap harmadik mérkőzésén, Zalaegerszegen megszerezte szezonbeli első sikerét a Körmend, mindkét csapat mérleg 1/4-re módosult.

FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 122–98
(30–24, 26–27, 34–18, 32–29)
Szombathely, 2000 néző. V: Kapitány, Török R., Kulcsár
FALCO: MARTINICS 25/9, Doyne 11/3, PERL 23/3, DUKICS 11, MAJSTOROVICS 19/3. Csere: VÁRADI B. 11/9, Hull 8, Bognár K. 5/3, Bus 4, Will 5/3, Kovács B., Bagó. Edző: Kálmán László
SZEGED: JEREMINOV 33/12, Vágvölgyi, Molnár A. 8, Csirics 19/6, BALABAN 19. Csere: Kiss Zs. 3/3, Wirth, Kuntics 6/3, Csorvási L. 10, Molnár B. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–8. 6. p.: 17–10. 12. p.: 30–32. 15. p.: 40–32. 22. p.: 64–55. 28. p.: 80–63. 33. p.: 100–71
Kálmán László: –
Ugyan megint elég sok pontot kaptam, de a rendkívül eredményes támadójátékunknak köszönhetően magabiztosan nyertünk. Tudunk mi ennél még sokkal jobban kosarazni. Remélem, hogy ezt Körmenden bizonyítani is fogjuk.
Nikola Lazics: – Nem így akartunk játszani, szinte végig csak futottunk, de semmit sem védekeztünk. Végig a Falco akarata érvényesült, teljesen megérdemelten nyertek még ilyen különbséggel is.

TLI-ALBA FEHÉRVÁR–SOPRONI SÖRDÖGÖK 82–75 (27–24, 25–15, 12–17, 18–19)
Székesfehérvár, 1500 néző. Vezette: Cziffra, Szabó G., Jakab
TLI-ALBA FEHÉRVÁR: Tóth P. 5/3, Supola 5/3, KROMAH 16, MELVIN 12, CSORVÁSI 14. Cs: Simon B. 6/3, Kovács Á. 4, WOOD 15/9, Juhos 5. Edző: Marcel Tenter
SOPRON: THOMAS 24/6, Ruják A. 6, BORISZOV 22/12, Dénes G., Tóth G. 4. Cs: Edwards 9, Takács N. 8/3, Trepák 2. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–5. 6. p.: 17–11. 9. p: 23–20. 12. p.: 29–27. 15. p.: 35–27. 18. p.: 48–35. 22. p.: 54–44. 25. p.: 59–47. 28. p.: 59–56. 32. p.: 69–65. 35. p: 77–70. 38. p.: 77–72.
Kipontozódott: Juhos, Boriszov (mindkettő a 40. percben)
Marcel Tenter: – Nehéz helyzetből álltunk fel a pécsi vereség után, csak a köszönet hangján szólhatok a szurkolóinkról, akik negyven percen át kitartottak mellettünk. A csapatot is elismerés illeti, hogy túl tudott lépni a sokkon, és hetvenöt ponton tudta tartani a Sopront, akik eddig minden meccsükön kilencven pont körül dobtak. Most a védekezésünkre kevesebb panaszom lehet, voltak ugyan hibáink, főleg az első negyedben, amikor Jermaine Thomas könnyű kosarakat tudott szerezni.
Sabáli Balázs: – A Fehérvár végig uralta a mérkőzést, sajnos az első félidőben bekövetkezett az, amitől tartottam. Nagyon sok indításból kaptunk kosarat, és támadólepattanóból második esélyből is több pontot szereztek. A második félidőben próbáltunk váltani a védekezésen, és sikerült is megzavarnunk a hazai csapatot, de ez nem volt elég. Természetesen nyerni szerettünk volna, de megérdemelten nyert az Alba.

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–EGIS-KÖRMEND 69–72
(17–23, 13–21 , 19–9, 20–19)
Zalaegerszeg, 1800 néző. V: dr. Vígh, Farkas, Praksch
ZALAEGERSZEG: Graham 3/3, Mohácsi 14, Darling 11/3, HEALY 16, Tamir 7. Cs: Kusnyer, GÁSPÁR 17, Czinger 1, Velkey. Edző: Raúl Jiménez
KÖRMEND: POPADICS 14/6, LEMON 19, Ferencz 6/6, Tóth N. 6, RICHARDS 19. Cs: Sonyák 6/3, Kollarics 2, Török R. Edző: Ante Perica
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–7. 14. p.: 17-30. 17. p.: 21–39. 23. p.: 36–44. 26. p.: 45–49. 37. p.: 62–61. 39. p.: 64–69
Raúl Jiménez: –
Főleg az első félidőben volt gyenge a védekezésünk, ráadásul a két csapat dobóformája között óriási különbség volt. A félidő után javultunk a belső játékosok védésében, és ha pontosan dolgozunk a továbbiakban, akkor ezt a szintet állandósítani tudjuk.
Ante Perica: – Gratulálok a csapatomnak az első győzelemhez, 20 percig sokkal jobban védekeztünk, mint eddig ebben a szezonban bármikor. A másodikban sok labdát adtunk el, de szerencsénkre ellenfelünk rosszul dobott távolról.