Kosár: nincs hitelesített csarnok Budapesten, fellebbez a MAFC

2014.08.16. 12:40
Pénteken ülésezett a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége: az NB I-es női csapatok közül mindegyiknek elfogadta a nevezését a bizottság, a férfiaknál az újonc MAFC-nak az MKOSZ által hitelesített csarnok hiánya, a Jászberénynek pedig a játékosokkal szemben fennálló tartozásai miatt nem fogadta el a nevezését a minősítő bizottság.

A MAFC már jelezte: az ‎elutasító határozat ellen fellebbezni fog, jelenleg ugyanis a fővárosban nincs élvonalbeli kosárlabda-mérkőzésre hitelesített csarnok. Mint azt Doleschall Miklós technikai vezető jelezte, az MKOSZ technikai és biztonsági bizottságával, illetve az önkormányzattal együttműködve azon dolgoznak, hogy a Gabányi László Sportcsarnok mobillelátókkal a bajnokság kezdetére alkalmas legyen. Ehhez kis léptékű fejlesztésekre lenne szükség, amellyel októberre tudnak elkészülni.

A férfi NB I bajnoki szezonja az október 10–12-i hétvégén, a női élvonal egy héttel később, október 17–19-én kezdődik. Az MKOSZ közleménye szerint a videobírós rendszer immár a bajnoki mérkőzéseken is kötelező lesz.

Legfrissebb hírek

Söprés az elődöntőben, zsinórban harmadszor is Olaj–Falco finálé lesz a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
2026.05.08. 20:07

Férfi kosár Euroliga: a Fenerbahce, az Olympiakosz és a Panathinaikosz is egy sikerre a final fourtól

Kosárlabda
2026.04.30. 23:20

Férfi kosárlabda NB I: ötödik meccs dönt a Kaposvár–DEAC párharcban

Kosárlabda
2026.04.27. 21:30

Száz pont fölé jutva nyert a Szeged a Pécs ellen a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
2026.04.25. 19:56

Férfi röplabda Extraliga: MAFC-előny az ötödik helyért

Röplabda
2026.04.25. 17:09

Kikapott a Barcelona, a Monacóé az utolsó playoffhely a férfi kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
2026.04.24. 23:33

Franciaország rendezi a 2031-es kosárlabda-világbajnokságot

Kosárlabda
2026.04.22. 14:08

A Panathinaikosz bejutott a rájátszásba, míg a Monaco a Barcelona ellen kap még egy esélyt a férfi kosár Euroligában

Kosárlabda
2026.04.21. 23:19
Ezek is érdekelhetik