Rátgéber László együttese nagyon közel állt a bravúrhoz Brnóban

2008.02.05. 19:57
Vereséget szenvedett a női kosárlabda Euroliga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a MiZo Pécs 2010 együttese. Rátgéber László csapata a Béres Tímeával felálló Gambrinus Brno otthonában kapott ki négy ponttal, pedig nagy esélye volt arra, hogy bravúrgyőzelmet arasson a cseh városban.
Sarok Nikolett a labdával, a háttérben Emilija Podrug figyel
Mirkó István

Nehéz ellenfél várt a pécsiekre, hiszen Rátgéber László együttese ahhoz a Brnóhoz látogatott, amely tavaly elbúcsúztatta őket az Euroligában. Ráadásul a Béres Tímeával felálló cseh együttesnek pályaelőnye van, azaz ha harmadik meccsre kerül sor, akkor azt Csehországban játsszák.

Tamika Whitmore kosarával indult a találkozó, az első negyedben a csehek szinte végig vezettek, de komolyabb előnyhöz nem jutottak, a legnagyobb különbség a két csapat között öt pont volt. A pécsiek Emilija Podrug kosával egyszer tudtak egyenlíteni, akkor 6-6 volt az állás, ám utána állandósult a cseh vezetés.

Ivana Vecerova találatával a második játékrész elején már hét pontra sikerült növelnie az előnyét a brnóiaknak, szerencsére a Pécs visszakapaszkodott, és főleg Podrug és Coelho találatainak köszönhetően továbbra is tapadt a hazaiakra.

27-22 után azonban csak pécsi kosarak következtek, és Vajda Anna hármasa után újra döntetlen volt az állás. Sőt, Coelho 21 másodperccel a negyed vége előtt betalált, és ezzel a mérkőzés folyamán először vezettek a pécsiek.

A nagyszünet után Fegyverneky Zsófiáé volt az első kosár, így már néggyel vezettek a pécsiek, igaz, utána Machova és Maiga révén kiegyenlítettek a csehek (31-31), majd nem sokkal később a vezetést is visszavették.