Kettős győzelemmel jutott tovább az Atomerőmű a Kecskemét ellen

2008.03.05. 21:55
A Paks esélyeshez méltóan másodszor is megverte a kecskemétieket, így kettős győzelemmel jutott az elődöntőbe. A Körmend szintén hazai pályán harcolta ki a továbbjutást, a Nyíregyházát verték meg 24 pontos különbséggel, ami elég volt a továbbjutáshoz. A Dombóvár és az Albacomp még csak első összecsapásukat vívták, a találkozó döntetlennel ért véget.
Horváth Zoltán 15 pontjával járult hozzá a paksiak sikeréhez
Fotó:
Fotó:
A paksi összecsapás első negyede még kiegyenlített játékot hozott, a csapatok 20–20-al vonultak a szünetre. A második játékrészben a kecskemétiek uralták a meccset, ötpontos előnyt sikerült kiharcolniuk.

A meccs második felében már a hazaiak irányítottak, az utolsó két negyedben sikerült megfordítaniuk az eredményt, így a visszavágót is megnyerték.

Az Atomerőmű ezzel kettős győzelmet aratott, és 155–132-es összesítéssel jutottak a legjobb négy közé. A hazaiak legjobbja, a csereként beállt Brooks 23 pontot szórt, nagyban hozzájárulva együttese sikeréhez.

A Körmenden vívott találkozón a hazai csapat kezdett jobban, és fölényét – a második negyedet kivéve – az egész mérkőzésen meg tudta őrizni.

A hazaiak 16 pontos hátrányból várták a visszavágót, de képesek voltak megfordítani az állást, és – 24 pontos különbséggel megnyert meccsük révén – továbbléptek a legjobb négy közé a Nyíregyháza ellen.

A Dombóvár első meccsét játszotta az Albacomp ellen a Magyar Kupa negyeddöntőjében. A találkozó első fele kiegyenlített játékot hozott, a hazaiak mindössze ötpontos előnyre tettek szert.

A harmadik negyedet már jelentős különbséggel nyerték a vendégek, míg az utolsó játékrészben a hazaiak játszottak fölényben. A fordulatos meccs döntetlenre végződött, a továbbjutásra mindkét csapat esélyes.

KOSÁRLABDA, FÉRFI MAGYAR KUPA

NEGYEDDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ SE–UNIVER KECSKEMÉT 80–72 (20–20, 12–17, 28–17, 20–18)
Paks, 600 néző. V: Bognár, Farkas, Márton.
ATOMERŐMŰ: Mészáros Z. 6, TOROMAN 14/9, Kiss Zs. 8/3, Panta 6, HORVÁTH Z. 15/6. Cs: Csaplár-Nagy E. 3/3, C. BROOKS 23/12, Stevenson 5. Edző: Sabáli Balázs
KECSKEMÉT: Sigurdarson 9/9, BLAIR 28/9, Horváth Á. 7/3, Jefferson, Fiegi 10. Cs: Csorvási 2, Halmai 8/6, Tóth P., Lekli 6, Csabay 2. Edző: Zsoldos András
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–8. 15. p.: 27–27. 25. p.: 46–40. 35. p.: 72–61
Kipontozódott: Kiss Zs. (37. p.)
Továbbjutott: az ASE kettős győzelemmel (155 –132)

POLAROID-LAMI-VÉD-KÖRMEND–MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZI KK 88–64 (28–13, 20–24, 21–14, 19–13)
Körmend, 2200 néző. V: Földházi, Cziffra, Pálla
Az eredmény alakulása. 1. p.: 2–2. 3. p.: 7–5. 5. p.: 15–5. 8. p.: 27–9. 12. p.: 30–18. 19. p.: 48–32. 21. p.: 48–37. 24. p.: 58–39. 28. p.: 59–49. 33. p.: 73–53. 34. p.: 73–57. 36. p.: 79–57
Kipontozódott: Helbich (39. p.)
Továbbjutott: a Polaroid-Lami-Véd Körmend 182–174-es összesítéssel

NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
PLANET LEASING DOMBÓVÁR KC–ALBACOMP 82–82 (20–18, 23–20, 17–30, 22–14)
Dombóvár, 1000 néző. V: dr. Valovics, Kiss L., Kapitány
DKC: ENGLISH 19, Mills 14/6, Deák 7/6, SANDERS 19, Wiley 13/9. Cs: Bódi 8/6, Molnár M., Balogh L. 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
ALBACOMP: SIMON B. 21/6, Bradford 11/9, RADOVICS 19/6, MCCLENDON 25/3, Boozer 2. Cs: Hanga, Bencze Z. 4, Dávid G. Edző: Peresztegi-Nagy Ákos
Az eredmény alakulása: 5. p.: 11–12. 15. p.: 31–28. 25. p.: 60–65. 35. p.: 73–76
Kipontozódott: Bencze Z. (40. p.)