A Sopron idegenben is legyőzte az Arrast

2012.12.12. 21:59
Jelena Milovanovics (jobbra) 22 pontig jutott (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Az UNIQA Euroleasing Sopron megszerezte második győzelmét a női kosárlabda Euroliga B-csoportjában, miután idegenben is jobbnak bizonyult a francia Arrasnál. A magyar csapat 74–55-re nyert.

Az Arras a B-csoport utolsó helyezettjeként, győzelem nélkül állva fogadta a Sopront, amely egyetlen sikerét a franciák ellen aratta még az első fordulóban (56–52). Itt volt tehát az esély, hogy megszerezze második győzelmét, ezzel pedig élt is Székely Norbert csapata.

A Sopronba ezen a meccsen tért vissza a Zavecz Hanna helyére igazolt Amber Holt, aki 2008 és 2011 között két bajnoki címet ünnepelhetett a leghűségesebb városban, most viszont nem ő volt a főszereplő.

Sokkal inkább Szara Krnjics és Jelena Milovanovics, a két szerb légiós ugyanis egyaránt 22 pontot dobott. Az Arras az első negyedben még tartotta magát – meg is nyerte a nyitó játékrészt –, ezt követően azonban már a vendégek akarata érvényesült.

A Sopron mind a nyolc triplakísérletét elrontotta, ennek ellenére félidőben 35–27-re, az utolsó negyed előtt pedig már 54–39-re vezetett. A Székely-csapat – amelyben az amerikai Shenise Johnsonnak egy lepattanó hiányzott a dupla duplához – a záró tízpercben rátett még egy lapáttal, így végül nagyon sima, 19 pontos győzelmet aratott.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 7. FORDULÓ
ARRAS PAYS D’ARTOIS (francia)–MKB EUROLEASING SOPRON 55–74 (17–16, 10–19, 12–19, 16–20)
Arras, 800 néző. V: Trujillo (spanyol), Dodds (skót), Hilke (finn)
ARRAS: Gomis 5, Evans 8/3, Bade 3/3, Malasenko 14/6, Dijon 9. Cs: Bachvarova 8, Carmona 4, Touré 1, Belleka 3/3, Mendy. Edző: Thibaut Petit
SOPRON: Fegyverneky 6, Pál, Johnson 13, Milovanovics 22, Krnjic 22. Cs: Holt 6, Zsovár 5, Licskai. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 7. p.: 8–10. 9. p.: 13–16. 13. p.: 19–25. 19. p.: 27–35. 24. p.: 30–41. 31. p.: 39–56. 35. p.: 42–60.
Székely Norbert: – Kulturáltan és koncentráltan játszottunk az egész mérkőzés során. Óriási győzni akarás volt bennünk!