Kosárlabda: 2010 végéig eltiltották az Albacomp volt kosarasát

MTI MTIMTI MTI
2010.06.17. 18:15
A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének (MKOSZ) fegyelmi bizottsága csütörtökön december 31-ig eltiltotta Farkas Attilát, az Albacomp volt játékosát, akinek a szervezetében korábban doppingszert találtak. A fehérvári klub az esetet követően azonnal felbontotta a játékos szerződését.  
A szövetség tájékoztatása szerint a bizottság meghallgatta a kosarast, és ezt követően a WADA-szabályzat, illetve a doppingellenes tevékenység szabályairól szóló kormányrendelet alapján hozta meg ítéletét. A sportoló emellett vállalta, hogy részt vesz a szövetség által szervezett felvilágosító-nevelő tevékenységben. A döntés jogerős. Az MKOSZ-t két hete Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport vezetője tájékoztatta arról, hogy a Szolnoki Olaj–Albacomp negyeddöntő alkalmával a Tiszaligeti Sportcsarnokban végzett és előre be nem jelentett ellenőrzés során a 23 éves játékos mintája tiltott anyagot tartalmazott.
Legfrissebb hírek

London 2012: elvették Gulijeva ezüstjét is, megint új sorrend a 800 méteren

Atlétika
13 órája

Tizenkét év doppingbüntetés a vb-ezüstérmes amerikai sprinternek

Atlétika
2026.06.06. 12:45

Farkas Attila nem jutott főtáblára a kerekesszékeseknél a római tenisztornán

Tenisz
2026.05.12. 17:42

Doppingvétségért összesen 291 oroszt büntetett a WADA a moszkvai laboradatok alapján

Egyéb egyéni
2026.05.01. 16:35

Négyéves eltiltást kapott, már fellebbezett a Chelsea sztárja

Angol labdarúgás
2026.04.29. 18:15

Tour de Hongrie: visszavonták az MBH rajtengedélyét Makrai doppingesete után

Kerékpár
2026.04.17. 11:50

Kerékpár: pozitív lett Makrai Bálint doppingtesztje

Kerékpár
2026.04.17. 09:20

Másfél évre tiltották el a doppingoló olimpiai bajnokot

Téli sportok
2026.04.02. 13:32
Ezek is érdekelhetik